szsZaktualizowano
Szymon Więckowicz zadebiutował w Broni Radom Sylwester Szymczak
W sparingowym meczu dwóch trzecioligowców, Broń Radom przegrała z Chełmianką Chełm 0:2. W radomskim zespole pierwszy raz zagrał Szymon Więckowicz, bramkarz drugoligowego Gryfu Wejherowo.

BROŃ RADOM - CHEŁMIANKA CHEŁM 0:2 (0:1)
Bramki: Czułowski 13, Uliczny 90
Broń: Więckowicz - Sala (46 Nogaj), Gorczyca (57 W. Kupiec), Kventsar (80 E. Warych), Stefański, Paterek (70 Machajek), Czarnota (57 Winiarski), Możdżonek, Imiela, Nowosielski (46 Leśniewski), Śliwiński (65 Wicik)

Pierwsza połowa w wykonaniu Broni była całkiem dobra. Radomianie częściej byli przy piłce, stworzyli sobie więcej sytuacji, ale w 13 minucie nie ustrzeli się błędu. 20-letni testowany golkiper nieco spóźnił się do dośrodkowania i Czułowski głową trafił nad golkiperem Broni.
Dla radomskiego zespołu bardzo dobre okazje miał Konrad Paterek i Adam Imiela.
Po przerwie Broń próbowała atakować, ale nie potrafiła przedrzeć się przez szczelną defensywę rywala. tymczasem Chełmianka nastawiła się na grę z kontry i miała dwie świetne okazje, ale tym razem Więckowicz spisał się bardzo dobrze.
W końcówce młody golkiper wdał się w niepotrzebny drybling z zawodnikiem Chełmianki i wpadła druga bramka.

Szymon Więckiewicz ma 20 lat, rozegrał 12 spotkan w ostatniej rundzie w barwach Gryfu Wejherowo. Jest jeszcze młodzieżowcem. Formalnie jest zawodnikiem Arki Gdynia, ale na grę w ekstraklasie przynajmniej na razie nie ma szans.

- Ciężko ocenić jego grę na podstawie 90 minut, bo zasięgnąłem języka i mam sporą wiedzę na temat tego gracza. Ma dobre warunki i jak na swój wiek spore ogranie na szczeblu centralnym. Rzeczywiście popełnił błędy przy straconych golach, ale jemu też nie jest łatwo zagrać pierwszy mecz w nowym zespole - mówił po meczu trener Broni, Artur Kupiec.

Już wiadomo, żę w Broni zostanie Przemysław Śliwiński. Zawodnik podpisał umowę i zostaje w ekipie trzecioligowca z Narutowicza 9.