Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Sławomir Peszko, kapitan Wieczystej, strzelił gole na 1:0 i na 3:0. W tej sytuacji towarzyszy mu obrońca Wiślanki Adrian Kukla Andrzej Banas
Wieczysta Kraków pokonała Wiślankę Grabie 5:0 w meczu 11. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Ekipa Franciszka Smudy umocniła się na pozycji lidera - po 10 rozegranych meczach ma w dorobku 28 punktów. ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Peszko 7, 2:0 Frańczak 36, 3:0 Peszko 39, 4:0 Majewski 85, 5:0 Majewski 90+4 karny.
Wieczysta: Plewka - Frańczak, Michalski, Jampich - Burliga (46 Guzik), Bąk, Pietras (62 Krasuski), Kumah (71 Linca) - Misak (77 Piejak), Majewski, Peszko (62 Szewczyk).
Wiślanka: Kobyłka - Waś, Żakieta, Kukla (74 Gruszkowski), Lipowiecki - Drabik (58 Steinhoff), Gładysz (74 Kubic), Nowak, Panek (58 Cygnarowicz), Łomnicki - Kmak (80 Czech).
Sędziował: Rafał Arendarczyk. Żółte kartki: Bąk - Gładysz, Kobyłka. Widzów: 350.

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Na trybunie otwartej kibice zaraz po pierwszym gwizdku rozpoczęli głośny doping, który trwał do 7 minuty - bo wtedy Wieczysta objęła prowadzenie. Okrzyki i śpiewy potem odżyły, a żółto-czarni wygrali mecz 5:0.

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanka Grabie. Doping od pierw...

Misak znalazł się sam na sam z Kobyłką, ten w tym momencie jeszcze się obronił, ale piłka trafiła do Peszki, no i ten strzelił - tak w 7 minucie Wieczysta objęła prowadzenie.

Wiślanka starała się grać szczelnie, na pewno z dużym zaangażowaniem. Ale kombinacyjne ataki Wieczystej, także szybkie kontry, przynosiły jej kolejne bramkowe okazje. Na postać numer 1 pierwszej połowy wyrastać zaczął Kobyłka. W 10 min poradził sobie ze strzałem z bliska Peszki, a błysnął przede wszystkim obroną rzutu karnego w wykonaniu Jampicha (16 min, wcześniej Łomnicki sfaulował Bąka).

Kibice coraz głośniej zaczęli domagać się drugiego gola. Nie spełnił życzenia także Misak, jednak z ponawiania ataków w końcu ten drugi gol się urodził. Po centrze Majewskiego z kornera celnie zagłówkował Frańczak. A już trzy minuty później było 3:0, gdy szybką akcję Burligi i Bąka (podanie wzdłuż bramki) zamknął Peszko. To był już jego 15. gol w tym sezonie!

Do bramki Wieczystej piłkę kopnął Kukla (z rzutu wolnego podał Nowak), jednak w tej sytuacji był spalony. A już po przerwie goście domagali się rzutu karnego, zgłaszając zagranie ręką Michalskiego - to rzeczywiście była kontrowersja. W 56 min dogodnej okazji nie wykorzystał Kmak.

Za chwilę opaska kapitańska w Wieczystej trafiła na rękę Frańczaka, no bo z boiska zszedł Peszko. Swoje w tym meczu zrobił, a za cztery dni czeka go mecz o prawdopodobnie znacznie wyższej intensywności - z I-ligowym Chrobrym Głogów w Pucharze Polski (29 września, godz. 15.30).

Myśl o Chrobrym towarzyszyła zresztą w II połowie całej krakowskiej drużynie. Spuściła z tonu, nie podkręcała tempa, grała ekonomicznie. Goście mogli zmniejszyć stratę, nie wykorzystali jednak swoich szans. W końcówce natomiast Majewski najpierw trafił z dystansu na 4:0, a następnie wykorzystał rzut karny - i dogonił w strzeleckim wyścigu Peszkę. Też ma już w dorobku 15 bramek.

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...