Warta Poznań: Właściciel Bartłomiej Farjaszewski napisał...

Warta Poznań: Właściciel Bartłomiej Farjaszewski napisał list otwarty do kibiców Zielonych. O co apeluje?

LUMAR

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań SA
1/6
przejdź do galerii

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań SA ©Paweł Matysiak

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań SA napisał list otwarty do kibiców, sympatyków i przyjaciół klubu. Informuje między innymi o zmianach, do jakich doszło w ostatnim czasie w Warcie, o swojej wizji rozwoju klubu i planach na przyszłość. Zaprasza też wszystkich, którym zależy na losie Zielonych, do współpracy, zgłaszania propozycji, pomysłów i uwag.
List Bartłomieja Farjaszewskiego, właściciela Warty Poznań SA

Drodzy Kibice Warty Poznań, przyjaciele Klubu, Rodzice!

Nie mam możliwości spotkać się z Wami wszystkimi osobiście i bezpośrednio przekazać mojej wizji rozwoju Warty Poznań SA. Dlatego chcę to zrobić w niniejszym liście.

Minęło już pół roku od momentu, gdy na początku września przejąłem Klub piłkarski Warta Poznań SA.
Działo się w tym czasie bardzo wiele. Często były to rzeczy, o których lepiej było nie pisać, bo zastałem Klub w trudnej sytuacji organizacyjnej. Wspólnie szukaliśmy takiej drogi rozwoju Warty Poznań, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Nie przespaliśmy zimy: wzmocniliśmy się sportowo i organizacyjnie. W klubie jest nowy dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak, nowy rzecznik prasowy, Piotr Leśniowski. Do sztabu szkoleniowego dołączył trener bramkarzy, Dominik Kubiak.

Zrobiliśmy projekt oświetlenia stadionu, zakupiliśmy niezbędny sprzęt do odnowy biologicznej, podpisaliśmy liczne umowy o współpracy i pierwsze umowy ze sponsorami. Wykonujemy prace związane z utrzymaniem głównego boiska i boiskach treningowych – wszystko to w jakości, w jakiej te zabiegi nie były prowadzone od lat. Otworzyliśmy sklep z gadżetami klubowymi.

Cieszymy się z tego, że stadion, na którym gramy, ma właściciela i jest nim miasto Poznań, reprezentowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że władze miasta troszczą się o nasz Klub. Wierzymy w to, że wkrótce będziecie świadkami wielu zmian w kwestii infrastruktury. Zaczynamy od budowy oświetlenia boiska i pierwsze efekty powinny być widoczne w najbliższych miesiącach. Dążymy do tego, aby obiekt przy Drodze Dębińskiej 12 nie tylko spełniał wymogi licencyjne dla klubu piłkarskiej 1. Ligi, ale by był on również wizytówką miasta, tak jak inne, sąsiadujące z nami obiekty sportowe.

Czytaj także: Nowy właściciel Bartłomiej Farjaszewski nie jest już tajemniczy. Przedstawił się na konferencji prasowej

Wielkim atutem Warty Poznań w jej 107-letniej historii była wielosekcyjność Klubu. Ten cel chcielibyśmy realizować w ramach spółki Warta Poznań S.A oraz powołanej w tym celu naszej Fundacji. Będzie się ona zajmowała szkoleniem dzieci i młodzieży z zachowaniem najwyższych standardów Warty Poznań SA. Ogłosimy oficjalny nabór i stworzymy atrakcyjną ofertę szkoleniową dla dzieci, które obecnie uczęszczają na treningi w innych szkółkach.

Chciałbym, aby pod herbem Warty Poznań możliwość rozwoju miały inne sekcje, takie jak np. hokej na lodzie, koszykówka , siatkówka czy np. piłka ręczna. Jako autonomiczne podmioty prawne, ale skupione pod jednym szyldem, wspierające się nawzajem i budujące wspólną wartość. Fantastyczna informacja jest taka, że miasto Poznań wybuduje przy Drodze Dębińskiej halę sportową z widownią na ponad 2 tys. miejsc. To obiekt, z którego będzie korzystało wiele zespołów. Fajnie byłoby, gdyby zawodniczki i zawodnicy choćby kilku drużyn nosili zielono-białe barwy Warty Poznań.

Ponadto naszym celem jest stworzenie w najbliższym czasie drużyny piłki nożnej kobiet, sekcji e-sportu oraz amp futbolu. To wspaniałe inicjatywy, które widzę w naszych strukturach.

Jesteśmy również otwarci na nowe, ciekawe pomysły pro-sportowe z naszego miasta. Widzę dla nich miejsce pod wspólnym herbem Warty Poznań. Chcemy, żeby reprezentowały one wysoką jakość, były tworzone w oparciu o jasne i przejrzyste zasady, które reprezentuje Warta Poznań SA.

Jednocześnie nie zapominamy o rozwijaniu podstawowej kwestii, jaką jest szkolenie piłkarskiej młodzieży. W tym celu chcemy współpracować i tworzyć ścieżki rozwoju dla młodych zawodników, którzy trenują dziś w Warcie Poznań S.A. i Klubie Sportowym Warta Poznań. Będziemy też starali się zachęcić działające już szkółki z Poznania i okolic do funkcjonowania pod szyldem Warty Poznań. Przy zachowaniu swoich autonomicznych struktur, mogłyby one czerpać korzyści ze współpracy z pierwszoligowym Klubem, jakim jest Warta Poznań S.A. Mam tu na myśli jakość i ciągłość programu szkolenia oraz plan rozwoju, którego ważnym punktem jest debiut zawodnika w pierwszym zespole Warty Poznań.

Sprawdź też: Mąż byłej właścicielki Warty próbuje nie dopuścić do meczu Zielonych. Kazał zdemontować schody na trybunie

Klub zasługuje na to, by być zdrowym organizmem, którego finansowanie nie jest uzależnione od jednej tylko osoby. Dlatego szukamy podmiotów gotowych wesprzeć nasz Klub. Celem jest znalezienie 100 sponsorów – tych mniejszych i większych. Naszym partnerom oferujemy konkretne świadczenia i wartości marketingowe. Dodam tylko, że ekwiwalent reklamowy publikacji na temat Warty Poznań SA. to blisko 4 miliony zł miesięcznie.

Wiele naszych działań i planów jest uzależnionych od utrzymania się w I lidze i uzyskania licencji na grę w niej. Pozostanie na tym poziomie ligowym gwarantuje nam środki finansowe ze sprzedaży praw TV. Chcemy te pieniądze przeznaczyć na funkcjonowanie i dalszy rozwój klubu.

Pragnę, aby Warta Poznań S.A. była klubem otwartym i transparentnym, zawsze z determinacją realizującym ambitny cel sportowy i organizacyjny. Do realizacji tych zadań potrzebne jest wsparcie i zaangażowanie wielu osób. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, propozycje i głosy.

Kibice, przyjaciele Warty Poznań, Rodzice! Wsparcie każdego z Was jest dla nas ważne. Wiem, że bez niego nie będzie możliwe osiągnięcie tak wysokiej jakości, jaką chciałbym, żeby nasz Klub reprezentował.

WARTA POZNAŃ to WASZ Klub! Wspólnie zbudujmy nową jakość!

Jestem otwarty na Wasze konstruktywne uwagi, piszcie do mnie na b.farjaszewski@wartapoznan.pl

Z poważaniem,
Bartłomiej Farjaszewski
Właściciel Warty Poznań SA


ZOBACZ TEŻ:

Najnowszy odcinek magazynu "Wokół Bułgarskiej":

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz Fortuna 1 Ligi

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!

Tabela Fortuna 1 Ligi

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Ekstraklasy
Spadek do 2. ligi
Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 3 pkt za zaległości finansowe
1 Raków Częstochowa Live 24 57 17 6 1 41-10
2 ŁKS Łódź Live 24 46 13 7 4 39-18
3 Stal Mielec Live 24 41 11 8 5 33-16
4 Sandecja Nowy Sącz Live 24 40 10 10 4 23-13
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 24 35 10 5 9 36-29
6 Puszcza Niepołomice Live 24 32 8 8 8 24-29
7 Chojniczanka Chojnice Live 24 32 8 8 8 32-32
8 GKS 1962 Jastrzębie Live 24 32 8 8 8 28-31
9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 24 31 8 7 9 33-35
10 GKS Tychy Live 24 30 7 9 8 32-30
11 Odra Opole Live 24 30 8 6 10 35-38
12 Chrobry Głogów Live 24 29 8 5 11 17-23
13 Bytovia Bytów Live 24 28 5 13 6 34-31
14 Warta Poznań Live 24 27 7 6 11 23-33
15 Stomil Olsztyn Live 24 26 8 5 11 24-30
16 Wigry Suwałki Live 24 25 6 7 11 27-39
17 GKS Katowice Live 24 21 5 6 13 18-34
18 Garbarnia Kraków Live 24 19 5 4 15 18-46