Artur Bogacki
Bronowianka - Wieczysta. Przy piłce Sławomir Peszko
Bronowianka - Wieczysta. Przy piłce Sławomir Peszko Joanna Urbaniec/Polska Press
Wieczysta w swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej 2021 w grupie II klasy okręgowej Kraków pokonała na wyjeździe Bronowiankę (spotkanie odbyło się 24.04). Lider drużyny faworyta ligi Sławomir Peszko tym razem gola nie strzelił, a bohaterami zostali inni gracze: Seweryn Michalski i Radosław Majewski. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Bronowianka Kraków – Wieczysta Kraków 0:7 (0:3)

Bramki: 0:1 Majewski 20 karny, 0:2 Michalski 35, 0:3 Michalski 45, 0:4 Widełka 52 samob., 0:5 Frańczak 57, 0:6 Bąk 58, 0:7 Michalski 83.
Bronowianka: Rzepecki – Kowalski, Czerw, Widełka, Kowalczyk – Sobecki (71 Soja), Kapusta (60 Pietuchow), Lipiński, Miśkowicz (57 Syrda-Małodobry), Zybowski (81 Sudoł) – Kasperek (84 Mieszczak).
Wieczysta: Krawczyk – Frańczak, Kołodziej, Jurkowski (57 Jampich), Kura – Pietras (71 Piejak), Majewski, Gamrot (60 Krasuski) – Bąk (66 Zieliński), Szewczyk, Peszko (81 Pachowicz).
Sędziował: Arkadiusz Kmak.

Wieczysta prowadziła po karnym, wywalczył go Peszko

W starciu z ostatnią w tabeli Bronowianką liderująca Wieczysta od początku miała przewagę, gola mogła zdobyć już w 1 min. Trochę jednak czasu upłynęło, zanim przełamała opór gości. Przed przerwą zdobyła trzy bramki – wszystkie po stałych fragmentach.

Prowadzenie w 20 min dał Majewski, wykorzystując karnego (Kowalczyk sfaulował wbiegającego w pole karne Peszkę). Kolejne gole przed przerwą to zasługa duetu Majewski – Michalski, który świetnie rozegrał dwa rzuty rożne. Ten pierwszy dośrodkowywał, a stoper celnie uderzał głową (ładne było zwłaszcza techniczne trafienie na 0:2).

Wieczysta Kraków - kadra na rundę wiosenną 2021

Wieczysta Kraków - skład wiosna 2021. Sławomir Peszko i spół...

Kolejne asysty Majewskiego. Wieczysta strzeliła łącznie 7 goli

W II połowie worek z bramkami szybko się rozwiązał. Pierwszą gospodarze sami sobie strzelili (Widełka pechowo główkował po centrze po zagraniu Peszki). Przy następnej kolejną asystę z kornera zaliczył Majewski (mógł mieć gola, bo gdyby podkręconej piłki tuż przed linią nie kopnął Frańczak, ta i tak pewnie wpadłaby przy dalszym słupku do siatki); minutę później na 0:6 z bliska trafił Bąk (asysta Szewczyka).

Na kolejną zmianę wyniku trzeba było czekać prawie pół godziny. W 83 min hat-tricka skompletował Michalski – obrońca znów celnie główkował po zagraniu Majewskiego z rzutu rożnego (czwarta asysta ze stałego fragmentu gry). Ostatecznie Wieczysta zwyciężyła 7:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani