Widzew Łódź wygrał z Podbeskidziem i awansował do PKO Ekstraklasy

DW
Karolina Misztal
Fortuna 1 Liga. W ostatniej kolejce sezonu 2021/22 o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy rywalizowały Widzew Łódź i Arka Gdynia. RTS potrzebował zwycięstwa nad Podbeskidziem i dokonał tego w dobrym stylu. Po utracie prowadzenia zareagował błyskawicznie i zdobył bramkę na 2:1. Rezultat dowiózł do samego końca.

Widzew Łódź wraca do Ekstraklasy

Osiem lat czekali kibice Widzewa Łódź na powrót do PKO Ekstraklasy. Spadający do 1 Ligi zespół w niczym nie przypominał dzisiejszej drużyny, a klub musiał przebyć drogę z Ekstraklasy, przez 1 Ligę, do 4 Ligi i stopniowo piąć się w górę. Udało się i Widzew jest bardzo pozytwynym przykładem, jak należy wracać do elity.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Jak padły bramki?

5. minuta - Znakomite prostopadłe podanie do Bartłomieja Pawłowskiego, ten wpadł w pole karne gości i precyzyjnym strzałem od słupka otworzył wynik meczu w Łodzi!

47. minuta - Mathieu Scalet dostał piłkę w polu karnym Widzewa i oddał strzał, który po rykoszecie znalazł drogę do bramki.

51. minuta - Bartłomiej Pawłowski dostał piłkę w polu karnym Podbeskidzia, oddał mocny strzał, który obronił bramkarz gości, ale z dobitką Dominika Kuna nie miał już żadnych szans.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1. Jak padły bramki?

45. minuta - Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Sandecji żaden z graczy gości nie był w stanie wybić piłki, dopadł do niej Michał Marcjanik i sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali.

81. minuta - Rzut karny dla Arki Gdynia po zagraniu ręką jednego z graczy Sandecji. Mateusz Żebrowski pewnie wykorzystuje rzut karny i już 2:0 dla Arki Gdynia

88. minuta - Mateusz Kuzimski trafił do bramki rywali, ale arbiter po analizie VAR tego gola nie uznał.

95. minuta - Rzut karny dla Sandecji Nowy Sącz po faulu w polu karnym Arki. Łukasz Zjawiński zdobywa bramkę kontaktową!

W swoim ostatnim meczu sezonu Arka Gdynia pokonała Sandecję 2:1, ale przez stratę punktu do łódzkiego zespołu musi starać się o awans w barażach. Gdynianie kończą więc sezon na trzecim miejscu w ligowej stawce.