Tomasz Jabłoński
Widzew Łódź Skra Częstochowa na żywo
Widzew Łódź Skra Częstochowa na żywo Krzysztof Szymczak/Grzegorz Gałasiński
Po bardzo słabym meczu Widzew remisuje ze Skrą Częstochowa 2:2. Kompromitacja łodzian stała się faktem. Widzew zaprezentował się beznadziejnie, a młodzi piłkarzy Skry dzięki waleczności i determinacji wywożą z Łodzi punkt. Ciekawe, jak tym razem postawę swoich podopiecznych będzie tłumaczył trener Niedźwiedź.

g

Widzew Skra na żywo online

Wynik meczy Widzew Skra 2:2

Koniec meczu. Widzew traci punkty
90+5 min. Coś niesamowitego. Znów pod rogu Lukoszek uderzył w słupek, Ravas odbił piłkę i Holik strzelił zwycięskiego gola
90+5 min. Róg dla Skry. Niebezpiecznie. Wybija głową Mucha.
90+4 min. Terpiłowski strzelał groźnie, broni bramkarz Skry
90+3 min. Mucha zaatakował, widzewiacy oddalają piłkę od swojej bramki
90+2 min. Gra w środku pola
90 min. Mucha za Hansena w drużynie Widzewa
90 min. Sędzia przedłuża mecz o 5 minut
90 min. Paluszek ukarany żółtą kartką po faulu na Kunie
90 min. Guzdek w pojedynku biegowym przegrał z rywalem
89 min. Skra atakuje
88 min. Guzdek przegrał starcie z Mesjaszem, łodzianin fauluje Holika
88 min. Zmiana w Widzewie: Nowak za Lipskiego
85 min. Malec zmienił Baranowicza w drużynie Skry
82 min.Hanousek strzela pewnie i jest 2:1 dla Widzewa
80 min. JEST KARNY DLA WIDZEWA!
79 min. Czy była ręka piłkarza Skry? Niedbała zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie zauważa tego wydarzenia. VAR interweniuje. Będzie karny dla Widzewa? Sędzia podchodzi do monitora i obserwuje akcję.
76 min. Sajdak za Noconia, Ropski za Masa
74 min. Kibice śpiewają: Naszym klubem RTS
71 min. Sędzia przerywa grę, gdy Widzew atakuje, bo na boisku leży Nocoń. Kibice ostro potraktowali arbitra, a piłkarze Skry nie oddali piłki widzewiakom
70 min. Nerwowo reaguje trener Janusz Niedźwiedź, obawia się, że punkty uciekną Widzewowi
69 min. Kun w dobrze zapowiadającej się akcji został zatrzymany
68 min. Ravas czujnie zareagował i zastopował rywali
64 min. Guzdek zmienił Kitę
63 min. Terpiłowski faulowany, mógł sędzia zastosować przywilej korzyści
62 min. Zmiany w Skrze Kwietniewski za Pyrdoła oraz Niedbała za Burmana
60 min. Hansen i Terpiłowski nie przejęli piłki
58 min. Kolejny róg dla Widzewa. Lipski dośrodkował, Kun wrzucał z lewej strony, Hanousek strzelił poza światło bramki
56 min. Róg dla Skry. Nocoń strzelał głową z ostrego kąta, jednak niecelnie
55 min. Znów Kita uderza na bramkę, Kos łapie piłkę
54 min. Kita strzelił z dystansu, ale znów niestety niecelny to strzał
53 min. Kun wywalczył róg. Lipski wrzucał, ale wybił Mas
52 min. Nunes nadużywa dryblingu, trochę to denerwujące
51 min. Widzewiacy czekają, aż piłkarze Skry wyjdą z własnego przedpola
50 min. Stępiński oddał groźny strzał, ale niecelnie
49 min. Kita zastopowany w polu karnym, wywalczył róg. Piłka po dośrodkowaniu Lipskiego została wybita
48 min. Piłkarze Skry częściej przy piłce
47 min. Nunes dośrodkował w pole karne Skry, piłka wybita
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Fabio Nunes wszedł za Gołębiowskiego
Koniec pierwszej połowy. Zaczęła się w niespodziewany sposób, na szczęście Widzew wyrównał, ale trzeba strzelić jeszcze jednego gola
45 min. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
45 min. Kos z trudem obronił strzał Kuna
44 min. Kreuzriegler strzelił wysoko ponad bramką. Mesjasz wrócił z obandażowaną głową
43 min. Gramy z przewagą jednego zawodnika, bo Mesjasz nadal jest opatrywany
40 min. Nocoń dośrodkował z rogu w pole karne Widzewa. Po ostrym starciu ucierpiał Paluszek. Zderzyli się dwaj piłkarze Skry: Paluszek i Mesjasz. Mesjasz ma rozbity łuk brwiowy
40 min. Zieliński wybił piłkę spod własnej bramki
39 min. Hansen strzelił z 20 metrów, Kos po koźle wypuścił piłkę, ale Kita nie zdążył z dobitką
38 min. Nieudana kontra Skry
37 min. Widzew przeważa, ma 63 procent posiadania piłki
36 min. Terpiłowski do Hansena, ale Norweg nie trafił w światło bramki
35 min. Znów Terpiłowski w ataku, ale tym razem dośrodkował zbyt mocno
33 min. Baranowicz ukarany żółtą kartką
32 min. Kolejna dobra akcja Widzewa, rywale wybijają piłkę
29 min. GOL DLA WIDZEWA. TERPIŁOWSKI JEST 1:1. Po dośrodkowaniu z rogu, młody zawodnik Widzewa strzelił bezbłędnie z 10 metrów
28 min. Terpiłowski niedokładnie zagrał do Kity, a było tak blisko
26 min. Piłka nie dotarła do Gołębiowskiego, brakuje ostatniego dogrania
25 min. Pyrdoł groźny pod bramką Widzewa
24 min. Zieliński wrzucał w pole karne Skry, ale widać, że dośrodkowania nic nie dają
22 min. Widzew w szoku, piłkarze Widzewa biegali za rywalami, którzy spokojnie rozgrywali akcję
19 min. GOL DLA SKRY. Paluszek głową wpisał się na listę strzelców. Sensacja, Widzew przeważał, był pewny, że gol jest kwestią czasu, a tutaj gol dla piłkarzy z Częstochowy. Pierwszy róg dla Skry, dośrodkowanie na krótszy słupek i gol
19 min. Gołębiowski zablokował Masa, róg dla Skry
16 min. Lipski strzelił na bramkę, Kos łapie piłkę
15 min. Róg dla Widzewa. Terpiłowski krótko do Zielińskiego, akcja wycofana
14 min. Terpiłowski wrzuca na pole karne, Kun strzelał nożycami, kibice domagali się karnego, ale szybko przestali protestować
13 min. Ładna akcja widzewiaków, Gołębiowski na spalonym
12 min. Lipski ciekawą piłkę chciał zagrać do Zielińskiego, znów lepszy bramkarz Skry
11 min. Widzewiacy długo budują akcje
7 min. Kita do Terpiłowskiego, podanie przeciął bramkarz Skry
5 min. Lipski faulowany przez Pyrdoła. Pierwsza żółta kartka dla Pyrdoła
4 min. W meczu gra Piotr Pyrdoł, wnuk byłego piłkarza i trenera Widzewa i ŁKS Andrzeja Pyrdoła
3 min. Bramkarz Skry piąstkował piłkę
2 min. Dośrodkowanie Gołębiowskiego, róg dla Widzewa
2 min. Kto wygra mecz? Widzew, Widzew Widzew - skandują kibice gości, czyli... Widzewa.
1 min. Widzewiacy na czerwono, piłkarze z Częstochowy na czarno. Minuta ciszy poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej sprzed 12 lat.

Godz. 14.58: Taniec Eleny rozlega się nad stadionem Widzewa.

Godz. 14.56: Wyszło słońce nad stadionem.

Godz. 14.55: Trener Skry Jakub Dziółka mówił przed meczem z Widzewem: - Dziś mamy świetną okazję, żeby się dobrze zaprezentować w Łodzi. Brakuje nam stabilizacji, bo nasza obrona w każdym meczu jest inna. Nie chcemy uchodzić za drużynę, która tylko broni dostępu do swojej bramki. Dziś też tak będzie.

Godz. 14.50: Kibice po informacji o meczu Arki i strzelonym golu przez Karola Czubaka ubolewają, że ktoś lekką ręką pozbył się tego zawodnika z Widzewa. To już dziesiąty gol Karola Czubaka w tym sezonie. Ciekawe, czy lepiej mieć jednego snajpera, jak kiedyś Marek Koniarek z furą goli, czy też kilkunastu zawodników, którzy wpisali się dwa, trzy razy na listę strzelców.

Godz. 14.45: Grupa pościgowa za Widzewem wygrywa: Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:3 (Łukasz Sołowiej 37, Łukasz Wroński 53 - Christian Alemán 21, Hubert Adamczyk 60, Karol Czubak 72), Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (Jewgienij Szykawka 55, Filipe Oliveira 67 - Wojciech Szumilas 74). Widzew przed meczem ze Skrą ma tylko punkt przewagi nad Arką i Koroną.

Godz. 14.40: Ostrzymy sobie apetyt na występ Przemysława Kity. Strzelił piękną bramkę na 2:0 w Katowicach. Na tego gola Przemek czekał od 15 listopada 2019, kiedy to pokonał bramkarza Gryfa Wejherowo.

Godz. 14.30: Kibice liczą, że uda się poprawić serial czterech zwycięstw z rzędu z jesieni ub. roku zapoczątkowany właśnie meczem ze Skrą (4:0), po którym przyszły kolejne zwycięstwa (Puszcza 1:0, Jastrzębie 3:1, Korona 1:0). Teraz łodzianie mają na koncie dwie wygrane - z GKS Tychy (2:1) i Katowicami (2:0)

Godz. 14.20: Sędzią meczu jest Dominik Sulikowski (Gdańsk). Prowadził już w tym sezonie mecz Widzewa w Łodzi z GKS Jastrzębie (3:1) i podyktował karnego przeciwko łodzianom.

Godz. 14.15: W porównaniu z meczem w Katowicach trener Janusz Niedźwiedź dokonał czterech zmian w podstawowym składzie: za Karola Danielaka, Bartłomieja Pawłowskiego, Fabio Nunesa i Bartosza Guzdka grają Paweł Zieliński, Kristoffer Hansen, Radosław Gołębiowski, Przemysław Kita.

Godz. 14.10: Decyzją sztabu szkoleniowego drużyny Widzewa z powodu urazów w kadrze na spotkanie ze Skrą nie znaleźli się Mateusz Michalski i Bartłomiej Pawłowski.

Godz. 14.05: Oto składy drużyn:
Skra Częstochowa: Mateusz Kos - Adam Mesjasz, Aleksander Paluszek, Piotr Nocoń, Piotr Pyrdoł, Kamil Lukoszek, Bartosz Baranowicz, Adam Olejnik, Mariusz Holik, Bartłomiej Burman, Maciej Mas.

Rezerwowi: Nikodem Sujecki, Milan Posmyk, Mateusz Malec, Mikołaj Kwietniewski, Krzysztof Napora, Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Ropski, Dawid Niedbała, Przemysław Sajdak.

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Paweł Zieliński, Ernest Terpiłowski, Patryk Lipski, Dominik Kun, Kristoffer Hansen, Radosław Gołębiowski, Przemysław Kita.

Rezerwowi: Vasyl Lytvynenko, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Bartosz Guzdek, Filip Zawadzki, Kacper Karasek, Fabio Nunes, Daniel Villanueva.

Godz. 14.00: Widzew grał ze Skrą w Łodzi trzy razy:
2018, Widzew– Skra 2:0 (Kristo, Świderski)
2020, Widzew– Skra 1:2 (Gąsior – Mesjasz, Rumin)
2021, Widzew – Skra 4:0 (Letniowski, Guzdek, Zieliński, Karasek)

Mecz wyjazdowy ze Skrą Częstochowa Widzew zagra przed własną publicznością. Bez względu na okoliczności łodzianie muszą dziś zdobyć komplet punktów, jeśli chcą trzymać goniące drużyny na bezpieczny dystans. To nie będzie łatwe spotkanie. Podopieczni Jakuba Dziółki nie są wygodnym zespołem i wiele drużyn już się o tym przekonało. Dlatego Widzewowi nie wolno zlekceważyć rywala. Trzeba zagrać skutecznie, zgarnąć 3 punkty i po 90 minutach już myśleć o kolejnym rywalu.

Z jakich miast pochodzą kibice ŁKS i Widzewa. Sprawdziliśmy ...

Widzew Łódź Skra Częstochowa na żywo. Zapraszamy na naszą relację online od godziny 14.50. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.