Wigry Suwałki - Legionovia 3:4. Trzecioligowcy skarcili ich kontrami

Wojciech Konończuk
Piłkarze Wigier (na niebiesko) przegrali w meczu kontrolnym z Legionovią
Piłkarze Wigier (na niebiesko) przegrali w meczu kontrolnym z Legionovią facebook.com/SKSWigrySuwalki
W rozegranym w Giżycku meczu sparingowym drugoligowe Wigry Suwałki uległy 3:4 występującej szczebel rozgrywkowy niżej Legionovii Legionowo.

Wynik nie oddaje boiskowych wydarzeń, bo Biało-Niebiescy byli stroną przeważającą, ale nadziewali się na skuteczne kontry trzecioligowców, a do tego szwankowała skuteczność.

Już po kilkunastu minutach suwalczanie powinni prowadzić, ale Denis Gojko i Michał Żebrakowski zmarnowali idealne okazje bramkowe. Legionovia była znacznie bardziej skuteczna i w II połowie prowadziła już 3:0, a w międzyczasie rzutu karnego dla Wigier nie wykorzystał Mariusz Rybicki.

W końcu piłkarze trenera Grzegorza Mokrego wyregulowali celowniki i szybko doprowadzili do remisu 3:3. Niestety, już w doliczonym czasie gry kolejna kontra rywali dała im zwycięstwo.

W Wigrach po raz pierwszy wystąpił wypożyczony do końca sezonu z Jagiellonii Białystok młodzieżowiec Eryk Matys. Grało też dwóch testowanych piłkarzy - bramkarz i pomocnik.

Przed suwalczanami sparingi z czołowymi ekipami litewskiej ekstraklasy. W środę nasz zespół zmierzy się z Suduvą Mariampol, a w sobotę - z Żalgirisem Wilno.

Wynik
Wigry Suwałki - Legionovia Legionowo 3:4 (0:1)
. Bramki dla Wigier: Łukasz Kubrak, Mateusz Lewandowski oraz trafienie samobójcze.
Wigry (Ipołowa): zawodnik testowany - Prętnik, Kozłowski, Ozga, Bogusławski, Iwao, Caetano, Łabojko, zawodnik testowany, Gojko, Żebrakowski.
Wigry (II połowa): zawodnik testowany - Kozłowski (65. Prętnik), Lewandowski, Pierzchała, Babiarz, Mularczyk, Brito, Matus, Kubrak, Rybicki, Lewandowski.