Widzew pokonał Dolcan w pierwszym sparingu przygotowań (ZDJĘCIA)

Daniel Kawczyński
Widzew Łódź - Dolcan Zabki 2:1
Widzew Łódź - Dolcan Zabki 2:1 Łukasz Kasprzak/Polskapresse
Połowa sobotniego maratonu meczowego już za Widzewem. W pierwszym letnim sparingu podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali Dolcan Ząbki 2:1. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy testowani.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 9. minucie Damian Świerblewski tak niefortunnie próbował przeciąć dośrodkowanie Alexa Bruno, że wpakował piłkę do własnej bramki. Otwierający gol dodał wigoru gospodarzom. To oni dyktowali warunki gry, co przekładało się na sytuacje strzeleckie, ale nie na bramki.

Te padły dopiero po zmianie stron. W 54. minucie Łukasz Staroń wybiegł do świetnego podania aktywnego Davida Kwieka i podwyższył na 2:0. Pięć minut później Dolcan zdołał złapać kontakt, po tym jak Maciej Mielcarz nic nie zaradził na zaskakujące uderzenie Dariusza Zjawińskiego.

Zrobiło się trochę nerwowo, ale Widzew dowiózł zwycięstwo do końca. Trener Radosław Mroczkowski może być zadowolony zarówno z postawy starych podopiecznych, jak i graczy testowanych. W pierwszej grupie świetne zaprezentował się Veljko Batrović. Walczył niemal o każdą piłkę i wypatrywał kolegów przemyślanymi podaniami.

Następny sparing Widzew rozegra już dzisiaj. O godz. 14 zmierzy się z Mazovią Rawa Mazowiecka.

WIDZEW ŁÓDŹ - DOLCAN ZĄBKI 2:1(1:0)

Bramki: 1:0 Świerblewski (9., sam.), 2:0 Staroń (54.), 2:1 Zjawiński (59.)

Widzew : Mielcarz, Płotka (46, P. Stępiński), Mroziński (46, Kone), Abbes (34, Wełnicki), Bartkowski (46, Tomczyk), Alex (46, Rybicki), Okachi (46, Nowak), Kasprzak (70, Mroziński), Batrović (46, Kwiek), Kaczmarek (46, Staroń), Pawłowski (70, Alex Bruno).

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!