2

Korona Kielce

0

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Dzięki temu zwycięstwu Widzew awansował w tabeli nad Koronę Kielce. Za tydzień zespół z Łodzi zagra u siebie z Radomiakiem Radom, natomiast Korona podejmie w Kielcach drużynę Chrobrego Głogów.

• Koniec meczu w Łodzi! Widzew zasłużenie wygrywa z Koroną Kielce 2:0!

• Paweł Łysiak popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował już zza linii końcowej boiska.

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut!

• Filip Becht zastąpił kontuzjowanego Patryka Stępińskiego.

• Zvonimir Petrović został ukarany żółtą kartką za to zagranie.

• Patryk Stępiński bardzo mocno ucierpiał przy starciu z Petrovićiem.

• Ładna akcja Widzewa po której do pozycji strzeleckiej doszedł Mateusz Możdżeń. Jednak gracz Widzewa trafił wprost w obrońcę rywali.

• Natomiast Zvonimir Petković zastąpił Felipe Oliveirę.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Korony Kielce. Radosław Turek zmienił Grzegorza Szymusika

• Po rzucie rożnym dla Widzewa przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Krystian Nowak, ale gracz gospodarzy minimalnie spudłował.

• Po raz kolejny swoich sił spróbował Marcin Robak. Napastnik Widzewa tym razem z linii pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

• Marcin Robak wpadł w pole karne Korony i oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się Marek Kozioł!

• Natomiast Dominik Kun zastąpił Mateusza Michalskiego.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Bartłomiej Poczobut zastąpił Przemysława Kitę

• Dużo zmian w ostatnich minutach ewidentnie rozregulowało grę obu zespołów.

• Mateusz Możdżeń ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Michael Ameyaw pojawił się, a z boiska zszedłe Piotr Samiec-Talar

• Dwie zmiany także w zespole Widzewa. Marcin Robak zastąpił Pawła Tomczyka

• Natomiast Jacek Kiełb zastąpił Kubilaya Yilmaza.

• Dwie zmiany w szeregach gości. Paweł Łysiak pojawił się w miejsce Marko Pervana

• Grzegorz Szymusik ucierpiał przy tym starciu.

• Grzegorz Szymusik sfaulowany tuż przed polem karnym Widzewa i goście będą mieli szansę na bramkę kontaktową.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W zespole Korony z boiska schodzi Hugo Diaz Rodriguez, a na murawie pojawia się Marcel Gąsior.

• Świetna szansa dla Korony na zdobycie kontaktowego gola! Emile Tiakane dograł z prawej strony boiska wzdłuż bramki gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki!

• W odpowiedzi prawą stroną boiska popędził Grzegorz Szymusik, dośrodkował w pole karne wprost na głowę Marko Pervana, ale ten w doskonałej sytuacji spudłował

• Mateusz Możdżeń uderzył z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Marek Kozioł!

• Jeden z graczy Korony fauluje pod własnym polem karnym i gospodarze staną przed kolejną szansą na podwyższenie rezultatu.

• Mimo niewykorzystanego rzutu karnego to wciąż Widzew przeważa i dąży do zdobycia kolejnych bramek.

• Uderzenie z rzutu karnego Pawła Tomczyka świetnie broni Marek Kozioł!

• Mario Zebić został jeszcze ukarany żółtą kartką.

• Kolejny rzut karny dla Widzewa po faulu Mario Zebića!

• Paweł Tomczyk wpadł z piłką w pole karne Korony, ale jego strzał świetnie obronił Marek Kozioł!

• Dawid Lisowski z lewej strony boiska chciał dośrodkować w pole karne Widzewa, ale piłka po rękach Jakuba Wrąbla wyszła na rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Łodzi!

• Oba zespoły wracają już na murawę stadionu w Łodzi. Za moment wznowimy grę.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania w Łodzi. Do przerwy Widzew zasłużenie prowadzi z Koroną Kielce 2:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• W końcówce nieśmiało próbuje zaatakować Korona, by jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktowego gola, ale niewiele z tego wychodzi.

• Świetna akcja gospodarzy! Piotr Samiec-Talar wpadł w pole karne, zagrał do Przemysława Kity, jego strzał jeszcze obronił Marek Kozioł, ale z dobitką nowego gracza Widzewa nie miał żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Piotr Samiec-Talar podwyższa wynik meczu na 2:0!

• Festiwal strzałów z dystansu graczy Korony trwa w najlepsze. Teraz swoich sił próbował Marko Pervan, ale w takim samym stylu jak jego partner.

• Ponownie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Emile Tiakane, ale ponownie z takim samym efektem.

• Emile Tiakane zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• Grzegorzy Szymusik popędził prawą stroną boiska, dośrodkował idealnie na głowę Kubilayego Yilmaza, ale ten także spudłował.

• Mateusz Michalski mocno ucierpiał przy starciu z jednym z rywali.

• Filipe Oliveira dośrodkował na głowę Remigiusza Szywacza, ale ten posłał piłkę nad poprzeczką bramki Widzewa.

• Patryk Mucha faulował niedaleko własnego pola karnego i goście będą mieli szansę na zdobycie bramki.

• Paweł Tomczyk zdobył bramkę po podaniu Przemysława Kity, ale ten drugi był na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał!

• Piotr Samiec-Talar wpadł z piłką w pole karne gości, ale został zatrzymany w ostatniej chwili!

• Łukasz Kosakiewicz dośrodkował w pole karne Korony, ale piłka nie dotarła do żadnego z jego partnerów.

• Paweł Tomczyk wpadł z piłką w pole karne Korony, gdzie został zatrzymany, ale Widzew będzie miał jeszcze rzut rożny.

• Przemysław Kita ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do strzału głową doszedł Kubilay Yilmaz, ale jego strzał minimalnie minął poprzeczkę bramki gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Widzew obejmuje prowadzenie po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym Pawła Tomczyka!

• Paweł Tomczyk faulowany w polu karnym Korony i sędzia dyktuje rzut karny!

• Paweł Tomczyk ostro potraktowany przez rywala i ucierpiał przy tym starciu.

• Kolejna akcja Korony, Hugo Diaz Rodriguez wpadł w pole karne gospodarzy, gdzie został przewrócony, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzut karnego.

• Piotr Samiec-Talar dośrodkował w pole karne gości, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy Widzewa.

• Rafał Kobryn sfaulował rywala przy linii bocznej na wysokości pola karnego Korony i będzie szansa dla gospodarzy na zdobycie bramki.

• W odpowiedzi Marko Pervan zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Pierwsza szansa Widzewa, po prawej stronie do akcji włączył się Łukasz Kosakiewicz i oddał strzał, który okazał się niecelny.

• Rozpoczynamy pojedynek w Łodzi!

• Oba zespoły pojawiają się już na murawie stadionu w Łodzi. Za moment rozpoczynamy to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Reszka (Br.), Ameyaw, Becht, Czubak, Fundambu, Grudniewski, Kun, Poczobut, Robak.

• Ławka rezerwowych Korony Kielce: Zapytowski (Br.) Gąsior, Kiełb, Kordas, Łysiak, Petrović, Seweryn, Szarek, Turek.

• Już za nieco ponad dziesięć minut rozpocznie się to spotkanie, a więc warto podać ławki rezerwowych obu drużyn.

• Bardzo pracowitą zimę miał Widzew. Zespół z Łodzi rozegrał aż dziewięć sparingów. Cztery z nich przegrał, cztery wygrał, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. Natomiast Korona zimą wygrywała z GKS-em Katowice i Zagłębiem Sosnowiec po 1:0, oraz przegrała z kazachskim FK Atyrau 1:2.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w 2014 roku w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Wtedy w Kielcach padł remis 2:2, dla "Złocisto-krwistych" bramki zdobywali Piotr Malarczyk i Maciej Korzym, natomiast dla Widzewa strzelali Mateusz Cetnarski i Eduards Visniakovs.

• Oba zespoły ten rok rozpoczynają w dolnej połówce tabeli. Widzew zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów, natomiast Korona zajmująca dwie pozycje wyżej ma dwa "oczka" więcej.

• Witamy serdecznie! W drugim dzisiejszym meczu Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

DW

Widzew Łódź - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©brak

Widzew Łódź - Korona Kielce ONLINE. W zaległym meczu 16. kolejki Widzew podejmie Koronę. Obie drużyny są blisko siebie w tabeli, nie grozi im spadek, ale do strefy barażowej również im daleko. Zobaczymy spotkanie dwóch różnych zespołów - Korona znacznie zmieniła swoją kadrę zimą, natomiast Widzew dokonał kosmetycznych roszad.

Widzew - Korona ONLINE

Tydzień wcześniej niż zdecydowana większość innych drużyn Widzew Łódź oraz Korona Kielce rozpoczynają tegoroczne zmagania w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Oba te zespoły zmierzą się ze sobą w zaległym meczu 16. kolejki. Prowadzeni przez trenera Macieja Bartoszka kielczanie mają aktualnie dwa punkty więcej od podopiecznych trenera Enkeleida Dobiego. Sytuacja jest więc dosyć klarowna. Jeżeli łodzianom uda się zwyciężyć, wyprzedzą Koronę.

Widzew - Korona STREAM. Jedno jest pewne - zarówno Widzew, jak i Korona nie mają za sobą dobrej serii, a ich powrót do Ekstraklasy w tym roku stoi pod dużym znakiem zapytania. Widzew gra mocno w kratkę - w ostatnich pięciu meczach dwukrotnie przegrywał i wygrywał na zmianę, kończąc tę serię remisem. Korona jest bardziej bezkompromisowa, bo w ostatnich pięciu meczach trzykrotnie przegrała i dwa razy wychodziła zwycięsko. Na korzyść Widzewa przemawia jeszcze fakt, że do kompletu spotkań brakuje im dwóch. Ewentualne sześć punktów pozwoli widzewiakom zbliżyć się do miejsc gwarantujących udział w barażach.

Korona podejdzie do tego spotkania dość mocno odmieniona. Do klubu przyszło kilku zawodników: Filipe Oliveira, Marko Zebić, Marko Pervan, Kubilay Yilmaz, Adrian Bielka, Marcel Zapytowski, Hugo Diaz i Rafał Kobryn, a dodatkowo do pierwszej drużyny dołączony został Radosław Turek. Kilku piłkarzy także odeszło: Iwo Kaczmarski, Themistoklis Tzimopoulos, Rafał Grzelak, Mateusz Sowiński, Piotr Basiuk, Wiktor Długosz, Mateusz Cetnarski, Jakub Górski i Maciej Firlej. Trener Maciej Bartoszek będzie natomiast pełnił także funkcję dyrektora sportowego.

Widzew - Korona NA ŻYWO. Odmieniona Korona zacznie od meczu na trudnym terenie. Kielczanom przyjdzie bowiem mierzyć się z zespołem mającym ledwie o dwa punkty mniej na koncie od nich, a do tego z jednym meczem do zagrania więcej. Żółto-czerwoni zagrali jesienią 16 spotkań i zdobyli 21 punktów, Widzew 15 meczów i zgarnął o jedno oczko mniej. Korona jest w tabeli na miejscu 11., łodzianie na 13.

Drużyny te nie spotkały się od dawna na poziomie 1 Ligi. Tak się prezentuję Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • Korona Kielce - Widzew Łódź 2:2 (27.04.2014, Ekstraklasa)
  • Korona Kielce - Widzew Łódź 2:1 (30.11.2013, Ekstraklasa)
  • Widzew Łódź - Korona Kielce 2:1 (03.08.2013, Ekstraklasa)
  • Korona Kielce - Widzew Łódź 0:0 (30.05.2013, Ekstraklasa)
  • Widzew Łódź - Korona Kielce 1:0 (01.12.2012, Ekstraklasa)

Widzew - Korona TRANSMISJA TV I STREAM

Mecz Widzew - Korona rozpocznie się w sobotę 20 lutego o godz. 17:40. Transmisja w Polsat Sport Extra. Internetowy stream online dostępny jest w serwisie Ipla.tv. Jednorazowy dostęp kosztuje 5 zł.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.