Wigry Suwałki

1

Chojniczanka Chojnice

1

• Dzisiaj to Wigry mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Potencjał ogromny, kilka doskonałych akcji, zabrakło zimnej krwi w polu karnym! Chojniczanka ze zdobytego na inaugurację punktu powinna być zadowolona. Ze stadionu w Suwałkach, żegna się z Państwem Adrian Milewski!

• Koniec spotkania w Suwałkach ! Rzuty karne zadecydowały o podziale punktów ! Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1

• Faulowany Aftyka na własnej połowie, przy piłce gracze Wigier.

• Rzut rożny dla Chojniczanki, dośrodkowanie Trochima, wybicie Piekarskiego i aut.

• 90+1' Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

• Furst dośrodkowuje w pole karne, wybijają obrońcy gości!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Za Łapińskiego melduje się Furst.

• Ozga fatalnie uderza z 20 metrów. Od bramki wznowi Janukiewicz.

• Trochim blokuje strzał Levisa, rzut rożny dla Wigier !

• Wigry walczą o zdobycie drugiej bramki, teraz za ostro Aftyka i arbiter ukarał go żółtą kartką.

• Sacharuk za Wachowiaka w ostatniej zmianie w ekipie gości!

• Levis zmienia bardzo dobrego dzisiaj Cezarego Sauczka!

• Trochim w miejsce Drozdowicza!

• Wachowiak żółta kartka !

• Kolejny świetny rajd Sauczka, dośrodkowanie pod nogi Sabiłło a ten nie zdołał oddać strzału będąc w doskonałej sytuacji!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Drozdowicza ląduje w rękach Kąkolewskiego!

• Teraz fatalny strzał z dystansu notuje Wachowiak.

• Kamil Sabiłło za Huertasa!

• Żółta kartka dla Ozgi za faul w środkowej strefie boiska.

• Papikyan melduje się w miejsce Kuzimskiego!

• Znowu piłka w posiadaniu Wigier, spokojne rozgrywanie piłki na własnej połowie.

• Krótko rozegrany rzut rożny szybko zamienia się w aut i przejmują piłkę goście.

• Wigry w natarciu! Sauczek powstrzymany wślizgiem przez Michalskiego i rzut rożny!

• Ależ było blisko ! Wigry mogły wyjść na prowadzenie. Bartczak przechwycił piłkę na 30 metrze, zagrał trochę za mocno do Łapińskiego, ten oddaje strzał lewą nogą, ale niecelny!

• Dobrze czują się na murawie młodzi zawodnicy Wigier, gracze Chojniczanki niewiele mają do powiedzenia w tej drugiej połowie.

• Bezpośredni strzał Sosnowskiego na bliższy słupek, doskonale w bramce Janukiewicz!

• I kolejny stały fragment gry dla Wigier! Okolice narożnika pola karnego Chojniczanki, może być groźnie !

• Dośrodkowanie na głowę Karankiewicza, strzał w jego wykonaniu łapie Janukiewicz.

• Faulowany Łapiński i na 25 metrze rzut wolny dla Wigier, przy piłce ustawiony Sauczek.

• Krystian Wachowiak w doskonalej sytuacji źle trafia w piłkę i bez problemu dopada do tego Kąkolewski.

• Żółtą kartką ukarany Zawistowski.

• Dośrodkowanie Mudry, łapie pewnie Kąkolewski.

• Drugą odsłonę czas zacząć! Od środka Łapiński!

• 45+2' Koniec pierwszej części spotkania! Po dwóch rzutach karnych mamy remis 1:1!

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania!

• Mocny strzał Drozdowicza piłka przelatuje nad bramką!

• Faulowany w okolicach narożnika pola karnego Wachowiak, szansa dla gości z rzutu wolnego.

• Przewraca się w środku boiska Wolski, arbiter odgwizduje faul.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Mudry na głowę Mikołajczaka, strzał nad bramką!

• Strzał głową Karankiewicza wybija jeden z defensorów gości!

• Krótko rozegrany stały fragment gry, wycofanie piłki na 35 metr do Aftyki, zawodnik zdawało się próbował wrzucić prostopadłą piłkę w polu karnym, a musiał interweniować Janukiewicz! Piłka leciała pod poprzeczkę! Rzut rożny dla Wigier.

• Teraz znalazł się na lewej stronie Sauczek, dośrodkowanie w stronę Łapińskiego i wybija na korner Michalski.

• GOOOOOOL !!! Hubert Wołąkiewicz ! Płaski strzał w środek bramki!

• Rzut karny dla Chojniczanki ! Leży w polu karnym jeden z graczy gości! Ten arbiter lubi dyktować jedenastki! W 24 spotkaniach II ligi podyktował aż 18 jedenastek!

• Zawistowski dalekim podaniem chciał obsłużyć Kuzimskiego, za mocno i wznowi Kąkolewski!

• GOOOOOOOOOOL !!!!! Joel Huertas pewnie z rzutu karnego ! Lewe okienko bramki, Janukiewicz bez szans !

• Doskonale zagranie Sauczka w pole karne do Bartczaka, ten wycięty w polu karnym i mamy jedenastkę!

• Strata Łapińskiego i od autu na własnej połowie Mudra

• Bartczak! Świetne podanie na lewą stronę, Bartczak wziął na obieg jednego z graczy i uderzył na bramkę rywala, piłka odbiła się od Mudry i mało brakowało a byłby to rykoszet prosto do siatki Janukiewicza! Rzut rożny!

• Wachowiak zamiast zagrać na lewą stronę do Kuzimskiego zdecydował się na uderzenie, które było bardzo niecelne.

• Odskoczyła piłka Mikołajczykowi i nic nie wynikło z akcji graczy gości.

• Teraz przy piłce zawodnicy gości, świetnie zatrzymał akcję Wachowiaka Aftyka i od bramki wznowi Kąkolewski.

• Świetny rajd na prawym skrzydle Sauczka, dośrodkowanie na granicę 14 metra z pierwszej piłki uderza Huertas nad bramką!

• Faulowany na lewej flance Bartczak i już w ataku pozycyjnym Wigry

• Wrzutka w pole karne, piłkę wyłapuje na raty Kąkolewski, ale i tak odgwizdana pozycja spalona Mikołajczaka.

• W środkowej strefie boiska od stałego fragmentu gry wznowi Chojniczanka.

• Strata Ozgi w środku boiska, ratuje to Aftyka wybijając w aut.

• Dośrodkowanie wybija Piekarski, chwilę później z lewej strony boiska uderza Wachowiak piłka w rękach golkipera Wigier.

• Teraz rzut wolny dla przyjezdnych, do dośrodkowania w pole karne gotowy jest Zawistowski

• Dobra szansa Chojniczanki, z 16 metra ze stojącej piłki uderza Drozdowicz i futbolówka nieznacznie mija prawy słupek bramki Kąkolewskiego!

• Próba strzału Sosnowskiego, piłka przelatuje obok bramki.

• Pierwsza akcja Wigier, dośrodkowanie z lewego skrzydła Karankiewicza wybija Drozdowicz.

• Od środka Chojniczanka i gramy!

• Zawodnicy obu ekip wychodzą na murawę! Wigry w biało-niebieskich trykotach, natomiast Chojniczanka w swoich żółto - czerwonych strojach! Za chwilę zaczynamy pierwszy w sezonie 2019/2020 mecz FORTUNY 1 LIGI na stadionie w Suwałkach !

• Do meczu pozostało 60 minut, za chwilę przedstawimy składy obu ekip na to inauguracyjne spotkanie! Najpierw jednak przypomnijmy jak prezentowały się wyniki w okresie przygotowawczym.

Wigry Suwałki 2-0 FK Palanga
  • To już szósty sezon ekipy Wigier Suwałki na zapleczu ekstraklasy! Ja nazywam się Adrian Milewski i będę miał przyjemność relacjonować dzisiejsze spotkanie prosto ze stadionu w pogodnych Suwałkach!

• Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Wigier Suwałki z Chojniczanką Chojnice ! Startujemy kwadrans przed pierwszym gwizdkiem arbitra, który zaplanowany jest na godzinę 19:47!

Maciej Pietrasik

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice ONLINE. W zeszłym sezonie Wigry Suwałki rzutem na taśmę utrzymały się w Fortuna 1. Lidze. Czy tegoroczne rozgrywki będą dla piłkarzy z północnego-schodu Polski spokojniejsze? Między sezonami działo się sporo, bo w drużynie zmienił się trener i duża liczba zawodników. Podobnie jest jednak w przypadku pierwszego rywala Wigier, Chojniczanki Chojnice. Komu te zmiany wyjdą na dobre? Gdzie relacja LIVE z meczu Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice?

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice ONLINE

Pełne zmian - takie było lato zarówno w Suwałkach, jak i w Chojnicach. Wigry cieszą się przede wszystkim z tego, że w ogóle mogą przystąpić do tego sezonu Fortuna 1. Ligi. W zeszłym sezonie drużyna była bowiem o krok od zdegradowania do II Ligi, ale w ostatniej kolejce pokonała 2:1 Raków Częstochowa, będący już wówczas pewnym awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy.
To wcale nie musiało jednak wystarczyć, bo piłkarze z Suwałk musieli liczyć na korzystny wynik w meczu GKS Katowice z Bytovią Bytów. Takim było zwycięstwo gości, osiągnięte w samej końcówce po golu bramkarza, Andrzeja Witana.

Dziś Witan może spodziewać się ciepłego przywitania w Suwałkach, bo latem zmienił barwy klubowe i pozostał na drugim szczeblu rozgrywek, przechodząc do Chojniczanki. W obu klubach doszło zresztą do sporej liczby zmian - zarówno na ławkach trenerskich, jak i w składach. Drużynę Wigier poprowadzi Adam Fedoruk, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Mirosława Smyłę. Na ławce Chojniczanki zamiast Macieja Bartoszka zasiądzie natomiast Josef Petrak.

Jeśli chodzi o kadrę Wigier, to wielu piłkarzy wróciło z wypożyczeń do klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, ale w ich miejsce ściągnięto innych młodych zawodników. Trwa bliska współpraca klubu z Suwałk z Jagiellonią Białystok. Do tamtejszego klubu wrócili Bartosz Bida i Damian Węglarz (pierwszy zaczął zresztą sezon od gola), ale w zamian Wigry pozyskały Szymona Łapińskiego, Pawła Gieracha oraz Michała Ozgę. Przyszli także gracze z warszawskiej Legii - Konrad Matuszewski wypożyczenie) oraz Grzegorz Aftyka (transfer definitywny).

Z Chojniczanki odeszli między innymi Krzysztof Danielewicz, Piotr Grzelczak, Deleu, Rafał Kobryń i Paweł Żyra. W ich miejsce pozyskano choćby trzech piłkarzy Bytovii - oprócz wspomnianego już Witana do zespołu dołączyli Mateusz Kuzimski i Bartosz Wolski. W drużynie są też młodzi Mateusz Bartosiak i Jakub Letniowski. Ponadto przyszła spora grupa obcokrajowców: Matic Zitko, Aghwan Papikjan, Jan Mudra, Michal Obrocnik i Toni Conejo.

Wigry rozegrały najmniej sparingów ze wszystkich klubów Fortuna 1. Ligi. Z pięciu meczów tylko jeden zakończył się zwycięstwem, jeden remisem, a piłkarze z Suwałk przegrali trzy spotkania. Chojniczanka tylko raz schodziła z boiska pokonana (na osiem meczów), ale aż pięciokrotnie remisowała. Remis 1:1 padł także blisko rok temu, gdy w Suwałkach oba zespoły mierzyły się w 2. kolejce ligi.

Mecz Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice TRANSMISJA TV

Ze spotkania Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice nie zaplanowano transmisji telewizyjnej. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Początek tego meczu o godzinie 19:47, a naszą relację rozpoczniemy około 20 minut wcześniej.