Wieczysta wygrała z Glinikiem Gorlice w półfinale Regionalnego Pucharu Polski w Małopolsce. Peszko strzelił 4 gole [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Wieczysta Kraków w półfinale Fortuna Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pokonała w środę (19.05) na swoim stadionie Glinika Gorlice. Tym samym awansowała do finału rozgrywek.

Wieczysta Kraków - Glinik Gorlice 8:2 (6:0)
Bramki: 1:0 Peszko 8, 2:0 Peszko 10, 3:0 Szewczyk 13, 4:0 Szewczyk 24, 5:0 Peszko 39, 6:0 Frańczak 45, 6:1 Gogola 64, 7:1 Majewski 71, 7:2 Grela 74, 8:2 Peszko 77.
Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak (60 Kura), Michalski, Jurkowski, Guzik - Gamrot (68 Krasuski), Majewski, Pietras (85 Urbański) - Kumah (75 Madejski), Szewczyk (60 Bąk), Peszko.
Glinik: Harwat - Dąbrowski (46 Tarasek), Krzysztoń, Buś, B. Martuszewski (80 Rąpala) - Gogola, Kukla, Drąg, Szura, Dziedzic (63 Stój) - Grela (78 Kusiak).

Po niespełna kwadransie było 3:0, a gole padły w odstępie 5 minut. Peszko najpierw z okolicy linii "16" znalazł lukę między nogami obrońców, a po chwili po górnym zagraniu z głębi pola uciekł rywalowi i trafił w dalszy róg. Przed przerwą skompletował hat-tricka (sytuacyjnym uderzeniem).

Kibice na meczu Wieczysta - Glinik w Pucharze Polski

Wieczysta - Glinik Gorlice. Tak kibice dopingowali na meczu ...

Po I połowie było 6:0, w drugiej długo była dość wyrównana walka. Glinik odgryzł się nawet dwoma golami, co na stadionie przy ul. Chałupnika w tym sezonie nikomu się nie udało.

Wieczysta też miała szanse, Peszko przegrał w sytuacji na sam z Harwatem, Michalski trafił w słupek. Wreszcie wynik podwyższył Majewski, potem swą czwartą bramkę strzelił Peszko (z bliska po akcji Madejskiego).

Wieczysta – Podhale Nowy Targ 3:1 (1/8 finału PP w Małopolsce)
Bronowianka Kraków – Wieczysta 0:7
Wieczysta – Grębałowianka Kraków 14:0
Wieczysta – Beskid Andrychów 4:0 (1/4 finału PP w Małopolsce)
Piast Wołowice – Wieczysta 0:7
Hutnik II Kraków – Wieczysta 0:2
Wieczysta – AP Kmita Zabierzów 4:0