Widzew pokonał Jagiellonię. Niespodziewani strzelcy bramek

Dariusz Kuczmera
Tajny sparing piłkarzy Widzewa zakończony. Piłkarze trenera Janusza Niedźwiedzia pokonali Jagiellonię 2:0 w meczu zamkniętym dla mediów i kibiców.

Jak podaje Widzew na twitterze: W dzisiejszym meczu kontrolnym pokonujemy Jagiellonię Białystok 2:0 po bramkach Juliusza Letniowskiego i Filipa Zawadzkiego.

Nazwiska strzelców goli zaskakują. Juliusz Letniowski ostatnio był bez formy, a Filip Zawadzki jest tylko dublerem. Przed meczem widzewiacy komentowali wydarzenia z Pragi wielce nieudany występ reprezentantów Fernando Santosa.

Mecz kontrolny został rozegrany w miejscowości Sochocin w ośrodku BoniFaCio SPA & Sport Resort. Z powodów bezpieczeństwa i prośby ze strony ośrodka, miejsce spotkania nie zostało ujawnione - informuje widzew.com.

Sparing był okazją dla zawodników, którzy na co dzień mają mniejsze szanse na występy w rozgrywkach ligowych. W kadrze zabrakło Andrejsa Cyganiksa i Henricha Ravasa przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji, a także Fabio Nunesa i Mato Milosa, którzy nie są jeszcze gotowi do rywalizacji w meczu. W Łodzi zostali również Jordi Sanchez i Mateusz Żyro. Szansę na grę od pierwszej minuty otrzymali między innymi: Jakub Wrąbel, Jakub Sypek, Łukasz Zjawiński, Martin Kreuzriegler i Bożidar Czorbadżijski.

Pierwsza połowa rywalizacji była wyrównana, a przez dłuższy czas gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Wrąbel nie mógł jednak liczyć na nudę i kilkukrotnie był zmuszony do interwencji. Ostatecznie, zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni przy bezbramkowym wyniku.
Po przerwie Widzewiacy wyszli na murawę z dwoma zmianami. W miejsce Patryka Stępińskiego i Jakuba Sypka na boisku zameldowali się Serafin Szota i Ernest Terpiłowki. Drugą część gry lepiej zaczęli łodzianie, którzy po ładnej akcji wyszli na prowadzenie. W 56. minucie płaskie dogranie z prawej strony boiska wykorzystał Juliusz Letniowski, który płaskim strzałem umieścił piłkę przy słupku bramki Jagiellonii.

Wynik nie uległ już zmianie i niedzielny sparing zakończył się zwycięstwem Widzewiaków. Następny mecz łodzianie rozegrają 2 kwietnia o godz. 15:00, a ich rywalem w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie Cracovia.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)