Widzew - Gryf 4:0. Piękny półwolej Kity ozdobą sparingu

pas
W trzecim sparingu Widzew odniósł trzecie zwycięstwo. Na koniec zgrupowania w Cetniewie pokonał Gryf Wejherowo

Widzew zwyciężył, grając na zero z tyłu.
Łodzanie powinni prowadzić już w 7 minucie meczu. Po dobrym prostopadłym podaniu Radwańskiego i faulu na Wolsztyńskim, jedenastkę wykonywał sam poszkodowany. Strzelił w sposób sygnalizwoany w róg, za lekko i bramkarz Leleń odbił piłkę.
Co się odwlecze to nie uciesze. W 15 min po dokładnym podaniu Wolsztyńskiego, Gutowski posłał piłkę do bramki między nogami bramkarza rywali.
W koljnej akcji drugą asystę zaliczył Wolsztyński, który po prostym błędzie obrońców dokładnie dograł piłkę do Radwańskiego, a ten nie zmarnował sytuacji.
Testowany Brazylijczyk Lucas Tadeu Barrosa Giovani Oliveira, popisał się dwoma bardzo dobrymi podaniami,jednym udanym efektownym dryblingiem, strzałami (nogą i głową) tuż obok słupka. W ofensywie prezentował się budująco, niestety gorzej w grze defensywnej. W 40 min klasę pokazał Pawłowski, który pewnie obronił groźny strzał z dystansu Szymańskiego.
W drugiej połowie mogła paść bramka, gdyby nie egoizm Mandangu, który zamiast podawać do Kity, zdecydował się na nieudany drybling. Kita miał możliwość pokazania, że umie zdobywać piękne gole. Po uderzenie lewą nogą z półwoleja linii pola karnego trafił nieomal w okienko bramki rywali. Piękny gol. Widzew zagrał na zero z tyłu w czym pomógł Wolański, który pewnie obronił piłkę po strzale głową Sikorskiego. Rywale zdobyli bramkę, ale ze spalonego.
Po faulu w polu karnym na Prochowniku, pewnie jedenastkę wykorzystał Mandiangu, myląc bramkarza i posyłając piłkę w przeciwległy róg.
Marcin Robak dostał od trenera Marcina Kaczmarka wolne. W tej sytuacji kapitanem drużyny był Mateusz Moźdźeń.
Wcześniej łodzianie pokonali w meczach kontrolnych Unię Janikowo (3:2) oraz Olimpie Grudziądz (3:2)
Najbliższe dni Widzewa
5 lutego (środa), godz. 13:00 - mecz sparingowy z GKS-em 1962 Jastrzębie (Uniejów)
8 lutego (sobota), godz. 12:00 - mecz sparingowy z KKS Kalisz (Łódź)
10 lutego (poniedziałek) - wyjazd na obóz przygotowawczy do Alanyi (Turcja)
Widzew Łódź - Gryf Wejherowo 4:0 (2:0)
1:0 - Gutowski (15), 2:0 - Radwański (32), 3:0 - Kita (68), 4:0 - Mandiangu (78, karny)
Widzew I połowa: Pawłowski – Kosakiewicz (25, Turzyniecki), Rudol, Tanżyna, Pięczek – Możdżeń, Poczobut – Lucas, Radwański, Gutowski – Wolsztyński
Widzew II połowa: Wolański - Turzyniecki, Nowak (67, Rudol, 81, Piskorski), Tanżyna, Pięczek (67, Becht) - Gąsior, Zejdler - Mandiangu, Radwański (67, Gutowski, 79, Malec), Prochownik - Kita