Widzew-GKS Tychy 1:1. Remis drużyny z al. Piłsudskiego w drugim sprawdzianie

Bartosz Kukuć
Mattia Montini zdobył bardzo ładnego gola
Mattia Montini zdobył bardzo ładnego gola grzegorz gałasiński
Piłkarze Widzewa, beniaminka ekstraklasy, zremisowali na boisku Łodzianki przy ul. Małachowskiego z pierwszoligowym GKS Tychy 1:1 (1:0). Był to drugi sprawdzian łodzian w okresie przygotowawczym, wcześniej wygrali w Poznaniu z tamtejszym Lechem 1:0.

Spotkanie w Łodzi rozgrywane było w ogromnym upale, nie może więc dziwić, że sędzia kilkakrotnie przerywał mecz, żeby zawodnicy obu zespołów mogli uzupełnić płyny.

Trener łodzian Janusz Niedźwiedź nie dał jeszcze szansy występu ostatniemu z pozyskanych zawodników, bowiem Bułgar Bożidar Czorbadżijski siedział na ławce rezerwowych. Zagrali za to inni nowi piłkarze, czyli Serafin Szota, Mateusz Żyro oraz Juljan Shehu.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, starcie było toczone w całkiem niezłym tempie.

W 42 min gospodarze wyszli na prowadzenie. Po ładnej wymianie piłek widzewiaków i zagraniu głową Mateusza Żyry, kapitalnym uderzeniem z półobrotu popisał się włoski napastnik Mattia Montini. To był naprawdę piękny gol

Goście wyrównali w 78 min. Po dośrodkowaniu z rogu bierność widzewskiej defensywy wykorzystał Daniel Rumin, zmieniając tor lotu piłki

Obie drużyny starały się wygrać. M.in. Ernest Terpiłowski trafił w słupek. Z kolei w 86 min arbiter wprawdzie odgwizdał spalonego, jednak Bartosz Guzdek udowodnił, że przeżywa poważny kryzys, marnując wymarzoną okazję. Z tak dysponowanym napastnikiem łodzianie nie zawojują ekstraklasy.

Już w najbliższą środę czterokrotni mistrzowie Polski wyjadą na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. W piątek rozegrają tam dwa starcia kontrolne, również z I-ligowcami. Zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz oraz Puszczą Niepołomice

Widzew Łódź - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Mattia Montini (42), 1:1 - Daniel Rumin (78).
Widzew: I połowa: Wasyl Łytwynenko - Paweł Zieliński, Serafin Szota, Mateusz Żyro, Martin Kreuzriegler, Fabio Nunes - Radosław Gołębiowski, Juljan Shehu, Dominik Kun, Kristoffer Hansen - Mattia Montini. II połowa: Henrich Ravas - Serafin Szota, Mateusz Żyro (72, Adam Dębiński), Patryk Stępiński - Karol Danielak, Patryk Lipski, Juljan Shehu, Ernest Terpiłowski, Radosław Gołębiowski, Bartłomiej Pawłowski - Bartosz Guzdek.
GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha - Kamil Kargulewicz, Dominik Połap, Nemanja Nedić, Alec Mudimu, Konrad Pipia - PatrykMikita, Mateusz Czyżycki, Tomasz Krężelok, Gracjan Jaroch - Tomas Malec. II połowa: Kacper Dana - Natan Dzięgielewski (69, Krzysztof Machowski), Maciej Mańka, Nemanja Nedić (61, Alec Mudimu), Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Antonio Dominguez, Wiktor Żytek, Michał Ploch, Marcin Kozina - Daniel Rumin.