Widzew Łódź - GKS Katowice 3:1. Zdjęcia z kolejnej porażki zespołu Rafała Góraka

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress
Trzecią porażkę w siódmym meczu Fortuna 1. Ligi ponieśli piłkarze GKS Katowice. Tym razem zespół Rafała Góraka uległ na wyjeździe Widzewowi Łódź i był to wynik w pełni zasłużony. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

GKS Katowice w poprzednim występie przegrał w Głogowie z Chrobrym 0:4. W piątkowy wieczór w starciu z Widzewem w Łodzi piłka znów wpadła do ich siatki czterokrotnie, ale raz strzelec gospodarzy znajdował się na spalonym, więc gol nie został uznany. Skończyło się więc na 1:3, przy czym Widzew dominował w całym spotkaniu.

Katowiczanie ponownie mieli spore problemy w defensywie. Rywale szybko wyczuli ich słabość i konsekwentnie ją wykorzystywali oddając strzały sprzed pola karnego. Ekipie Rafała Góraka niewiele jednak zabrakło, by na przerwę schodzić z bezbramkowym remisem, ale Widzew tuż przed przerwą dopiął celu. Bartosz Guzdek oddał strzał, ale decydujący był rykoszet, który zmylił bramkarza Katowic.

Gospodarze po przerwie podkręcili tempo i szybko podwyższyli wynik, odbierając gościom, którzy próbowali zaatakować, nadzieję. Trafienie na 2:0 było dość kuriozalne. Letniowski kopnął piłkę z dystansu, a ta przeleciała między wszystkimi zawodnikami i wpadła do siatki. Także bramka numer trzy padła sprzed pola karnego.

Zadowolony Widzew nieco się cofnął i ostatnie minuty należały do GKS-u. Skończyło się na honorowym trafieniu, ale porażka Katowic była całkowicie zasłużona.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Widzew Łódź - GKS Katowice.

Widzew Łódź - GKS Katowice 3:1 (1:0)
1:0
Bartosz Guzdek (45), 2:0 Juliusz Letniowski (57), 3:0 Mateusz Michalski (67), 3:1 Oskar Repka (90)
Widzew Reszka -Stępiński (86. Grudniewski), Nowak, Tanżyna - Zieliński, Hanousek, Letniowski (80. Mucha), Danielak (84. Villa), Michalski (80. Becht), Kun - Guzdek (80. Montini). Trener: Janusz Niedźwiedź.
GKS Kudła - Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Rogala - Pawłas (69. Woźniak), Figiel, Jaroszek (80. Repka), Błąd (80. Samiec-Talar), Sanocki (61. Szwedzik) - Szymczak (69. Kozłowski). Trener: Rafał Górak.