Wigry Suwałki

1

ŁKS Łódź

1

• Koniec spotkania! Na te bramki się nie zanosiło. A jednak padły. ŁKS szczęśliwie uratował punkt.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ROZWANDOWICZ USTALA WYNIK NA 1:1! ALEŻ EMOCJE. STOPER ZREHABILITOWAŁ SIĘ ZA FAUL Z 87 minuty!

• RZUT KARNY DLA ŁKS ŁÓDŹ!

• Jeden z asystentów Moskala musiał opuścić strefę. Tak zadecydował sędzia.

• Arbiter z Torunia doliczył trzy minuty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Wigier. Trafił bezbłędnie Huertas!

• RZUT KARNY DLA WIGIER SUWAŁKI! Faulował Rozwandowicz

• Pawłowski zmienia Piekarskiego.

• Rozwandowicz fauluje rywala. Minuty uciekają ŁKS-owi.

• Pyrdoł w miejsce Wolskiego. Więcej zmian u gości już nie będzie.

• Fatalna decyzja Kwaśniewskiego pod bramką ŁKS-u! Za długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie stracił piłkę. Na widowni jęk zawodu.

• I kolejna roszada po stronie Wigier. Za Sabiłło wszedł Kwaśniewski.

• Wkraczamy w ostatni kwadrans meczu. Wigry dobrze się bronią. Przed chwilą skutecznie wybił Adu Kwame.

• Karbowego zmienił właśnie Smuga.

• Może z dystansu? A może i nie. Ramirez uderzyl, ale obok bramki.

• Sporo niedokładności z obu stron. Tymczasem na widowni zabawa na dwie trybuny z pytaniem: kto wygra mecz.

• Salwy śmiechu na widowni. Bryła uderzył baaaaaardzo źle.

• Bryła w miejsce Łuczaka. To druga zmiana w zespole gości.

• Nerwowo w szesnastce Wigier. Kąkolewski musiał interweniować po złym przyjęciu kolegi z pola.

• Ależ teraz sędzia oszczędził Sobocińskiego. Ten obrońca miał już kartkę i kwalifikował się na kolejną. Nie dostał, zostaje na boisku.

• Nieudana próba Klimczaka. Piłka przeszła obok jednego ze słupków.

• Klimczak dostał kartkę.

• Gorąco na boisku. Najemski minimalnie się pomylił. Niezła akcja Wigier!

• Gościom zaczyna się chyba spieszyć. Ewidentnie podkręcili tempo. Mają też swoje okazje. Przed chwilą na spalonym został jednak złapany Sekulski.

• Kolejny rzut rożny dla ŁKS-u. Do pola karnego wbiegają rośli zawodnicy.

• Blisko, blisko trafienia dla gospodarzy. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

• Uwaga. Będzie okazja dla Wigier - z rzutu wolnego.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka goście.

• Sekulski w miejsce Kujawy.

• Koniec pierwszej odsłony. Po dość przeciętnych 45 minutach (a właściwie 46, bo 1 doliczył arbiter) Wigry bezbramkowo remisują z ŁKS-em. Wracamy za kwadrans.

• W ostatnich minutach optyczną przewagę zyskał ŁKS. Nie przełożyło się to jednak na zmianę wyniku.

• Łuczak! Kąkolewski znowu nie dał się zaskoczyć. Dobra interwencja, za którą zebrał oklaski od fanów.

• Nie ma bramki dla ŁKS-u. Adu Kwame wybił piłkę po uderzeniu Ramireza.

• ... z którego nic dobrego nie wynikło. Łuczak uderzył niecelnie.

• Może uda się ze stałego elementu? Teraz ŁKS ma rzut wolny...

• Ciasno pod obiema bramkami. Zarówno gospodarze jak i goście nie za bardzo wiedzą, w jaki sposób wturlać piłkę do siatki. Za moment koniec pierwszej odsłony.

• Wigry nie wykorzystały rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu faulował jeszcze Bartczak i ŁKS odzyskał piłkę.

• Na boisku niewiele się dzieje. ŁKS najwyraźniej nie zamierza forsować tempa.

• Na trybunach kilkuset widzów:

• Mamy chwilę przerwy. Sabiłło doznał jakiejś kontuzji.

• W końcu coś się dzieje. Najpierw uderzał Wolski (zablokowany), potem Kujawa. Kąkolewski daje jednak radę.

• I jeszcze jedna kartka! Tym razem ukarany został Sobociński.

• Ważna interwencja Kołby. O tempo szybciej dopadł do piłki niż Sabiłło.

• Piłkarze Wigier i kibice tego zespołu reklamują zagranie ręką. Decyzja sędziego? Gramy dalej.

• Kujawa sięgnął nogą Kąkolewskiego. Faul i jest żółta kartka. Bramkarz kontynuuje na szczęście grę.

• Chorągiewka w górze. Na ofsajdzie znalazł się wysunięty Sabiłło.

• Drugie uderzenie Łuczaka w tym meczu. Efekt? Ten sam jak wcześniej - zły. Napastnik kopnął niecelnie.

• Adu Kwame otrzymał kartkę. Faulował Grzesika.

• Sporo niedokładności w pierwszym kwadransie gry.

• Po Kujawie także Łuczak został przyłapany na spalonym.

• Wzmaga się doping na widowni. Zespół gospodarzy na razie jest jednak zepchnięty do defensywy. Przed chwilą wpadkę brzemienną w skutkach mógł zaliczyć Kąkolewski. Na jego szczęście sytuacja została wyjaśniona.

• ŁKS oddał strzał. Niecelny. Pomylił się Łuczak.

• Goście nie zrobili użytku z dwóch rzutów rożnych. Dobrze interweniowali defensorzy.

• Nieśmiałe oklaski z trybun. Wigry powinny lepiej zakończyć swoją pierwszą akcję. Niecelny strzał.

• Kujawa został złapany na ofsajdzie. ŁKS cierpliwie buduje kolejne ataki. Sporo podań wymieniają środkowi pomocnicy.

• Gospodarze zaczęli ten mecz. Grają w białych strojach. Goście na czarno.

• Trwa walka o środek pola. Na razie bez okazji z obu stron.

• Gramy. Wybrzmiał pierwszy gwizdek!

• Piłkarze wyszli na murawę. Minutą ciszy uczczono pamięć byłego sędziego i prezesa wojewódzkiego ZPN - Alojzego Jarguza, który zmarł przedwczoraj.

• W Suwałkach ciepło i całkiem słonecznie. Za moment rozpoczęcie meczu.

• W październiku w bezpośrednim spotkaniu wygrał ŁKS, który pokonał Wigry 2:1. Po golu strzelili Kujawa z Rozwandowiczem, a samobójem "popisał" się Sobociński (został trafiony piłką po nieudanej jedenastce Karbowego).

• ŁKS potwierdził natomiast, że porażka z Puszczą była wypadkiem przy pracy. Po wygranej z GKS Tychy (2:0) nadeszło bowiem zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz (2:0). Mecz odbył się w Wielki Piątek.

• Cele na końcówkę sezonu są różne, ale plany na dzisiaj te same - obie drużyny walczą o pełną pulę! Wigry w Wielki Czwartek zremisowały na wyjeździe z Podbeskidziem 3:3. Ostatnią bramkę w 90 minucie zdobył Najemski.

• Pół godziny dzieli nas od pierwszego gwizdka Mariusza Korpalskiego. W ramach 30. kolejki czternasty zespół tabeli podejmie wicelidera.

R. Piotrowski

Dziennik Łódzki

Wigry Suwałki - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Krzysztof Szymczak

Wigry Suwałki - ŁKS Łódź ONLINE. W środę o godzinie 17:00 rozpocznie się w Suwałkach mecz, w którym Wigry zmierzą się z ŁKS-em. Obie drużyny potrzebują punktów. Ekipa Wigier walczy o zachowanie pierwszoligowego bytu, a łodzianie o promocję do Ekstraklasy. Relacja na żywo w GOL24!

Wigry Suwałki - ŁKS Łódź ONLINE

Piłkarze ŁKS dmuchają na zimne. O awansie do Ekstraklasy mówić jeszcze nie chcą i chyba słusznie, w końcu historia futbolu zna wielu takich, co to przed spotkaniem dopisywali sobie komplet punktów, a po końcowym gwizdku musieli obejść się smakiem.

Środowego rywala ełkaesiaków również nie należy lekceważyć.
Wigry Suwałki walczą o utrzymanie w pierwszej lidze, a z takimi faworyci często tracą punkty, zwłaszcza na finiszu rozgrywek. Przeciwnik łodzian znajduje się nad kreską, lecz w 29. spotkaniach zgromadził tylko 30 „oczek”, czyli tyle, ile dwa znajdujące się w strefie spadkowej zespoły.

- Znamy swoje miejsce w szeregu, ale zrobimy wszystko, żeby tych punktów było coraz więcej. Mam młody zespół, który musi sobie poradzić w tym trudnym momencie - stwierdził Mirosław Smyła, trener Wigier Suwałki, po ostatnim zremisowanym 3:3 meczu w Bielsku-Białej. W jego słowach nie ma krzty przesady. Aż dziewięciu z jedenastu zawodników z podstawowego składu z meczu z Podbeskidziem nie skończyło nawet 24. roku życia!

50-letni szkoleniowiec podjął się trudnego zadania. W uratowaniu pierwszej ligi dla Suwałk pomaga mu Marek Jóźwiak, w przeszłości ceniony obrońca reprezentacji Polski, Legii Warszawa i francuskiego Guingamp, teraz zatrudniony w Suwałkach w roli doradcy ds. sportowych. Panom sen z powiek spędza nie tylko sytuacja drużyny w tabeli, ale i obsada pozycji bramkarza. Damian Węglarz, czyli etatowa „jedynka” Wigier Suwałki, pauzuje z powodu nadmiaru kartek, podobnie zresztą jak słowacki pomocnik ŁKS Lukas Bielak.

Tego ostatniego zastąpi prawdopodobnie Wojciech Łuczak lub Maciej Wolski. Ciekawe również, na kogo trener Kazimierz Moskal postawi na środku defensywy. Maksymiliana Rozwandowicza, który po pauzie kartkowej mógł zagrać z Sandecją, szkoleniowiec ŁKS w piątek posadził na ławce (jego miejsce zajął Kamil Juraszek. Z kolei w linii ataku wystąpił Łukasz Sekulski, z którym o miejsce w składzie walczy najskuteczniejszy obok Daniela Ramireza zawodnik ŁKS, czyli Rafał Kujawa (obaj zdobyli po 9 goli).

Argumenty stricte piłkarskie przemawiają za wiceliderem. Według obliczeń Michała Zachodnego z kanału „Łączy nas piłka”, ŁKS zdobył w tym sezonie aż 33 gole z gry, co jest pod tym względem najlepszym wynikiem Fortuna 1 Ligi. Ełkaesiacy przewodzą także w innych zestawieniach statystycznych. To oni oddają najwięcej uderzeń na bramkę (średnia: 15,7 strzałów na mecz), zaraz po Rakowie mogą się pochwalić najwyższym procentowym posiadaniem piłki (średnia: 58 proc.), wymieniają też spośród pierwszoligowców najwięcej podań (prawie 550 na mecz).

Sonda

Fortuna 1 Liga. Kto wygra mecz Wigry Suwałki - ŁKS Łódź?

Wigry Suwałki - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Spotkania Wigier z ŁKS-em nie będzie można obejrzeć w telewizji. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!