Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Sparta Kazimierza Wielka (biało-czarny strój) ma za sobą trudny początek wiosny
Sparta Kazimierza Wielka (biało-czarny strój) ma za sobą trudny początek wiosny Paweł Wełpa
W meczu Hummel IV Ligi świętokrzyskiej Orlicz Suchedniów pokonał na własnym stadionie Spartę Kazimierza Wielka 2:0.

Mecz był bardzo przeciętnym widowiskiem, które oglądała bardzo mała jak na Suchedniów liczba kibiców, ok. 50 osób. Na boisku hulał porywisty wiatr i to pod jego dyktando toczyła się gra.

Spotkanie od mocnego uderzenia mogli rozpocząć goście. Krystian Kądzielski jednak w sytuacji sam na sam najpierw trafił w Ołeksija Szrama, po dobitce w słupek.

Potem do głosu doszli gospodarze i skuteczny wiosną Damian Kopyciński zdobył dwa gole. Jak się okazało, były to bramki ustalające końcowy wynik.

W drugiej połowie z wiatrem grali goście i praktycznie nie schodzili z połowy Orlicza, ale gola nie zdobyli. Od 54 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ po dwóch żółtych kartkach z boiska musiał zejść Karol Świtowski.

Jedna z nielicznych wypraw gospodarzy pod bramkę Sparty zakończyła się co prawda strzałem do siatki w wykonaniu Piotra Solnicy, ale gol nie został uznany.

W trzech spotkaniach rundy wiosennej Orlicz Suchedniów zdobył siedem punktów i systematycznie oddala się do strefy spadkowej. Sparta wręcz przeciwnie – przegrała wszystkie mecze tej rundy i jest coraz bliżej drużyn, które opuszczą IV ligę.

– Stare porzekadło mówi, że trzeba wykorzystać to, co masz, bo może to być jedyna sytuacja meczowa. Gdybyśmy strzelili na początku, ten mecz mógł się inaczej potoczyć. Boli kolejna porażka. Potrzebujemy punktów i staramy się walczyć. Druga połowa pokazała, że się staraliśmy, ale czegoś zabrakło. Graliśmy z przewagą liczebną, z przewagą w posiadaniu piłki, ale drużyna Orlicza mądrze się broniła – powiedział Piotr Trzepatowski, trener Sparty Kazimierza Wielka.

– Najważniejszy w tym momencie jest wynik. Jeśli chodzi o grę, na pewno będziemy starali się podnosić jej jakość. Warunki boiskowe jeszcze nie pozwalają na to, aby ta gra wyglądała tak, jak chcemy. Z każdym meczem przyjdzie większy spokój i pewność siebie, a wtedy i gra poprawi się. Ważne są dziś trzy punkty i dobry początek rundy – powiedział trener Orlicza Suchedniów Łukasz Ubożak.

Orlicz Suchedniów – Sparta Kazimierza Wielka 2:0 (2:0)

Bramki: Damian Kopyciński 17, 35

Orlicz: Szram - Czeneszkow, Cedro (72 Solnica), Zawierucha, Słaby (59 K. Tumulec), Jabłoński, Grzela (73 Wsułek), Bator, Świtowski, Paprocki (92 Żyła), Kopyciński

Sparta: Hamelka - Bandura, Morsztyn (74 Biały), Nowakowski, Reczulski (63 Rdest), Adamczyk Marcin, Kądzielski, Motłoch, Maderak (53 Trebus) , Adamczyk Mariusz, Barański