Węgry

0

Belgia

4

• Koniec meczu! Belgia pewnie pokonuje Węgry aż 4:0, strzelając trzy bramki w niespełna kwadrans!

• ... i Marouane Fellaini również z "żółtkiem".

• Nerwy puściły Szalaiowi i Felleiniemu, którzy po faulu Belga rzucili się do siebie by sobie coś wyjaśnić. Adam Szalai dostaje żółtą kartkę...

• Węgrzy tracą piłkę w środku pola i ta momentalnie trafia pod nogi Nainggolana. Ten prostopadłym podaniem "uruchomił" Carrasco, a ten uderzeniem tuż przy lewym słupku pokonuje Kiraly'ego.

• YANNICK FERREIRA CARRSCO TEŻ TRAFIA!!!

• Nainggolan nie zdążył do podania De Bruyne i fauluje w ofensywie Batshuayi. Za odkopnięcie piłki po gwizdku ogląda żółtą kartkę.

• Przerwa w grze. Witsel nie z murawy o starciu z jednym z węgierskich zawodników w środku pola.

• Raczej nic nie odbierze Belgom zwycięstwa. Czeka nas więc mecz Belgia - Walia, czyli pojedynek drużyn, które rywalizowały ze sobą w eliminacjach do EURO 2016.

• Madziarowie dążą do honorowego gola. Rzuty rożne po strzale Dzsudzsaka i Szalaiego.

• Prawie 100 sekund i gol

• Marouane Fellaini zastępuje gracza meczu - Edena Hazarda. Gromka owacja kibiców.

• Węgrzy rzucili się do odrabiania strat, zupełnie zapominając o "tyłach". Wybita piłka z belgijskiego pola karnego zapoczątkowała kontrę, którą płaskim uderzeniem tuż przy prawym słupku zakończył Hazard.

• Daniel Bode zmienia Rolanda Juhasa.

• KONTRA BELGÓW I GOL EDENA HAZARDA!!!

• Węgrzy wybili piłkę po centrze z rzutu rożnego przed pole karne, ale piłka trafiła na lewe skrzydło do Hazarda, którego płaskie zagranie na wprost bramki na bramkę zamienił Batshuayi!

• GOL, MICHY BATSHUAYI!

• Carrasco przejmuje piłkę w polu karnym, ale w ostatnim momencie Kadar kieruje piłkę na rzut rożny.

• A po belgijskiej stronie za Romelu Lukaku pojawia się na ostatni (?) kwadrans Michy Batshuayi.

• Nemanja Nikolić na murawie! Za Adama Pintera.

• Juhas w stylu Michała Pazdana przerywa akcję rywala zdecydowanym wybiciem. A już w pole karne ruszył De Bruyne. Po kilkunastu sekundach ciężar gry przenosi się pod drugie pole karne, gdzie dośrodkowanie Dzsudzsaka "fałszem" przechodzi przez całą "szesnastkę".

• Hazard centruje za mocno w pole karne do Lukaku, który w ostatniej chwili ruszył w stronę bliższego słupka.

• Yannick Ferreira Carrasco zastępuje Driesa Mertensa.

• Juhar strzela tuż obok lewego słupka bramki Courtois! Belgowie od dobrych kilku minut nie są w stanie przekroczyć linii środkowej!

• Spóźniony wślizg Thomasa Vermaelena, którym powalił rozpędzonego Pintera. Nie dość, że otrzymał żółtą kartkę, to jeszcze najprawdopodobniej - przy awansie do ćwierćfinału - będzie pauzować za kartki.

• Courtois z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę po podbitym strzale Pintera z dystansu! Zachęca kibiców do żywszego dopingu, a Juhas - po wyskoku - strzela głową obok bramki.

• Szalai nabił Vermaelena w polu karnym rywala i piłka wyszła poza boisko. Sędzia "widział", że to Węgier miał ostatni kontakt z futbolówką. Słuszna złość byłego napastnika Hannoveru.

• Hey Baby (I wanna know if you would be my girl)

– śpiewają belgijscy kibice.

• Hazard nie przyłożył się do "pasówki" z 20 metrów. Piłka poszybowała dwa metry nad poprzeczką. Po chwili dał się złapać na spalonego.

• Kiraly niepewnie piąstkuje po centrze z rzutu rożnego, ale zdołał naprawić swój błąd. Kolejny belgijski szturm przerwał faulem Akos Elek. Żółta kartka.

• Czarne chmury w Tuluzie

• Lukaku chciał piętką posłać piłkę w stronę węgierskiej bramki, ale nie trafił w nią. Za plecami był jednak Mertens, który uderza nad poprzeczką!

• Belgowie próbują uspokoić grę w środku pola. Momentalne przyspieszenie z zagraniem do De Bruyne, z którym poradził sobie Kadar, lecz piłka - przed wyjściem poza linię końcową - odbiła się od jego nogi. Korner.

• Kiraly pewnie chwyta piłkę po centrze Mertensa z prawej strony. Przyciąga piłki do siebie jakby miał w rękawicach magnesy.

• Belgijscy stoperzy radzą sobie z dośrodkowaniem Dzsudzsaka z narożnika.

• Guzmics wślizgiem przecina prostopadłe podanie do Lukaku i poszła kontra Węgier - po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Szalai strzela tuż obok bramki! Był jeszcze rykoszet, więc korner.

• Lovrencics ograł na lewym skrzydle Meuniera, ale jego dośrodkowanie zostało przez niego zablokowane. Węgrzy mają jednak rzut rożny.

• W odpowiedzi De Buyne myli się od ponad 3 metry po płaskim uderzeniu zza "szesnastki". Guzmics nie pozwolił Belgowi oddać precyzyjniejszy strzał.

• Szalai strzela z ostrego kąta obok bramki Courtois. Jęk zawodu węgierskich kibiców.

• Ostre dośrodkowanie De Bruyne i piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. "Czerwone Diabły" chciały wznawiać grę od rzutu rożnego, ale sędzia pokazał, że to Kiraly wybije piłkę. Nie spodobało się to Belgom.

• Adam Lang nie radzi sobie z Hazardem. Fauluje go na skrzydle i otrzymuje żółtą kartkę.

• Ósma udana interwencja Giraly'ego! Hazard zakręcił na skrzydle Langiem i uderzył w stronę bliższego słupka. Bramkarz jedną ręką przerzuca piłkę nad poprzeczką!

• Madziarowie zaczynają ze środka!

• Akos Elek od początku drugiej połowy będzie grać w miejsce Zoltana Gery.

• Powracamy na Stadium Municipal w Tuluzie (co najmniej) drugie trzy kwadranse meczu 1/8 finału ME Węgry - Belgia. Do przerwy prowadzą goście po golu Alderweirelda w 10. minucie.

• Kontra Belgów zamieniła się w atak pozycyjny. Wykorzystał to Milorad Razić, który kończy pierwszą połowę. Dominująca Belgia prowadzi z Węgrami "tylko" 1:0

• Faul Nainggolana na Gerze w kole środkowym. Bez konsekwencji kartkowej.

• Kiraly broni strzał De Bruyne. Po kilku sekundach Lang blokuje uderzenie Mertensa! Rzut rożny.

• Thibaut Courtois

• Piłka mija lewy słupek bramki Courtois po uderzeniu Dzsudzsaka zza pola karnego!

• Lovrencics coraz bliższy - przymierzył z 30 metrów i piłka o centymetry przeleciała nad poprzezczką!

• De Bruyne nie może się wstrzelić w bramkę jak ostatnio Arkadiusz Milik. Strzał Belga z prawej strony pola karnego broni na luzie Kiraly.

• Nainggolan strzela z dystansu w bezpiecznej odległości od węgierskiej bramki.

• W przypadku awansu Węgier do ćwierćfinału Tamas Kadar będzie pauzować za nadmiar kartek.

• Poprzeczka ratuje Kiraly'a, który zdołał jeszcze musnąć piłkę!

• Mertens faulowany przez Kadara na 18. metrze. Jeszcze zostaje upomniany przez sędziego żółtą kartką

• Lukaku za bardzo "podpalił się" w tej sytuacji - strzelił z 18 metrów bardzo niecelnie. Piłka poleciał po łuku, a nie - jak powinna - po cięciwie.

• W odpowiedzi Lovrencics huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• De Bruyne strzela głową z ok. 10 metrów w sam środek bramki. Ułatwił tym zadanie Kiraly'emu, który czekał, aż piłka wpadnie w jego rękawice.

• Kontra Belgów przerwana przez liniowego. Lukaku zwlekał z podaniem na lewą stronę do Hazarda, Kiedy już to zrobił, to skrzydłowy był na spalonym.

• Thomas Vermaelen

• Przebojowa akcja Pintera przez środek boiska. Chciał zagrać z Szalaiem, by ten odegrał z "kija" (jak mawia Tomasz Hajto), ale podanie było nie w tempo.

• Kontra Belgów mogła zakończyć się drugą bramką. Mogłaby, gdyby Mertens nie zagrał wprost do rękawic Kiraly'ego.

• Nieprzyjemny strzał Dzsudzsaka zza pola karnego. Piłka skozłowała dwa razy przed bramkarzem, ale ten pewnie ją przycisnął do murawy.

• Courtois łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kadara.

• Bez zagrożenia, lecz udało się przerwać kontrę Węgier. Lukaku, po podaniu z lewej flanki, zagrywa na 30. metr do Alderweirelda. Ten strzela od razu... "Kontry nie będzie" - piłka poszybowała dwa metry nad poprzeczką.

• Toby Alderweireld

• Nagy wybija piłkę na rzut rożny po płaskim dośrodkowaniu Mertensa w pole karne. Za jego plecami czyhał już na piłkę Lukaku.

• Kadar podłączył się do akcji ofensywnej. Jednak Mirolad Razić dopatrzył się zagrania ręką przy przejmowaniu piłki po przerzucie kapitana Węgier.

• Pojedynek biegowy Dzsudzsaka z Witselem. Węgier fauluje rywala przed belgijskim polem karnym.

• Bez zagrożenia pod bramką Courtois.

• Bez zagrożenia. Vermaelen wycofuje piłkę do bramkarza, który nie trafią w nią! Na jego szczęście nie leciała w stronę bramki, a "tylko" na rzut rożny.

• Kiraly broni nogami strzał De Bruyne z ostrego kąta! Rzut rożny dla Belgii!

• Kontra Belgii spaliła na panewce po nieudanym zagraniu Mertensa do Lukaku.

• Dzsudzsak "łamie" akcję z prawej strony do środka i zagrywa do wbiegającego w "16" Nagy'ego. Jego dośrodkowanie zostało przecięte przez Vermaelena.

• Belgia idzie za ciosem. Przebojową akcję Meuniera przerwał na moment Kadar, wybiciem na aut. Udało się przechwycić piłkę, ale zagranie Pintera na wolne pole do Szalaia było zdecydowanie za mocne. Courtois dochodzi do bezpańskiej piłki na 25. metrze od własnej bramki.

• Świetne dośrodkowanie De Bruyne na 6. metr do wbiegającego Alderweirelda, który mocnym uderzeniem głową pokonuje Kiraly'ego!

• GOL DLA BELGII! TOBY ALDERWEIRELD!!!

• Lang fauluje De Bruyne ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego. Może być groźnie.

• Kadar wyłuskał piłkę spod nóg Mertensa i zagrał do bramkarza. Ten wybija daleko za linię środkową. Ale jak bumerang wraca na połowę Węgier.

• Kiraly znowu w roli głównej. Broni płaskie uderzenie De Bruyne zza linii 16. metra.

• Dobre dośrodkowanie z prawej strony do Lukaku. Ten szczęśliwie poradził sobie z dwoma obrońcami i strzela z ostrego kąta. Umiejętnie skrócił go Kiraly i korner dla Belgów!

• Lovrencics w roli głównej. Najpierw jego dośrodkowanie zostało wybite przez rosłych belgijskich stoperów, a jego poprawka w postaci strzału z ok. lewego narożnika pola karnego broni z łatwością Courtois.

• De Bruyne strzela z ok. 20 metrów nad poprzeczką bramki Kiraly'ego.

• Żywy początek w wykonaniu obu drużyn. Hazard zagrywa w pole karne do De Bruyne. Ten raczej spodziewał się podania do nogi przed polem karnym. Po chwili Nainggolan pewnie zastopowany przez Guzmicsa.

• Szalai faulowany przez Vermaelena w środku pola. Szybkie wznowienie gry, po którym Pinter przegrywa pojedynek z Meunierem.

• Już w pierwszej akcji zrobiło się cieplej przed węgierską "szesnastką". Rajd De Bruyne został powstrzymany przed linią 16. metra. Po chwili Hazard nie radzi sobie z Langiem na lewej flance.

• Po odliczaniu przez kibiców Milorad Mazić gwiżdże i ze środka zaczynają Belgia

• Kapitanami są dzisiaj Dzsudzsak i Hazard. Czas na losowanie stron.

• ... i Węgier.

• Już są na boisku! Czas na hymny. Najpierw Belgii...

• Przenosimy się na Stadium Municipal w Tuluzie, czyli najmniejszą arenę EURO 2016! Tradycyjnie układ choreograficzny poprzedza rozpoczęcie meczu. Obie drużyny za moment wyjdą na murawę.

• W "jedenastce" Węgier jest przymusowa zmiana - urazu na rozgrzewce doznał Kleinheisler. Zmienia go Pinter.

• Meunier, Vermaelen, Vertonghen i Witsel po belgijskiej stronie oraz Kadar, Guzmics, Juhas, Nagy, Gera, Kleinheisler i Dzudzsak z Węgier powinni uważać dzisiaj na żółte kartki. Obejrzana w dzisiejszym meczu, przy awansie do ćwierćfinału, powoduje przymusową absencję.

• Bernd Storck nie będzie mógł dzisiaj postawić na Attilę Fiolę, który jest kontuzjowany. Z koli w barwach "Czerwonych Diabłów" nie zagra, z tego samego powodu, Moussa Dembele.

• Jak wiemy, Biało-czerwoni zagrają z Portugalią w ćwierćfinale w czwartek. Dwa dni później Niemcy podejmą Włochy lub Hiszpanię.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Mirolad Mazić (SER)
    • asystenci: Milovan Ristić (SER) i Dalibor Djurdjević (SER)
    • sędzia techniczny: Jonas Eriksson (SWE)
  • Rezerwowi reprezentacji Węgier: D. Dibusz, P. Gulacsi - D. Bese, D. Bode, A. Elek, A. Fiola, M. Korhut, K. Nemeth, N. Nikolić, A. Pinter, T. Priskin, Z. Stieber.

• Klasyfikacja strzelców EURO 2016.

* Alvaro Morata może jutro poprawić swój dorobek - o 18 La Roja zagra z Włochami

• Rezerwowi reprezentacji Belgii: J. GIllet, S. Mignolet - M. Batshuayi, C. Benteke, Y. Carrasco, L. Ciman, J. Denayer, M. Fellaini, C. Kabasele, J. Lukaku, D. Origi.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Marcina Juszczyka:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO.

• Niedzielny maraton z 1/8 finału 15. Mistrzostw Europy zakończy się w Tuluzie, gdzie za pół godziny Węgry zmierzą się z Belgią! Zwycięzca tego meczu podejmie w ćwierćfinale Walię, która wczoraj pokonała Irlandię Północną. Z kim zmierzy się Gareth Bale i spółka? Odpowiedź na to i inne pytania poznamy dzisiaj późnym wieczorem.