Widzew nie zdjął zakazów klubowych dla kibiców, tylko je zawiesił

Daniel Wolski
Widzew zamierza zmienić regulamin imprez masowych na stadionie
Widzew zamierza zmienić regulamin imprez masowych na stadionie Daria Sitarek (Ekstraklasa.net)
Działacze Widzewa Łódź w specjalnym komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu informują, iż zakazy klubowe dla kibiców przygotowujących meczowe oprawy nie zostały - tak jak poinformowali wcześniej kibice - zdjęte, tylko czasowo zawieszone.

Ponadto włodarze łódzkiego klubu zapowiadają zmianę regulaminu imprez masowych na stadionie przy al. Piłsudskiego. "W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi zdjęcia zakazów stadionowych przez RTS Widzew Łódź S.A. dla kibiców przygotowujących oprawę, klub informuje, że nałożone przed meczem z Cracovią Kraków zakazy stadionowe nie zostały cofnięte, a jedynie czasowo zawieszone.
Decyzję podjęto w związku z wyjaśnieniami złożonymi przez kibiców, a także z uwagi na rozmowy, jakie prowadzone są z kibicami w kwestii określenia zasad i odpowiedzialności za przygotowywane oprawy oraz zabezpieczenia w postaci kaucji w przypadku nałożenia na klub potencjalnych kar przez Komisję Ligi.
W przypadku podpisania porozumienia będzie ono miało charakter jawny i będzie opublikowane na stronach www. Wyrażamy nadzieję, że w ten sposób przekażemy pełną informację całemu środowisku kibicowskiemu odnośnie zasad współpracy i postępowania w razie ewentualnych sporów oraz sposobów ich rozwiązywania. Jednocześnie informujemy, że zasady organizowania opraw wprowadzone zostają do regulaminu imprezy masowej i będą rygorystyczne przestrzegane, szczególnie w kontekście używania pirotechniki, niezgodnej z przepisami oprawy oraz intonowania wulgarnego dopingu.
Chcemy podkreślić, iż do tej pory obowiązywały porozumienia ze zorganizowanymi grupami kibiców, które okazały się nieskuteczne. W związku z tym chcemy uprościć formułę wzajemnych praw i zobowiązań, by w przyszłości nie było nieporozumień, zwłaszcza, że środowisko kibicowskie jest w tym temacie podzielone.
Jednocześnie bezwzględnie chcielibyśmy zaznaczyć, iż spór na linii klub – kibice przygotowujący oprawę, nie dotyczy polityki klubu, czy jego sytuacji finansowej, ale działań niezgodnych z prawem podejmowanych przez kibiców, za które klub jest karany. Uważamy, iż każda grupa kibicowska powinna brać odpowiedzialność za swoje działania, stąd tak ważna dla wszystkich jest rewizja zasad współpracy
" - czytamy w komunikacie.

Drogadoeuro2012.pl - sprawdź jak toczą się przygotowania do mistrzowskiego turnieju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24