Widzew - Radomiak 1:3. Widzew atakował, ale rywal strzelał gole. Czy to kryzys?

Dariusz Kuczmera
Ostre starcie Brazylijczyka Raphaela Rossiego i Hiszpana Jordiego Sancheza
Ostre starcie Brazylijczyka Raphaela Rossiego i Hiszpana Jordiego Sancheza Fot. Krzysztof Szymczak
Druga z rzędu przegrana piłkarzy Widzewa. Porażką z Radomiakiem pożegnali się z łódzkimi kibicami.

Mecz się fatalnie rozpoczął dla Widzewa. Już w 2 minucie świetnym podaniem popisał się Filipe Nascimento. Piłka trafiła do Mateusza Grzybka, a ten płaskim uderzeniem w prawy dolny róg bramki pokonał Henricha Ravasa.

Widzewiacy niesieni dopingiem swych kibiców chcieli szybko wyrównać, byli częściej przy piłce, ale wystarczył kolejny błąd i było 0:2. Po serii rzutów rożnych Radomiak przeprowadził klasyczną kontrę. Lisandro Semedo wyprzedził Karola Danielaka, znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Widzewa i go pokonał.

To był zimny prysznic dla kibiców Widzewa. Czy ich drużyna przeżywa kryzys formy? W poprzedniej serii PKO Ekstraklasy podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia przegrali w Zabrzu 0:3. Za wcześnie jednak niektórzy wyciągali te złowieszcze wnioski. W 50 minucie Marek Hanousek uruchomił Ernesta Terpiłowskiego, ten zagrał do Jordiego Sancheza, a Hiszpan strzelił kontaktowego gola. Zrobiło się widowisko. Nerwowe. Trener Janusz Niedźwiedź został ukarany trzecią w tym sezonie żółtą kartką.

Łodzianie mieli szanse na wyrównanie: Jordi Sanchez nie trafił po strzale głową, bramkarz gości obronił strzał Bartłomieja Pawłowskiego w 69 minucie. Przewaga łodzian była miażdżąca. W 81 minucie Jordi Sanchez z czterech metrów strzelił prosto w bramkarza gości.

Niewykorzystane okazje się mszczą. Luis Machado w sytuacji „sam na sam” z Henrichem Ravasem strzelił trzeciego gola i rozwiał złudzenia łodzian.

Widzew Łódź - Radomiak Radom1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Grzybek (2), 0:2 Lisandro Semedo (27), 1:2 Jordi Sanchez (50), 1:3 Luís Machado (90+1)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Żółte kartki: Pawłowski - Filipe Nascimento, Pedro Justiniano, Grzybek, Abramowicz, Kobylak. Widzów: 17.442.

Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński (89, Mato Milos), Serafin Szota, Mateusz Żyro, Martin Kreuzriegler (89, Patryk Lipski), Karol Danielak (46, Dominik Kun) - Ernest Terpiłowski (76, Łukasz Zjawiński), Marek Hanousek, Juliusz Letniowski (89, Juljan Shehu), Bartłomiej Pawłowski - Jordi Sanchez. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Radomiak: Gabriel Kobylak - Mateusz Grzybek (82, Dominik Sokół), Pedro Justiniano, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (64, Dariusz Pawłowski), Filipe Nascimento, Jakub Nowakowski (55, Daniel Łukasik), Luis Machado - Maurides. Trener: Mariusz Lewandowski.

PKo ekstraklasa
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1 (Dusan Kuciak 74-sam., Yuri Ribeiro 87 - Łukasz Zwoliński 57)

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 3:0 (Piotr Wlazło 56-k, Said Hamulic 75, Paweł Żyra 85)

Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1 (Vladislavs Gutkovskis 3, 7, 37-k, 41, Bartosz Nowak 60, Władysław Koczerhin 88, 90 - Davo 45)

Piast Gliwice- Warta Poznań 0:2 (Miguel Luis 31, Dimitris Stavropoulos 80)

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0 (Matej Rodin 77)

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4 (Luka Zahović 42 - Aleksander Paluszek 5, Kanji Okunuki 53, Szymon Włodarczyk 56, Lukas Podolski 73). Niezwykły gol Lukasa Podolskiego z około 60 metrów.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 1:0 (Chuca 41)