Wigry - Śląsk II Wrocław. Trzecia w sezonie wygrana Wigier u siebie

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Wigry Suwałki - Śląsk II Wrocław
Mecz Wigry Suwałki - Śląsk II Wrocław facebook Wigry Suwałki Miłosz Kozakiewicz
Wigry Suwałki grając z przewagą jednego zawodnika przez większość spotkania wygrały 2:0 u siebie z rezerwami Śląska Wrocław.

Sytuacja, która miała wpływ na przebieg spotkania miała miejsce już w piątej minucie. Cezary Sauczek znalazł się w wyśmienitej sytuacji tuż przed polem karnym Śląska II, a bramkarz Paweł Budzyński nie widząc innego wyjścia zatrzymał skrzydłowego gospodarzy faule. Sędzia Konrad Gąsiorowski bez zastanowienia pokazał golkiperowi czerwoną kartkę. Dalej kontynuować gry nie był w stanie Sauczek i za niego na boisku pojawił się Kacper Wełniak.

Grając z przewagą liczebną gospodarze potrzebowali trochę czasu aby rozmontować defensywę wrocławskiej drużyny. W końcu nastąpiło to w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysława Babiarza piłkę głową zgrał Michał Ozga, a Kacper Wełniak uderzeniem z woleja strzelił swoją pierwsza bramkę dla Wigier.

Drugiego gola Wełniak zdobył w 73 minucie i także po rzucie rożnym. Tym razem bramkarza gości pokonał silnym strzałem po ziemi.

- Chcieliśmy zagrać w końcu na zero z tyłu i nie straciliśmy bramki, a rywala nie dopuściliśmy do zbyt wielu sytuacji - powiedział Dawid Szulczek, trener Wigier. - Mecz ułożył nam się bardzo dobrze, mieliśmy przygotowaną taktykę na rywala i nie tak miała ona wyglądać przez pierwsze fragmenty meczu. Po przerwie widać było o co chodziło w naszej grze. Jedynie można żałować, że nie było więcej skuteczności. Osobiście bardzo się cieszę, że Kacper Wełniak się przełamał i zdobył swoje bramki. Strasznie haruje na treningu i nie ukrywam są to bardzo trudne decyzje, sadzanie go na ławce, bo na tą ławkę nie zasługiwał.

To czwarte zwycięstwo Wigier w sezonie. W środę suwalczanie zagrają na wyjeździe z KKS Kalisz.

Wigry Suwałki - Śląsk II Wrocław 2:0 (1:0)