Widzew wygrywa po raz pierwszy

Daniel Wolski
Piłkarze Widzewa, w drugim spotkaniu kontrolnym podczas zgrupowania w tureckim Side, pewnie pokonali wicelidera bośniackiej ekstraklasy - FK Borac Banja Luka 3:1.

Zobacz zapis relacji LIVE z tego spotkania!

Tym samym był to pierwszy wygrany sparing przed ligową wiosną, podopiecznych trenera Pawła Janasa. Wcześniej widzewiacy przegrali z Koroną Kielce 0:2, zremisowali 1:1 najpierw z Ruchem Chorzów, a później z rumuńskim FC Sportul Studentesc.

Spotkanie, które odbyło się w Antalayi, położonej 55 kilometrów od miejsca zakwaterowania Widzewa, rozpoczęło się po dobrej myśli czterokrotnego mistrza Polski. Już w 22. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dudu, piłkę głową uderzył prosto do bramki Mindaugas Panka. Cztery minuty później odpowiedzieli Bośniacy. 25 – letni Sasa Kajkut z bliskiej odległości pokonał Bartosza Fabiniaka. W 30. minucie Darvydas Šernas dokładnie zagrał to nie pilnowanego Velibora Đurića. Pomocnik pięknym uderzeniem zdobył gola na 2:1.W drugiej odsłonie meczu, wynik podwyższył Przemysław Oziębała.

Następne spotkanie kontrolne Widzew zagra w najbliższy wtorek z ukraińską Zorią Ługańsk.