Widzew oszacował straty po burdach na stadionie. Trybuna dla gości zdemolowana ZDJĘCIA

Jan Hofman
Jan Hofman
Grzegorz Gałasiński
W trakcie pierwszoligowego meczu piłkarzy Widzewa z GKS Tychy doszło do chuligańskich zachowań na trybunach. Spotkanie na kilka minut zostało przerwane. Musiała interweniować policja. W roli głównej wystąpili fani GKS Tychy i.. ŁKS

Marcin Tarociński, rzecznik prasowy Widzewa, tak ocenił zajścia: Cieszymy się z wygranej, ale to co zastaliśmy w sektorze gości nie nastraja optymistycznie. Trwa obecnie szacowanie strat, które wstępnie są określane na około 100 tysięcy złotych. Sektor gości zostanie wyłączony z użytku prawdopodobnie do końca sezonu.

Dziś Widzew zasłużenie wygrał z GKS Tychy 2:1. Fani łódzkiego Widzewa jak zwykle stanęli na wysokości zadania niosąc swój zespół głośnym dopingiem. Niestety kibice gości dali się we znaki łódzkiej policji. Ochrona i funkcjonariusze musieli interweniować przy  użyciu gazu, by uspokoić kibiców GKS Tychy i ŁKS, którzy w większości przyjechali na mecz z Widzewem. Z sektora gości w stronę kibiców Widzewa leciały butelki, kamienie i inne przedmioty stadionu, które zostały całkowicie zniszczone. Policja próbowała ujarzmić kibiców ŁKS i GKS Tychy gazem ale ci w pewnym momencie zmusili funkcjonariuszy do wycofania się. Mecz przerwano, a na płytę boiska wjechały armatki wodne. Dopiero wtedy chuligani uspokoili się i można było kontynuować grę.ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WIDZEW - GKS TYCHY - KLIKNIJ DALEJ

Kibice na meczu Widzew - GKS Tychy! ZDJĘCIA. W sektorze gośc...

Informację, że nie będziemy w stanie przyjmować już w tym sezonie gości w sektorze dla przyjezdnych ze względu na zniszczenie punktu cateringowego, instalacji elektrycznej oraz toalet. Tak wygląda sektor po przyjęciu go po meczu.

Podczas niedzielnego meczu Widzewa z GKS Tychy, kibice przyjezdnych i wspierający ich z trybuny gości fani ŁKS zakłócali całe spotkanie.

Ochroniarze musieli uspokoić wandali gazem. W pewnym momencie ochrona nie dała rady, dlatego do akcji włączyła się policja. Spotkanie zostało przerwane na pięć minut.

Także policja podsumowała niedzielne burdy:

Zatrzymanych zostało 5 osób, w tym jedna nieletnia, które naruszyły przepisy z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 4 kibiców drużyny przyjezdnej, którzy obecni byli na meczu, pomimo obowiązującego ich zakazu stadionowego. Podczas szczegółowej kontroli odbywającej się po zakończeniu meczu, policjanci ujawnili również 5 mężczyzn ukrywajacych się przed organami ścigania w celu odbycia kary, spośród których jedna poszukiwana była na mocy Europejskiego Nakazu Zatrzymania. Policjanci nie pozostawali również obojętni wobec naruszeń mniejszej wagi. Łącznie podczas działań wylegitymowanych zostało około 700 kibiców.