Wielkie Derby Śląska - historia ostatnich pojedynków (ZDJĘCIA, WIDEO, KIBICE)

Michał Wieczorek
W 2008 roku Wielkie Derby na Stadionie Śląskim obejrzało ponad 40 tysięcy widzów! Mikołaj Suchan
Na Cichej będziemy świadkami najciekawszych od wielu lat Wielkich Derbów Śląska i szkoda, że z trybun zobaczy je zaledwie niespełna 10 tysięcy widzów. To będzie 96. w historii ligowa potyczka obu śląskich klubów.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze LIVE! - relację online na żywo prosto ze stadionu przy ulicy Cichej zaczniemy już o godzinie 16:30. Nie zabraknie zdjęć. Początek spotkania o 17!

Bilans ogólny jest korzystny dla Górnika, który triumfował 38 razy wobec 26 zwycięstw Niebieskich. W Chorzowie górą zwykle był jednak Ruch, który wygrał 22 mecze, a goście z Zabrza o połowę mniej. Po raz ostatni Górnik cieszył się ze zwycięstwa na Cichej 16 lat temu.

Ostatnie derby na Roosevelta obejrzało jeszcze mniej kibiców, bo tylko 3 tysiące. Wszystko przez remont na stadionie Górnika, który ślimaczy się od tego czasu. Rozbierany obiekt straszył piłkarskich kibiców, którzy mecz oglądali w telewizji. Górnikom też nie pomógł, bo Ruch wygrał 2:1.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:2<br>

Ostatni mecz na Cichej to szalone starcie z opadami śniegu, gasnącym światłem i wysoką wygraną Ruchu (3:0). Do tej pory kibice zachodzą w głowę, dlaczego światło zgasło akurat wtedy, kiedy fani Niebieskich przygotowali oprawę.

Co po tym meczu mówili piłkarze?

2 lata wcześniej, również wczesną wiosną, derby odbyły się na Stadionie Śląskim. Niestety były to niechlubne derby, bo zapamiętane głównie z powodu awantury, którą wywołali kibice.

Na Stadion Śląski derby zawitały po długiej przerwie 2 marca 2008 roku. Kocioł czarownic wypełniło wówczas ponad 40 tys. kibiców!

Współpraca: Jacek Sroka (Dziennik Zachodni), Zbyszek Anioł

Wielkie Derby Śląska Ruch Chorzów - Górnik Zabrze - transmisja tv online, relacja na żywo w internecie - sprawdź gdzie możesz śledzić mecz na żywo