• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru.

• Za tydzień Widzew Łódź zmierzy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów, natomiast Miedź Legnica już w najbliższą środę zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie w zaległym spotkaniu.

• Koniec bezbarwnego meczu w Łodzi, który kończy się bezbramkowym remisem.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Mehdi Lehaire zmienił Damiana Tronta.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole Widzewa. Karol Czubak zastąpił Bartłomieja Poczobuta.

• Marcin Robak został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Bartłomiej Poczobut oddał mocny strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Paweł Lenarcik.

• W zespole Widzewa Łódź Caique pojawił się w miejsce Marka Hanouska.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia w polu karnym Widzewa.

• Faul na połowie Widzewa Łódź i goście będą mieli szansę na dobre dośrodkowanie.

• To powinna być bramka dla Widzewa! Bartłomiej Poczobut dośrodkował wprost na głowę Marcina Robaka, ale ten trafił tylko w poprzeczkę bramki rywali!

• Marek Hanousek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Piotr Samiec-Talar pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale Paweł Lenarcik spokojnie interweniował.

• Mateusz Michalski dośrodkował w pole karne Miedzi wprost na głowę Krystiana Nowaka, ale ten minimalnie spudłował.

• Natomiast Marcin Robak zastąpił Pawła Tomczyka.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa Łódź. Piotr Samiec-Talar pojawił się w miejsce Michaela Ameyawa

• Maciej Śliwa wpadł z piłką w pole karne gości, zagrał do Pawła Zielińskiego, ale ten fatalnie spudłował!

• Czwarta zmiana w szeregach Miedzi Legnica. Maciej Śliwa pojawił się w miejsce Pawła Tupaja.

• Druga połowa meczu niestety do tej pory nie przynosi więcej emocji niż pierwsza odsłona. Żaden z zespołów nie kwapi się do zagrożenia bramki rywali.

• Natomiast Krzysztof Drzazga zastąpił Marcina Garucha.

• Dwie zmiany w szeregach Miedzi Legnica. Kamil Zapolnik pojawił się w miejsce Michała Bednarskiego

• Piotr Azikiewicz popędził lewą stroną boiska, ale przy dośrodkowaniu trafił w rywala.

• Patryk Mucha dośrodkował w pole karne gości, ale także podanie nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Piotr Azikiewicz dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie i Miedź straciła szansę na bramkę.

• Szymon Matuszek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Pierwsza zmiana w szeregach Miedzi Legnica już w przerwie. Joan Roman pojawił się w miejsce Patryka Makucha.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Pierwsza połowa nie jest najciekawszym starciem tego sezonu. Żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie przewagi.

• Marek Hanousek dośrodkował w pole karne gości, ale uderzenie głową Bartłomieja Poczobuta spokojnie wyłapał Paweł Lenarcik.

• Damian Tront dośrodkował w pole karne Widzewa, ale zrobił to zdecydowanie zbyt mocno i piłka opuściła plac gry.

• Paweł Tomczyk wpadł w pole karne gości, ale jego uderzenie okazało się bardzo niedokładne.

• Dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia.

• Michael Ameyaw ucierpiał po starciu z rywalem.

• Marcin Garuch sfaulował Michaela Ameyawa tuż przed własnym polem karnym i teraz goście będą mieli szansę na groźne dośrodkowanie. Żółtą kartką ukarany gracz Miedzi.

• To powinna być bramka dla Miedzi Legnica! Do piłki wstrzelonej w pole karne Widzewa nie doszedł Vjačeslavs Kudrjavcevs, ale Patryk Makuch nie zdołał skierować piłki do pustej bramki!

• Mateusz Michalski sfaulował rywala pod własnym polem karnym i goście będą mieli szansę na zagrożenie bramki rywala.

• Damian Tront dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, ale ponownie wrzutka niedokładna.

• Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego w pole karne Widzewa nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Michael Ameyaw zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka o znaczną odległość minęła bramkę gości.

• W ostatnich minutach żaden z zespołów niespecjalnie chce atakować bramkę przeciwników. Obserwujemy niezbyt intensywny fragment spotkania.

• Mateusz Michalski popędził prawą stroną boiska, dograł do środka do Patryka Muchy, ale ten nieczysto trafił w piłkę i skuteczną interwencją popisał się Paweł Lenarcik.

• Nieco uspokoiło nam się tempo gry, oba zespoły rozgrywają piłkę w środku pola.

• W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Makuch, ale znakomitą interwencją popisał się Vjačeslavs Kudrjavcevs!

• Mateusz Michalski wpadł z piłką w pole karne Miedzi, ale zawodnik gospodarzy sfaulował rywala.

• Michael Ameyaw zdecydował się na strzał zza pola karnego rywali, ale piłkę po rykoszenie spokojnie wyłapał Paweł Lenarcik.

• Rozpoczynamy pojedynek w Łodzi!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Łodzi. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• W jesiennym starciu obu drużyn nie poznaliśmy zwycięscy. W Legnicy padł remis 1:1, a obie bramki padły w ostatnich minutach meczu. Dla Widzewa trafił Filip Becht, natomiast dla Miedzi w doliczonym czasie gry wyrównał Nemanja Mijusković.

• Natomiast Miedź Legnica w tym roku spisuje się bardzo słabo. Na osiem ligowych spotkań Miedź wygrała zaledwie dwa, trzy razy zremisowała i trzy razy przegrała. W środku tygodnia zespół z Legnicy niespodziewanie wygrał z Górnikiem Łęczna 1:0.

• Widzew Łódź w tym roku do pewnego momentu spisywał się znakomicie. Łodzianie nie przegrali w pierwszych siedmiu tegorocznych meczach. Jednak potem przyszła seria czterech meczów bez zwycięstwa i dopiero w środku ostatniego tygodnia udało się wygrać w meczu na wyjeździe z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów 3:2.

• Natomiast Widzew Łódź zajmuje ósme miejsce w lidze i do pierwszego miejsca barażowego traci siedem "oczek". Mimo to widzewiacy wciąż wierzą w walkę o awans do PKO Ekstraklasy. W przypadku dzisiejszej porażki ten cel będzie już raczej tylko nierealnym marzeniem.

• Jeszcze do niedawna zdecydowanym faworytem tego spotkania byłaby Miedź Legnica. Jednak teraz legniczanie zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli i mają trzy punkty straty do Widzewa Łódź. Drużyna Miedzi ma coraz mniejsze szanse na udział w barażach o PKO Ekstraklasę.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź zagra na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

DW

Widzew Łódź - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Widzew Łódź - Miedź Legnica ONLINE. W 28. kolejce Fortuna 1 Ligi spotkają się ze sobą drużyny aspirujące o awans do Ekstraklasy, ale mające z dotarciem do czołowej szóstki problemy. Widzewiacy tracą aż siedem punktów do szóstej Arki Gdynia. Miedź, dzięki wygranej z Górnikiem Łęczna, złapała kontakt z czołówką, ale to nadal 10 oczek. Na boisku nie powinno brakować goli, bo w obu zespołach wystąpią Michał Bednarski i Marcin Robak, którzy w poprzednim sezonie strzelili łącznie 45 goli na poziomie 2 Ligi. Gdzie oglądać mecz Widzew - Miedź? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ONLINE.

Widzew - Miedź ONLINE

Piłkarze Widzewa do końca fazy zasadniczej zagrają jeszcze z: Miedzią w Łodzi, Resovią na wyjeździe, Termaliką Nieciecza w Łodzi, Arką w Gdyni, GKS Tychy w Łodzi, Koroną w Kielcach i Odrą Opole w Łodzi. Kibice łódzkiej drużyny mogą kręcić nosem na układ ostatnich spotkań. Tylko trzy z siedmiu drużyn są sklasyfikowane niżej od Widzewa: Resovia ( 15 miejsce), Korona (13), Miedź (10). Trudno uznać ich za słabeuszy, którzy łatwo oddadzą punkty.

Widzew - Miedź NA ŻYWO. Piłkarze Miedzi przed przyjazdem do Łodzi przełamali się po pięciu meczach bez wygranej. Zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna zapewnił im Michał Bednarski, dla którego była to premierowa bramka dla legniczan. Zawodnik ten przeszedł przed sezonem z Górnika Polkowice – w drugiej lidze edycji 2019/20 wywalczył koronę króla strzelców. Zdobył 24 gole, wyprzedzając Marcina Robaka (21 trafień). Trzeci był wtedy Karol Czubak (wówczas Bytovia Bytów) - 18 goli. Dziś spotkają się ze sobą Bednarski i Robak, a więc łącznie 45 goli w poprzednim sezonie! Na boisku powinno iskrzyć od sytuacji bramkowych.

- Przygotowujemy się do każdego spotkania jednakowo, bo mamy świadomość, że bez względu na to, z jakim rywalem gramy, stawka jest taka sama - do zdobycia są trzy punkty i klasa rywala nie ma tu znaczenia. Z każdym trzeba wygrywać dobrą organizacją gry, dobrym nastawieniem i podejściem do spotkania. Są to kwestie, które w każdym meczu muszą być na najwyższym poziomie - powiedział trener Widzewa, Marcin Broniszewski.

Widzew - Miedź STREAM. - Musimy wziąć pod uwagę to, że mamy pewne problemy kadrowe. Dobrze wróciliśmy, wygrywając mecz. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że covid w jakimś stopniu zaznaczył się na zdrowiu zawodników. Czekają nas mecze co trzy dni, więc na pewno będziemy rotować składem. Zastanawiamy się też nad tym, jak optymalnie przygotować do rywalizacji tych, którzy są po covidzie. Mamy sygnały z różnych klubów, że zawodnicy po chorobie nie do końca są w pełni formy i covid może się odcisnąć na ich zdrowiu. Dlatego jest to dla nas pewien dylemat – mówi Jan Woś, II trener Miedzi.

Zespoły Miedzi i Widzewa spotkają się ze sobą dopiero szósty raz w historii. Ostatnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Pierwsza rywalizacja nastąpiła w sezonie 1990/91, gdzie legniczanie wygrali 4:1, ale w Łodzi to Widzew był silniejszy i wygrał 4:0.

Widzew - Miedź TRANSMISJA TV

Spotkanie Widzew Łódź - Miedź Legnica rozpocznie się w piątek, 30 kwietnia o godz. 17:40. Transmisja w Polsat Sport. Internetowy stream online dostępny jest w Ipla.tv i kosztuje jednorazowo 5 zł.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.