Wielki sukces młodych piłkarek, Polki mistrzyniami Europy! (WIDEO)

Zbyszek Anioł
Polki mistrzyniami Europy w piłce nożnej
Polki mistrzyniami Europy w piłce nożnej Facebook
Reprezentantki Polski mistrzyniami Europy do lat 17! W finałowym meczu, rozegranym w Nyonie podopieczne Zbigniewa Witkowskiego pokonały faworyzowane Szwedki 1:0 po golu Eweliny Kamczyk.

Młode Polki pokonały Belgię i zagrają w finale mistrzostw Europy!

Od początku spotkania to Szwedki atakowały i zepchnęły polski zespół do defensywy. Jednak Biało-czerwone bardzo dobrze się broniły. W bramce świetnymi interwencjami popisywała się Anna Okulewicz, która musiała kilka razy ratować naszą drużynę. Szczególnie po mocnych strzałach z dystansu Szwedek. Raz naszą bramkarkę uratował słupek po potężnym strzale Stiny Blackstenius.

Polki grały rozważnie, dały się wyszaleć faworyzowanym przeciwniczkom i kiedy tylko Szwedki zapomniały o obronie, to podopieczne Zbigniewa Witkowskiego przechodziły do ataku. Po niespełna kwadransie gry piłkę w polu karnym dostała Ewelina Kamczyk, która strzałem w długi róg dała Polsce prowadzenie.

Już w pierwszej połowie losy mistrzowskiego tytułu mogła rozstrzygnąć Ewa Pajor, która zmarnowała jednak trzy niemal identyczne sytuacje bramkowe. We wszystkich sytuacjach strzelał obok słupka po długim rogu.

Po przerwie Polki nie zmieniły stylu gry. Mając korzystny wyniki skupiły się na utrzymaniu prowadzenia. Od czasu do czasu nasze zawodniczki atakowały i były groźniejsze niż niemal cały czas nacierające na polską bramkę Szwedki. Biało-czerwonym czerwonym brakowało jednak dokładności w ofensywie.

W defensywnie Polki były za to właściwie bezbłędne. Pewnie powstrzymywały kolejne ataki Szwedek, który z każdą minutą były coraz bardziej poirytowane faktem, że nie mogą sobą poradzić z dobrze zorganizowaną reprezentacją Polski.

Po przerwie obie drużyny obijały poprzeczkę. Najpierw z dystansu huknęła Filippa Angeldal, a potem z rzutu wolnego Kamczyk.

Szwedki do ostatniej akcji szukały okazji do wyrównania, ale nie zdołały już odmienić losów rywalizacji o złoty medal.