PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Cracovia ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja TV na żywo. Widzew gra o drugie zwycięstwo u siebie

PKO Ekstraklasa, 9. kolejka
2022-09-09 20:30

Widzew Łódź

2

Cracovia

0

• Cracovia zachowuje 4. miejsce z dorobkiem 13 punktów, ale tyle samo ma właśnie Widzew, który wskoczył na 7. lokatę.

• Koniec meczu! Widzew pokonał Cracovię 2:0 po golach Dominika Kuna i Marka Hanouska.

• Ravas broni uderzenie z kilku metrów! Nadal nie ma bramki dla Cracovii.

• Dziwna sprawa. Po zagraniu od swojego obrońcy Niemczycki łapie piłkę. Gwizdek arbitra milczy.

• Podwójna zmiana również w zespole Widzewa. Hansen i Lipski zastąpili Kuna i Letniowskiego.

• Knap w miejsce Rasmussena.

• Kakabadze nieczysto trafił w piłkę po wrzutce Jaroszyńskiego.

• Nieporozumienie między Letniowskim i Sanchezem. Kiepskie podanie do nikogo. Od bramki rozpocznie Niemczycki.

• Myszor fauluje Zielińskiego w walce o piłkę.

• Sanchez pobiegł z piłką pod bramkę Cracovii, ale był osamotniony, więc odpuścił frontalny atak.

• 17 031 widzów na stadionie.

• Kolejne dogranie w pole karne na Makucha i uprzedził go skutecznie Stępiński.

• Zieliński i Sypek weszli za Zjawińskiego i Danielaka.

• Myszor w miejsce Konoplianki.

• Pewna interwencja Niemczyckiego po wrzutce z rzutu rożnego.

• Słuszna kartka dla Jaroszyńskiego po faulu taktycznym.

• Przeniesienie ciężaru na prawe skrzydło, zgranie Kakabadze i Makuch o krok od gola. Zablokował go jeden z obrońców.

• Jaroszyński, Kallman i Kakabadze zastąpią Rapę, Rakoczego i Siplaka.

• W odpowiedzi goście. Rakoczy znalazł sobie trochę miejsca tuż przed szesnastką Widzewa, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Kuriozalna była to sytuacja. Michal Siplak liczył na łatwe pozbycie się ataku rywala. Upadł w polu karnym i chciał zagarnąć piłkę ręką. Arbiter nie dał się nabrać i zwyczajnie odgwizdał rzut karny, co potwierdził VAR. Hanousek uderzył wysoko, ale w środek bramki. Niemczycki rzucił się w swój lewy róg.

• GOOOL! MAREK HANOUSEK!

• Hanousek kontra Niemczycki. Kto będzie górą w tym starciu?

• Jest rzut karny!

• Arbiter Piotr Lasyk czeka na sygnał z wozu VAR.

• Siplak upada i w fazie lotu uderza piłkę ręką. A to powinno oznaczać jedno - rzut karny!

• Prosta strata przy krótkim rozegraniu. Widzew przy piłce.

• Wrzutka na Rodina, ale w porę interweniował Milos. Kolejny korner.

• Zablokowane dośrodkowanie w kierunku osamotnionego Makucha.

• Od razu zaczynają mocno piłkarze Widzewa. Strata po wrzucie z autu Pasów. Sanchez przedarł się w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Niemczycki czubkiem buta odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Wytrzymali ten napór piłkarze Cracovii. Do szatni schodzą jednak ze stratą jednej bramki. Kończymy pierwszą połowę.

• Jest intensywnie! Sanchez tym razem wystawił piłkę przed polem karnym Zjawińskiemu. Niemczycki sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Znakomita okazja gospodarzy. Znowu Sanchez w akcji. Minął z łatwością jednego z obrońców i gdy miał już przed sobą bramkę, uderzył z ostrego kąta tuż obok słupka.

• Poradzili sobie z tą wrzutką widzewiacy i już ruszyli z kontrą. Kun przedryblował pół boiska, rozciągnął na prawą stronę, skąd padło dośrodkowanie. Sanchez uderzył wolejem na bramkę, ale trafił prosto w poprzeczkę!

• Faul na Rakoczym niebezpiecznie blisko bramki Cracovii. Mają teraz szczęście Pasy.

• Konoplianka zszedł do środka z piłką i uderzył tuż przed polem karnym. Bardzo wysoko nad bramką.

• Siedem minut doliczył arbiter.

• Niedokładna wrzutka z głębi pola na Sancheza.

• Jablonsky faulowany blisko swojego pola karnego. Od razu zaczął akcję, ale nastąpiła zaraz błyskawiczna strata.

• Świetne podanie Hanouska do Milosa, ale w ostatniej chwili uratował sytuację Rodin.

• Rodin wpadł w przeciwnika. Mocno fizyczny stał się ten mecz. Dużo rwanej gry, a od 15 minut to już chyba piąta interwencja lekarzy.

• Nieudany przerzut Cracovii z lewe na prawe skrzydło. Widzew zaczął kontrę, ale pomylił się w dryblingu Dominik Kun.

• Z kontrą próbowali wyjść krakowianie i nieprzepisowo zatrzymał ją Szota.

• Gramy dalej i niezwykle aktywny dziś Kun został faulowany po raz kolejny w trakcie swojego rajdu. Tym razem oberwał wślizgiem od Siplaka.

• Kolejne racowisko zza bramki Ravasa. Gra przerwana na krótką chwilę.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym. Starają się trzymać piłkę z dala od swojej bramki i całkiem udanie im to idzie.

• Wracamy do gry.

• Kibice zadymili murawę. Mamy przerwę w grze.

• Nunes musi przedwcześnie skończyć mecz. Zastąpi go Mato Milos.

• Przerwa w grze to pokłosie poprzedniego faulu na Nunesu, którego dopuścił się Rakoczy.

• Nunes upadł na murawę. Nadepnął mu na stopę Rapa.

• W końcu składna akcja Pasów. Dośrodkowanie Rapy na głowę Makucha, ale ten bardzo się pomylił. Piłka wylądowała na sektorze widzewskich kibiców.

• Krakowianie mają teraz problem z wyjściem z własnej połowy. Szukają dalekich zagrań, ale brak ruchliwości z ich strony sprawia, że jest to nieefektywne.

• Taktyczny faul Rakoczego.

• Tym razem dobre podanie w stronę Kuna od Letniowskiego. Zdobywca bramki przez chwilę zawahał się i potem nie miał z czego uderzyć. W efekcie trafił prosto w Niemczyckiego.

• Atak pozycyjny gości, który nie przynosi żadnej korzyści.

• Kolejne prostopadłe zagranie. Tym razem to Sanchez obsłużył Kuna. Ten wziął "na zamach" Virgila Ghitę i wycofał sprytnie do Zjawińskiego. Napastnik nie trafił w piłkę.

• Jablonsky faulował Kuna, ale nic się nie stało groźnego po tym rzucie wolnym.

• Szybki początek spotkania w wykonaniu gospodarzy. Łukasz Zjawiński zagrał prostopadle do Sancheza, ten wygrał pojedynek fizyczny z obrońcą, ale jego uderzenie obronił Niemczycki. Wobec dobitki Kuna była już bezradny. Zawodnik Widzewa trafił do siatki w najprostszej sytuacji.

• GOOOOOOOL! DOMINIK KUN!

• Zablokowany Makuch przed polem karnym. W odwecie Sanchez wywalczył rzut rożny.

• Zaczynamy spotkanie!

• Jacek Zieliński, trener Cracovii: Liczę, że po zwycięstwie nad Rakowem pójdziemy w dobrym kierunku i takie porażki jak z Wartą już nam się nie przytrafią. Nie przystoi taka amplituda wahań formy drużynie, która chce walczyć o czołowe miejsca.

• Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: To zespół ugruntowany na poziomie ekstraklasy, posiada zawodników, którzy robią różnicę i jutro czeka nas bardzo ciężki bój. Być może jest to sezon, w którym Cracovia włączy się do walki o wyższe miejsca, o czym zresztą otwarcie mówią. Zatem jest to trudny przeciwnik, ale pokazaliśmy w tym sezonie niejednokrotnie, że z tymi mocnymi potrafimy grać jak równy z równym.

• Początek sezonu był dla Cracovii wymarzony - trzy mecze, trzy wygrane. Z początkiem sierpnia przyszedł kryzys - podopieczni Jacka Zielińskiego nie była w stanie wygrać w czterech spotkaniach z rzędu. Punktem kulminacyjnym tej złej passy była przegrana w dramatycznych okolicznościach z Wartą Poznań przed własną publicznością. Przełamanie przyszło niespodziewanie, bo w meczu z... Rakowem Częstochowa. Ekipa z Krakowa pokonała drużynę Marka Papszuna aż 3:0.

• Przechodząc do aspektów czysto sportowych, Widzew ewidentnie skorzystał na zmianie mentalności i podejścia do meczu. Janusz Niedźwiedź porzucił pomysł o graniu spektakularnej i odważnej piłki, na rzecz podejścia dużo bardziej pragmatycznego. Taki styl taktyczny przynosi skutki - przykładem może być chociażby ostatni mecz domowy i wygrana z Wisłą Płock.

• Po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy, Widzew przywitał się z Ekstraklasą całkiem nieźle. Jeszcze lepiej przywitali się łódzcy kibice, którzy podczas każdego meczu domowego zapełniają stadion przy alei Piłsudskiego aż po brzegi. Mecze wyjazdowe to okazja dla Widzewiaków, żeby wspierać swój klub w gronie kilku tysięcy kibiców.

• Powrót Widzewa do Ekstraklasy można na razie ocenić jako udany - po ośmiu meczach plasują się w środku stawki, na 10. miejscu. Dzisiaj będą chcieli powalczyć o kolejne punkty. Zadanie niełatwe, gdyż ich rywalem będzie Cracovia, która w tym sezonie gra naprawdę dobrze.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Widzew Łódź - Cracovia!

©Adam Jastrzebowski

Widzew Łódź - Cracovia LIVE! Powrót Widzewa do Ekstraklasy można na razie ocenić jako udany - po ośmiu meczach plasują się w środku stawki, na 10. miejscu. Dzisiaj będą chcieli powalczyć o kolejne punkty. Zadanie niełatwe, gdyż ich rywalem będzie Cracovia, która w tym sezonie gra naprawdę dobrze. Początek spotkania w piątek 9 września o godzinie 20:30. Gdzie oglądać mecz Widzew - Cracovia w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

Widzew Łódź - Cracovia ONLINE

Sędzią głównym tego spotkania będzie Piotr Lasyk. Pomagać mu będą Krzysztof Myrmus, Andrzej Zbytniewski (asystenci), Paweł Dziopak (sędzia techniczny), Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki (VAR).

Nie zagrają w meczu Widzew - Cracovia:
Widzew: -
Cracovia: Pestka K. (kontuzja)

Widzew Łódź - Cracovia Zabrze transmisja tv i stream online

Transmisja na żywo z meczu Widzew Łódź - Cracovia w Canal+Sport. . Początek spotkania o godzinie 20:30

W internecie spotkanie w ramach płatnego abonamentu na stronie i aplikacji Canal+Online. Komentują Bartosz Gleń i Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:30 Widzew Łódź - Cracovia