Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Wigry Suwałki - Chojniczanka
Mecz Wigry Suwałki - Chojniczanka facebook wigry suwałki
Wigry Suwałki w meczu na szczycie II ligi zremisowały 0:0 u siebie z Chojniczanką Chojnice.

Na hitowe starcie II ligi nie zdążył się wykurować najlepszy snajper Wigier Kamil Adamek. Być może to była główna przyczyna tego, że gospodarze nie zdobyli kompletu punktów. Zespołowi lidera tabeli brakowało doświadczonego zawodnika, który mógłby wykończyć akcję. A tych pod bramką Chojniczanki nie brakowało. Wigry od początku były stroną dominującą. Podopieczni Dawida Szulczka grając szybko, składnie i z polotem dobrze wyglądali na tle rywala. Niestety gdy wydawało się, że w końcu bramkarz gości zostanie pokonany czegoś brakowało. W pierwszej połowie najbliżej osiągnięcia celu był Kacper Wełniak w 39 minucie. Najpierw po podaniu Grzegorza Aftyki lekko strącił piłkę w kierunku bramki, ale ta odbiła się od słupka. Napastnik Wigier jako pierwszy do niej doskoczył, ale niestety dobitka została zablokowana.

Przeczytaj także:Wygrana Wigier Suwałki z Bytovią

Przez pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy Chojniczance wręcz trudno było wyjść z własnej połowy. Wigry grając pressingiem szybko odbierały piłkę i na bramkę Pawła Sokoła sunął atak za atakiem. Nie udawało się trafić do bramki z akcji, ale także po stałych fragmentach gry Chojniczanka skutecznie się broniła. Tak było chociażby w 76 minucie gdy po uderzeniu z rzutu wolnego Grzegorza Aftyki Sokół z trudem przeniósł piłkę na poprzeczką.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Mecz zakończył się bez bramek i jest to pierwszy remis Wigier w tym sezonie. Suwalczanie utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:0