Widzew Łódź patronem klasy marketingu sportowego w II Liceum...

Widzew Łódź patronem klasy marketingu sportowego w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi

Zdjęcie autora materiału
Maciej Kałach

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Na zdjęciu Jadwiga Ochocka, dyrektor II LO (z prawej), zaś obok niej wicedyrektor Dariusz Jędrasiak - podczas trwających w szkole matur
1/3
przejdź do galerii

Na zdjęciu Jadwiga Ochocka, dyrektor II LO (z prawej), zaś obok niej wicedyrektor Dariusz Jędrasiak - podczas trwających w szkole matur ©Grzegorz Gałasiński

II Liceum Ogólnokształcące uruchamia klasę o profilu marketingu sportowego pod patronatem Widzewa Łódź. Już w sobotę (12 maja) drzwi otwarte szkoły, w czasie których m.in. będzie można zapoznać się z ofertą tej klasy.
Klasa o profilu marketingu sportowego znalazła się w ofercie II LO w naborze na rok szkolny 2018/2019, który dla trzecioklasistów z gimnazjów - w formie elektronicznej rekrutacji - rozpocznie się już 21 maja.

- Oprócz zajęć standardowych, wymaganych ogólnym programem, uczniowie tej klasy będą się przygotowywać do roli managera i organizatora sportu - tłumaczy Dariusz Jędrasiak, wicedyrektor II LO.


Absolwenci mają się zatem realizować w przyszłej pracy jako „opiekunowie” zawodników, klubów i wydarzeń, nie zaś jako zawodowi sportowcy. Główne tematy przewidzianych zajęć to m.in.: struktura klubów, kibic jako cel marketingu, pozyskiwanie sponsorów dla organizacji i zawodników różnych dyscyplin, czy dziennikarstwo sportowe. Główne tematy przewidzianych zajęć to m.in.: struktura klubów, kibic jako cel marketingu, pozyskiwanie sponsorów dla organizacji i zawodników różnych dyscyplin, czy dziennikarstwo sportowe.

Patronem klasy, która ruszy w II LO od września 2008 r. będzie Widzew Łódź.
- Widzewowi zawsze zależało i będzie zależeć na wychowaniu młodzieży zarówno poprzez sport, jak i szeroko pojętą edukację - tłumaczył Przemysław Klementowski, prezes zarządu Widzew Łódź S.A., wyrażając zgodę na współpracę klubu ze szkołą.

Jak informuje II LO, podczas spotkań z szefostwem klubu ustalona została koncepcja, w której uczniowie będą realizowali projekty marketingowe i multimedialne. Zyskają oni także okazje do uczestniczenia w organizacji meczów Widzewa, aby w ten sposób „na żywym organizmie” podglądać pracę osób odpowiedzialnych za marketing w wielkim klubie sportowym.

II LO będzie z Widzewem realizować drugą edycję swojego programu. Patronem pierwszej (zrealizowanej w szkole w latach 2015-2018) była Skra Bełchatów.

Ponadto uczniowie gościli m.in.: Artura Partykę (jako zawodnik medalista olimpijski w skoku wzwyż, zaś obecnie m.in. marketingowiec), Marka Plawgo (były sprinter, dziś marketingowiec), Małgorzatę Niemczyk (po zakończeniu kariery siatkarskiej - posłanka) oraz Aleksandrę Urbańczyk (pływaczka).

W łódzkiej „dwójce” nie zabrakło też spotkań z takimi profesjonalistami jak Paweł Stalmach (odpowiedzialny za wizerunek Marcina Gortata) czy Michał Sieczko (szef Sysko Management, firmy, która zajmuje się działaniami przy produkcji wydarzeń sportowych – igrzysk olimpijskich, narciarskich mistrzostw świata czy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem).

Więcej o ofercie klasy marketingu sportowego oraz o zajęciach w niej realizowanych będzie można dowiedzieć się podczas drzwi otwartych szkoły w dniu 12 maja 2018 r. w godzinach 9 - 13. II LO im. Gabriela Narutowicza mieści się przy ul. Nowej 11/13.


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
O k...a, będą się uczyć o szarpaniu napletka

(gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
komentarz

www (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

Czy będą wykłady na temat gry fair play ? róg,róg,róg,gol,gol,gol......
Czy będą wykłady Szymańskiego o "marketingu" meczowym ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W "wielkim"

Klubie sportowym (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Hahahahahaha!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Liceum ogólnokształcące to czy szkoła zawodowa?

cxz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

To może i szkoły zawodowe uruchomią klasy o profilach humanistycznych, matematycznych czy biologicznych?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ŁÓDŹ PILNE

Janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Afera! UWAGA!!! PILNE!!! dla każdego Z ŁODZI i okolic. Kto pierwszy, ten lepszy SOBOTA #ŁódźDarmoweKino https://www.youtube.com/watch?v=PYhW7NVpFyA klikamy i propagujemy ;-)

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej