Widzew Łódź

2

Zagłębie Lubin

1

• Sędzia zagwizdał po raz ostatni w dzisiejszym spotkaniu. Widzew Łódź pokonał na własnym obiekcie Zagłębie Lubin 2:1.

• Jedna z ostatnich szans Lubinian. Jednak Rakels nie poradził sobie w walce z Bieniukiem.

• Widzew zamiast bronić wyniku postanowili atakować. Tym razem kontra Grzelczaka zatrzymana przez Rymaniaka.

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• Zmiana również po stronie gości. Boisko opuści Dąbrowski, a w miejsce tegorocznego maturzysty wejdzie Rakels.

• Zmiana po stronie Widzewa. Oziębała zastępuje Ostrowskiego.

• Szymon Pawłowski znowu w centrum akcji, pomocnik gości dopadł do piłki w polu karnym, oddał strzał, ale piłka zatrzymała sie na słupku.

• Ekwueme dobrze centruje piłkę w pole karne tam do piłki wyskakuje Pawłowski, ale strzelił wprost w Kanieckiego.

• Goście znowu doszli do głosu, jednakże podopieczni Jana Urbana nie potrafią znaleźć recepty na defensywę Widzewa.

• Dobrze rozegrana piłka przed polem karnym trafiła pod nogi Broźna. Jednak pomocnik swoim strzałem "postraszył gołębie na stadionie".

• Dudu faulowany przed polem karnym Zagłębia, poszkodowany podszedł do piłki. Lecz jego zgranie nie znalazło drogi do bramki.

• Stracona bramka podziałała na Lubinian jak czerwona płachta na byka. Goście znacznie mocniej atakują.

• Podopiecznym Jana Urbana do odrobienia strat pozostał kwadrans.

• Po stracie gola szybka odpowiedź Pawłowskiego. Pomocnik Miedziowych wszedł w pole karne i oddał groźny strzał, tym razem nie celny.

• Gooooooool !!!!!!!!! Po fatalnym błędzie Dinisa, piłkę do pustej bramki pakuje Sernas.

• Na zmianę w szeregach Lubinian szybko odpowiada zmianą Michniewicz. Na boisko posyła Dzalamidze, który zmienił Grzelaka.

• Na murawie w miejsce Kocota pojawia sie Adrian Błąd.

• Goooooooool !!!!!!!! Dawid Plizga kapitalnie lekką podcinką zagrał piłkę w pole karne, futbolówkę z pierwszej piłki strącił Pawłowski i pokonał Kanieckiego.

• W poczynania obu ekip wdarło się sporo chaosu. Obie jedenastki od paru minut wymieniają się złymi podaniami.

• Abwo zszedł z prawej flanki do środka, odegrał do Plizgi, który zdecydował się na strzał. Piłka po strzale Miedziowego sprawiła sporo problemów Kanieckiemu, ale błąd golkipera Widzewa nie przyniósł gościom gola.

• Pawłowski po rykoszecie od obrońcy Widzewa oddaje strzał ale piłka poszybowała w trybuny.

• Czesław Michniewicz zdecydował się zdjąć z murawy Nakoulme, a w jego miejsce posłać Sernasa.

• Ekwueme kapitalnie zagrywa piłkę w pole karne, najwyżej do futbolówki wyskoczył Pawłowski jednak nie chybnie się pomylił.

• Abwo faulowany przez Grzelaka, na murawie musiały pojawić sie służby medyczne.

• Kolejny strzał piłkarzy Widzewa, tym razem świeżo wprowadzony Ekwueme próbował znaleźć drogę do bramki Widzewa.

• Pierwszy celny strzał po stronie Miedziowych, Pawłoski swoim uderzeniem postraszył Kanieckiego.

• Początek tej drugiej połowy bardzo ospały w wykonaniu obu jedenastek.

• Pierwsza zmiana w szeregach Zagłębia Lubin.

• Zagłębie rozpoczyna drugą cześć spotkania. Zobaczymy czy podopiecznych Jana Urbana stać na doprowadzenie do remisu.

• Koniec I połowy spotkania. Po pierwszych 45 minutach prowadzą gospodarze po golu Ostrowskiego.

• Osmnagić przełożył sobie piłkę na lewo nogę i oddał strzał z dystansu lecz bardzo niecelnie.

• Gooooooool !!!!!!!! Dudu ogrywa Kocota, wbiega w pole karne i lekko wrzuca piłkę w pole karne w sam raz na głowę Ostrowskiego. Widzew Łódź wychodzi na jednobramkowe prowadzenie.

• Duda otrzymał piłkę na skraju pola karnego, oddał mocny strzał i minimalnie się pomylił.

• Pierwszy celny strzał w dzisiejszym spotkaniu oddaje Grzelczak, jednak na posterunku Isailović radzi sobie z tym strzałem.

• Na boisku możemy zaobserwować grę falami w wykonaniu obu jedenastek. Futbolówka w ciągłym ruchu znajduje się raz pod jednym, raz pod drugim polem karnym.

• Budka z rzutu rożnego groźne centruje, pomimo tego piłkę przejmują Miedziowi, podopieczni Jana Urbana szybko pobiegli w strone bramki Kanieckiego, jednak z akcji gości po strzale Plizgi nic nie wynikło.

• Tym razem w ofensywie piłkarze Widzewa, futbolówka wędruje od nogi do nogi Widzewiaków, podanie do Grzelczaka, ale snajper Widzewa zatrzymany.

• Sporo nerwowości pod polem karnym Kanieckiego, jednakże całą sytuacje źle wykańcza Abwo.

• Dudu po rzucie wolnym zagrywa piłkę w pole karne, do piłki wyskakuje Zalepa, lecz na spalonym stoper z Łodzi.

• Broź jednym zwodem oszukał Rymaniaka, podszedł pod pole karne , zacentrował w pole bramkowe, ale dobrze ustawiony był Dinis.

• Budka świetnie podaje w stronę Nakoulmy, lecz snajper Widzewa na spalonym.

• Pawłowski szarżuje nie bezpiecznie w polu karnym, ale całą sytuacje wyjaśnia Broź.

• Budka strzela z dystansu, lecz bardzo nie celnie.

• Pierwsza żółta kartka przypadła w udziale Pance, który nie przepisowo zatrzymywał Pawłowskiego.

• Jak dotąd żadna z drużyn nie oddała celnego strzału.

• Na trybunach pustka, kibice zgromadzili się za stadionem. Chociaż mecz jak na razie nie jest nudny to w powietrzu unosi ponurość.

• Nakoulma znowu w walce z bramkarzem Zagłębia, lepszy w tym starciu golkiper gości.

• Kolejne dośrodkowanie w stronę Nakoulmy, który w poprzedniej akcji strzelił gola, ale został złapany na spalonym. Tym razem ze snajperem Widzewa radzi sobie Isailović.

• Nakoulma faulowany na lewej flance przez Rymaniaka, do rzutu wolnego podchodzi Dudu, ale źle rozwiązał tą akcje pomocnik RTS.

• Plizga znowu uderza z nad pola karnego, lecz reprezentant Polski znacznie się pomylił.

• Rzut rożny dla Zagłębia, lecz Lubinianie źle rozwiązali ten stały fragment gry.

• W jedenastce Widzewa możemy zauważyć obecność młodziutkiego Zalepy, zobaczymy jak ten chłopak poradzi sobie w dzisiejszym meczu.

• Plizga odważył się zaskakująco uderzyć z nad pola karnego, ale piłka po strzale Plizgi otarła się o plecy piłkarza Widzewa i wyszła na aut bramkowy.

• Początek meczu w wykonaniu obu drużyn bardzo nerwowe.

• Widzew Łódź rozpoczął to spotkanie.

• Zawodnicy wychodzą na murawę.

• Znamy już jedenastki, które rozpoczną dzisiejsze spotkanie.

• W jesiennym starciu obu drużyn zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze i Zagłębie po bramce Dawida Plizgi pokonało czerwono-biało-czerwonych. Z kolei dotychczasowy bilans spotkań obu drużyn jest niemal remisowy. Jedenaście razy odnotowano remis, a oba kluby zaliczyły po piętnaście zwycięstw.

• Widzew Łódź mimo, że w ligowej tabeli plasuje się dopiero na jedenastej pozycji, to na własnym stadionie często nie przegrywa. Ostatnią porażkę widzewiacy zaliczyli 15 października w konfrontacji z Legią Warszawa (0:1). W sumie od ośmiu spotkań przy al. Piłsudskiego łodzianie nie przegrywają.

• Witamy w relacji na żywo z meczu kończącego 27. kolejkę Ekstraklasy. Widzew przy pustych trybunach podejmuje Zagłębie Lubin.