Widzew gromi w derbach!

Marek Iwaniszyn
Wieczorem wielkie święto w Katowicach!
Wieczorem wielkie święto w Katowicach! Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
Widzew rozbił w derbowym pojedynku ŁKS 4:1 i umocnił się na pozycji lidera pierwszej ligi. W drugich dzisiejszych derbach (Górnego Śląska) - bez bramek. GKS zremisował z Górnikiem.

Po pierwszej połowie Widzew prowadził 2:1. Chociaż to gospodarze jako pierwsi strzelili gola. W 31 minucie po fatalnym błędzie Macieja Mielcarza piłkę piętką do bramki skierował Rafał Kujawa. Dziesięć minut później Robak podał Sernasowi i ten ładnym uderzeniem z dystansu pokonał Bogusława Wyparłę. Jeszcze przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dudu, Panka wyprowadził Widzew na prowadzenie.

W drugiej lider pierwszej ligi dorzucił w samej końcówce dwa kolejne trafienia (Broź, Robak) i pewnie wygrał 4:1!

Klasyk bez goli
Po pierwszych 45 minutach spotkania w Katowicach mamy bezbramkowy remis. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka ciekawych i dogodnych okazji do strzelenia goli. Jednak ani jedni, ani drudzy nie potrafili wykończyć swoich okazji. Druga połowa również nie przyniosła bramek i derby zakończyły się bezbramkowym remisem.