Widzew Łódź. Wysoka skuteczność łódzkich piłkarzy

Jan Hofman
Jan Hofman
Opadły już emocje związane z drugoligową rywalizacją piłkarzy. Na czele stawki Widzew, który o punkt wyprzedza Górnika Łęczna.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach, do pracy przystąpili statystycy i to nie tylko ci klubowi. Policzono, że w 180 drugoligowych spotkaniach zdobyto 490 goli, co daje średnią 2,722 gola na jeden pojedynek. Gospodarze zdobyli 261 goli (53 procent), a goście 229 goli (47 procent).

W pierwszych połowach meczów strzelono 199 goli (41 procent), a w drugich częściach gry 291 goli (59).

Najwięcej goli w tym sezonie, bo aż dziesięć, padło w meczu, w którym Widzew pokonał w Łodzi 7:3 Pogoń Siedlce. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka dzierżą także najlepsze osiągnięcie w wyjazdowym pojedynku, bowiem wygrali w Pruszkowie ze Zniczem aż 6:0.

Widzew w dwudziestu spotkaniach pierwszej części sezonu zdobył czterdzieści cztery gole i to znów jest najlepsze osiągnięcie w drugoligowym gronie. Na przeciwnym biegunie są: 16. Skra Częstochowa, 17. Legionovia Legionowo i 18. Gryf Wejherowo, które to drużyny zdobyły odpowiednio piętnaście, szesnaście i czternaście goli.

Warto przypomnieć, że liderem drugoligowych strzelców jest widzewiak Marcin Robak, który ma na koncie szesnaście trafień, z czego dziesięć z rzutów karnych.

Co ciekawe, łódzki piłkarz równomiernie strzelał w ligowych spotkaniach. Uzyskał osiem goli przed własną widownią i tyle samo na boiskach rywali.