Widzew poznał rywala w Turcji, kibice ostro krytykują inny sparing

Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa już niebawem znów będą witać się ze swoimi kibicami
Piłka nożna. Ukraiński Inhułeć Petrowe będzie ostatnim rywalem piłkarzy Widzewa podczas zgrupowania w Turcji - poinformował portal widzewtomy.net.

Jak przypomina portal widzewtomy.net, Inhułeć to przeciwnik doskonale znany widzewiakom, z którym mierzyli się podczas dwóch poprzednich obozów w Turcji. W 2020 roku, za kadencji Marcina Kaczmarka, łodzianie przegrali 0:1, a dwanaście miesięcy później, po objęciu sterów przez Enkeielda Dobiego, 1:3. W tym meczu jedynego gola w 88 minucie dla Widzewa zdobył Brazylijczyk Caique. Gole dla ukraińskiej drużyny: Mychajło Płachotniuk (29), Oscar Mkomola (81), Andriej Semenko (85).
Co ciekawe, z drużyny, która zagrała w pierwszym meczu z Inhułeć, w składzie Widzewa pozostał tylko Daniel Tanżyna.
Kibice Widzewa nie mają najmniejszych zastrzeżeń co do gry z ukraińskim zespołem, poddają jednak w wątpliwość sens gry z KKS Kalisz.

Oto komentarz Sławomira: „Kto tak usilnie kontraktuje sparingi z rzeźnikami z Kalisza, tego naprawdę nie wiem. Sami prosicie się o ciężkie kontuzje dla swoich zawodników, a niedawna przykra historia z tymi debilnymi kosiarzami, niczego was nie nauczyła. My chcemy konkretnie wiedzieć, kto personalnie poniesie odpowiedzialność za to, jeśli któremuś z naszych piłkarzy wydarzy się jakaś krzywda?”.

Wlutym 2020 roku podczas meczu Widzewa z KKS Kalisz kontuzji doznali Krystian Nowak i Przemysław Kita. Obaj nie pojadą na zgrupowanie do Turcji. Kita doznał zerwania więzadeł w kolanie i musiał opuścić boisko w 13 minucie. Pechowa to była minuta. Piłkarze z Kalisza grali agresywnie, czemu dawał wyraz niezadowolenia trener Marcin Kaczmarek.

Miejmy nadzieję, że teraz nie będzie takich zagrożeń. Widzewiacy rozegrają w sumie siedem meczów na boisku Łodzianki przy ul. Małachowskieo. Później wyjadą na zgrupowanie w Turcji, do miejscowości Alanya, gdzie będą zakwaterowani w hotelu Goldcity Sport Complex, w którym do dyspozycji drużyny będą dwa naturalne boiska, siłownia, a także przestrzeń do odnowy biologicznej.

Plan przygotowań piłkarzy Widzewa do rundy wiosennej:
9 stycznia: rozpoczęcie zajęć
15 stycznia: Widzew – Pogoń Grodzisk (wszystkie sparingi w roli gospodarza łodzianie zagrają na obiektach Łodzianki)
15 stycznia: Widzew – Siarka Tarnobrzeg
22 stycznia: Widzew – Chojniczanka
28 stycznia: Widzew – Ruch Chorzów
29 stycznia: Widzew – KKS Kalisz
5 lutego: Widzew – Znicz Pruszków
5 lutego: Widzew – Wieczysta Kraków
8 lutego: początek zgrupowania w Turcji
12 lutego: pierwszy sparing w Turcji