Wigry Suwałki

0

GKS Tychy

1

• Koniec spotkania. Pierwsze ligowe zwycięstwo GKS-u od listopada stało się faktem! Wigry coraz bliżej spadku do 2 ligi.

• Minęły prawie dwie spośród trzech doliczonych minut.

• Jeszcze kartka dla Dobrotki.

• Kasprzyk tym razem zmarnował kontrę. Zatrzymał go Huertas.

• Kartka dla Kasprzyka.

• Monterde w miejsce Monety.

• Piłka przy nogach graczy Wigier. Niewiele z tego wynika.

• Jałocha w końcówce wytrzymuje ciśnienie. Kolejna interwencja.

• Gojko po nodze Sołowieja - obok. Rzut rożny.

• Kasprzyk za Lewickiego. GKS ma jeszcze jedną zmianę.

• Oremo w miejsce Żebrakowskiego.

• Huertas celnie, ale w Jałochę. Czas ucieka. Został nieco ponad kwadrans.

• Jakub Piątek za Jana Biegańskiego.

• Najemskiemu leci krew z nosa. Ucierpiał w jednym ze starć. Czas chyba na wymianę opatrunku.

• Nie ma drugiej bramki. Steblecki dograł do Lewickiego, lecz ten minimalnie się pomylił. Twarz ukrył w dłoniach.

• Kamavuaka ostro potraktowany przez Dobrotkę.

• Gojko z dystansu. Mocno, ale nad bramką. O dobry metr.

• Kolejna wrzutka w pole karne GKS-u. Niedokładna. Przejmuje Jałocha.

• Żebrakowski dostał piłkę w polu karnym. Przełożył na lepszą nogę, ale uderzył kiepsko. Jałocha broni bez problemu.

• Loua zderzył się z Lewickim.

• Wigry zaczęły grać. Ofensywne nastawienie przynosi kolejny strzał - obok.

• Złe przyjęcie Żebrakowskiego. Gdyby zrobił to lepiej - miałby okazję na gola.

• Kamavuaka z 25 metra - nad poprzeczką. Nie jest zadowolony z tej próby.

• Grzeszczyk dokręcał z rożnego, ale piłkę wybili rywale.

• Druga połowa zaczęła się. Od środka przyjezdni.

• I jeszcze Huertas za Czułowskiego.

• Wełniak w miejsce Łapińskiego.

• Przerwa! Na prowadzeniu goście. Wracamy za kwadrans.

• Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Prowadzenie GKS-u raczej zasłużone. Wigry grają słabo w obronie.

• Biegański! Strzał z dystansu po wcześniej rozegranym wolnym. Obok lewego słupka.

• Rzut karny? Nieeeee. Moneta za daleko wypuścił sobie piłkę, a potem ją stracił.

• Faul Aftyki na Biernacie.

• Strzał głową nad bramką. Z piątego metra wznawia grę Kąkolewski.

• Loua tak przerwał akcję na 40 metrze, że GKS będzie mieć rzut rożny.

• Trzech na trzech. Kontra Wigier zakończona wślizgiem na Żebrakowskim. - Czysto - krzyknął sędzia i gramy dalej.

• Znacząca przewaga gości. Kolejny celny strzał, tym razem Kąkolewski zbija na róg.

• Biernat skaczą z Sołowiejem, a piłka spada za linię końcową.

• Steblecki wywalczył rzut rożny.

• Łapiński wrzuca, lecz pierwszy obrońca GKS-u zbiera piłkę.

• Kamavuaka wybiegł do prostopadłego zagrania. Za późno. Piłka w rękach Kąkolewskiego.

• Groźnie za sprawą Stebleckiego. Zawodnik GKS-u kiwnął rywala, wbiegł w pole karne, znów zagrał płasko, ale Lewicki nie sięgnął piłki.

• Znów niedokładnie Wigry. Gojko za krótko w kierunku Łapińskiego. Z tej akcji należało zrobić użytek.

• Wrzutka Aftyki, Kamavuaka mija się z piłką, ale zagrożenia brak.

• Gojko przekłada na drugą nogę. Wywalczył tylko rzut rożny. Jeżeli strzelał to za słabo, jeżlei podawał - to niedokładnie...

• Mańka otrzymał kartkę.

• Wigry próbują odnaleźć się w nowej rzeczywitości. Jest spory ścisk na połowie rywala.

• Steblecki uderzył płasko przy prawym słupku. Przejął w polu karnym bezpańską piłkę. Łatwy gol. Asystował Moneta.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla GKS Tychy. Okazję wykorzystał Steblecki.

• Przedzierał się Gojko, lecz pod polem karnym stracił piłkę. Później faul popełnił Loua.

• Lewicki zatrzymany na 25 metrze.

• Żółta kartka dla Łapińskiego.

• Czekamy aż spotkanie nabierze rumieńców. Na razie obie strony "badają" się.

• Od początku próba zagrań w kierunku szybkich pomocników - bez rezultatu.

• Pierwszy gwizdek w meczu - zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Wigry na biało, GKS na czarno. Trwa przywitanie kapitanów.

• Za chwilę początek meczu. Gwiżdże Jacek Małyszek (Lublin). W Suwałkach jeszcze ciepło, powoli zachodzi słońce.

• W ostatniej kolejce GKS przegrał ze Stalą 2:4. Z kolei Wigry uległy Puszczy 1:2.

• Passa Wigier to sześć porażek i remis. GKS w lidze nie wygrał od listopada (!). Jego ligowa passa to pięć remisów i trzy porażki.

• To mecz drużyn, które sobie nie radzą. Wigry są ostatnie i tracą dziewięć punktów do bezpiecznego miejsca. GKS ponoć miał włączyć się do walki o ekstraklasę, a jest trzynasty. Jego strata do miejsca barażowego wynosi sześć punktów.

• Za kilka minut początek meczu w Suwałkach. GKS Tychy już bez trenera Ryszarda Komornickiego. Zastępuje go duet Tomasz Horwat - Jarosław Zadylak.

Wigry Suwałki - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Fortuna 1 Liga. Wigry Suwałki na zakończenie 26. kolejki zagrają z GKS-em Tychy. Obydwie drużyny po wznowieniu rozgrywek nie wygrały jeszcze meczu. Początek spotkania w czwartek, 18 czerwca o godz. 20:40. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Wigry Suwałki - GKS Tychy TRANSMISJA TV i ONLINE

Do zakończenia rozgrywek pozostało dziewięć kolejek. Strata Wigier do bezpiecznej pozycji w tabeli wynosi osiem punktów. Czas najwyższy zacząć odrabiać dystans. GKS Tychy to rywal, który chyba najbardziej nadaje się, aby suwalczanie mogli odbić się od dna.
GKS i Wigry po restarcie rozgrywek zdobyły tylko po punkcie w trzech meczach. W GKS po ostatniej przegranej 2:4 ze Stalą Mielec z funkcji trenera zrezygnował Ryszard Komorcnicki, który w marcu zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Tarasiewicza. W Suwałkach drużynę poprowadzą Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak.

– Rzeczywiście u naszych rywali także nie dzieję się najlepiej – przyznaje Paweł Cretti, trener Wigier. W składzie GKS jest wielu dobrych piłkarzy, ale także u nich coś szwankuje. Spotka się dwóch rannych, a po meczu będzie jeden zabity i mam nadzieję, że nie będziemy to my. Nie wiem co będzie ze mną jak przegramy z Tychami, ale wierzę, że w końcu nasza sytuacja się odwróci. Gdybyśmy przegrywali 0:3, 0:4 to sam rzuciłbym ręcznik i zrezygnował. Ale my przegrywamy minimalnie i po analizach ostatnich spotkań wiemy, że tworzymy więcej sytuacji bramkowych od naszych rywali. Tylko ich nie wykorzystujemy.

Szkoleniowiec Wigier musiał ostatnio popracować nad sferą mentalną swoich podopiecznych. W dwóch meczach Wigry traciły gole w ostatnich akcjach.

– Przyglądam się zawodnikom na treningach, obserwuję ich zaangażowanie, podejście i będę się starał wybrać optymalny skład – twierdzi Cretti. – W takich momentach oprócz czysto piłkarskich walorów każdy musi dać z siebie coś dodatkowo. Praktycznie wszystkich mam do dyspozycji. Jedynie Dawid Sołdecki wciąż nie może grać. Złamany palec u stopy wymaga dłuższego leczenia.
Mecz Wigry - GKS Tychy transmitować będzie Polsat Sport od godz. 20.30. Tutaj możesz śledzić relację live i wynik na żywo tego spotkania.

Sędzią pojedynku na przełamanie w Suwałkach będzie Jacek Małyszek z Lublina. W pierwszym meczu tych drużyn we wrześniu w Tychach GKS wygrał z Wigrami 2:1.

Spotkanie Wigry - GKS Tychy zaplanowano na czwartek, 18 czerwca. Mecz pokaże Polsat Sport. Początek transmisji o godz. 20:30. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl. Zapraszamy!