PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja TV na żywo. Warta jeszcze u siebie nie wygrała

PKO Ekstraklasa, 9. kolejka
2022-09-09 18:00

Warta Poznań

2

Zagłębie Lubin

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Zagłębie Lubin zagra u siebie z Wisłą Płock, natomiast Warta Poznań teoretycznie u siebie, ale przy Bułgarskiej zmierzy się w meczu derbowym z Lechem Poznań.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 3
    • Jan Grzesik - 4
    • Robert Ivanov - 2
    • Dimitris Stavrópoulos - 3
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Konrad Matuszewski - 3, (Enis Destan - bez oceny)
    • Niilo Maenpaa - 4, (Kajetan Szmyt - 2)
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Maciej Żurawski - 3, (Miłosz Szczepański - 3)
    • Miguel Luis - 3, (Milan Corryn - bez oceny)

• Łukasz Łakomy - 4
    • Filip Starzyński - 2, (Tomasz Pieńko - 4)
    • Tornike Gaprindaszwili - 4
    • Damjan Bohar - 3, (Cheikhou Dieng - 2)
    • Martin Doleżal - 3, (Rafał Adamski - 4)
  • Oba zespoły miały szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu, ale ostatecznie remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Warta Poznań remisuje z Zagłębiem Lubin 2:2.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast Enis Destan pojawił się w miejsce Konrada Matuszewskiego.

• Dwie ostatnie zmiany w Warcie Poznań. Milan Corryn zmienił Miguela Luisa

• Dośrodkowanie nieudane, ale na przedpolu był jeszcze Tomasz Pieńko, który mocnym strzałem uderzył obok bramki.

• W odpowiedzi zaatakowało Zagłębie i zdołało wywalczyć rzut rożny.

• Kacper Bieszczad świetnie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu gracza Warty.

• Cheikhou Dieng został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Natomiast Tomasz Pieńko zastąpił Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w w Zagłębiu Lubin. Cheikhou Dieng zmienił Damjana Bohara

• Żółta kartka za faul w środku pola, a ukarany nią Adam Zrelak.

• Zmiana w Warcie Poznań. Kajetan Szmyt zmienił Niilo Maenpę.

• Kacper Bieszczad wyszedł do dośrodkowania, zawodnik Warty spróbował strzału ponad bramkarzem gospodarzy, ale na miejscu był Guram Giorbelidze, który wybił piłkę z linii bramkowej!

• Niilo Maenpaa dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, zagrał do Adama Zrelaka, a ten tym razem nie pomylił się i wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Świetna odpowiedź Warty Poznań i znowu remis!

• Świetny kontratak Zagłębia Lubin, Damjan Bohar zagrał w pole karne Warty do Rafała Adamskiego, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Rafał Adamski zdobywa bramkę dla Zagłębia Lubin!

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Po akcji skrzydłem gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Łukasz Łakomy zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Prostopadłe podanie w kierunku bramki Zagłębia Lubin, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dopaść do tej piłki.

• Boisko opuszcza Martin Doleżal, a w jego miejsce pojawia się Rafał Adamski.

• Po fatalnej stracie obrońcy Zagłębia Lubin Adam Zrelak nie trafił na pustą bramkę!

• Pierwsza zmiana w Warcie Poznań. Miłosz Szczepański zastąpił Macieja Żurawskiego.

• Łukasz Łakomy w bardzo łatwy sposób stracił piłkę po lewej stronie boiska.

• Zagłębie Lubin z dużym animuszem rozpoczęło drugą część spotkania. "Miedziowi" rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za moment wznowimy rywalizację!

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Warta Poznań remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1.

• Dwie ładne akcje bramkowe, jednak w kolejnych minutach mamy festiwal bardzo niedokładnych dośrodkowań. Teraz Łukasz Łakomy zagrał bardzo niecelnie.

• W odpowiedzi Warta Poznań. Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale bez żadnego zagrożenia.

• Zagłębia Lubin chciało pójść za ciosem, ale do dośrodkowania ze skrzydła tym razem nie doszedł Filip Starzyński.

• Łukasz Łakomy znakomicie dośrodkował w pole karne Warty Poznań wprost na głowę Martina Doleżala, a ten świetnym strzałem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Błyskawiczna odpowiedź Zagłębia Lubin i mamy remis!

• Dynamiczna akcja Warty Poznań, znakomite podanie wzdłuż bramki gości wykończył Jan Grzesik precyzyjnym uderzeniem i tym samym otworzył wynik meczu w Grodzisku Wielkopolskim!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Jan Grzesik trafia do bramki i Warta obejmuje prowadzenie!

• Ostry faul w środku pola, ale na razie jeszcze bez kartki.

• Tornike Gaprindaszwilin doszedł do pozycji strzeleckiej, ale trafił wprost w Adriana Lisa.

• Zagłębie próbuje uspokoić grę i spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola bez chęci na zaatakowanie bramki rywali.

• Adam Zrelak mocno uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Kacper Bieszczad!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Warty Poznań bez zagrożenia.

• "Miedziowi" przeprowadzili akcję prawą stroną boiska i zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Trwa wymiana ciosów, ale na razie bardzo mizerna. Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia spokojnie wyłapał Kacper Bieszczad.

• Wrzutka z narożnika pola karnego w "szesnastkę" Warty bardzo nieudane.

• Teraz to Zagłębie Lubin zdołało wywalczyć rzut rożny.

• Odpowiada Zagłębie Lubin, ale akcja skrzydłem nie przyniosła żadnego efektu.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia bez zagrożenia.

• Miguel Luis zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Tornike Gaprindaszwili popędził prawą stroną boiska, ale dograł wprost w ręce Adriana Lisa.

• Pierwsze zagranie w pole karne Zagłębia, ale na razie jeszcze bez zagrożenia.

• Zaczynamy 9. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Zagłębiem Lubin 0:2 po bramkach Tomasa Zajica i Patryka Szysza. Za to w Lubinie to Warta była znacznie lepsza wygrywając aż 4:0.

• Natomiast Zagłębie Lubin ma punkt mniej, jednak w tabeli plasuje się cztery pozycje niżej. W poprzedniej kolejce "Miedziowi" również zremisowali, tyle że u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1.

• Warta Poznań z dorobkiem dziesięciu punktów plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Przed tygodniem w bardzo bezbarwnym meczu Warciarze bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

• Czas na start 9. kolejki PKO Ekstraklasy! Na inaugurację tej serii gier Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Adam Jastrzebowski

Warta Poznań - Zagłębie Lubin LIVE! Warta będzie chciała powalczyć o pierwsze punkty na swoim stadionie. Do tej pory w w Grodzisku Wielkopolskim zagrali trzy razy - trzy razy przegrali. Dzisiejszy mecz jest idealną okazją na przełamanie - Zagłębie Lubin zaliczyło bardzo przeciętny początek sezonu. Początek spotkania w piątek 9 września o godzinie 18:00. Gdzie oglądać mecz Warta - Zagłębie w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

Warta Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE

Warta Poznań jest zmuszona rozgrywać swoje mecze Ekstraklasy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, dlatego że ich nominalny obiekt nie spełnia wymogów. Stadion oddalony od Poznania o 50 kilometrów nie jest z pewnością ich twierdzą. Podopieczni Dawida Szulczka zagrali tam w tym sezonie trzy razy - ani razu nie udało się zdobyć punktu.

Warta dużo lepiej radzi sobie na wyjazdach - w roli gościa zdobyła wszystkie punkty do tej pory (10). Spotkanie z Zagłębiem to idealna okazja, żeby przyłamać tę niefortunną passę. Zagłębie to drużyna, która zawodzi wielu kibiców Ekstraklasy na początku sezonu 2022/23.

Przełom lipca i sierpnia mógł dawać nadzieję sympatykom Zagłębia, że projekt pod dowództwem Piotra Stokowca idzie do przodu. Późniejsze mecze były jednak zimnym prysznicem - porażka z Radomiakiem i Pogonią oraz remis z Jagiellonią sprawiły, że Miedziowi wylądowali na 15. miejscu.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Wojciech Myć z Lublina.

Dawid Szulczek (trener Warty) na temat braku zwycięstwa jako gospodarz od pięciu miesięcy:
Przyjdzie taki moment, że się przełamiemy, a chciałbym, aby to już nastąpiło w meczu z Zagłębiem. Zdarzają się takie passy, że ktoś wszystko wygrywa u siebie, a na wyjeździe mu "nie idzie", a czasami odwrotnie. Potem wszystko się wyrównuje i te punkty są uśrednione. Zazwyczaj jest tak, że minimalnie więcej zdobywa się ich na wyjazdach. U nas w tej chwili jest to mocno odwrócone.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Zagłębie Lubin

Warta: Jakóbowski M. (Kontuzja), Kieliba B. (Kontuzja), Kiełb J. (Kontuzja)
Zagłębie: Zivec S. (Kontuzja), Żubrowski J. (Kontuzja)

Warta Poznań - Zagłębie Lubin transmisja tv i stream online

Transmisja na żywo z meczu Warta Poznań - Zagłębie Lubin w Canal+Sport. . Początek spotkania o godzinie 18:00

W internecie spotkanie w ramach płatnego abonamentu na stronie i aplikacji Canal+Online. Komentują Piotr Glamowski i Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!

18:00 Warta Poznań - Zagłębie Lubin