Wigry Suwałki. Niespodziewana strata punktów w ostatniej jesiennej kolejce

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz
Mecz Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz Miłosz Kozakiewicz facebook wigry suwałki
Wigry Suwałki w ostatniej kolejce zaplanowanej w tym roku II ligi zremisowały 1:1 u siebie z jednym najsłabszych zespołów rozgrywek - Olimpią Grudziądz.

Gospodarze zaczęli z wielkim animuszem. Co raz pod bramką Olimpii pachniało golem, ale niestety piłka omijała bramkę. Goście przez pierwsze pół godziny rzadko gościli na połowie Wigier. Dopiero w ostatnich kilkanastu minut pierwszej połowy gra trochę się wyrównała, ale i tak Wigry powinny prowadzić.

W drugiej połowie gospodarze już takiej przewagi nie mieli. Tempo meczu trochę spadło, a z upływem minut to Olimpia coraz bardziej dochodziła do głosu. Aż w końcu w 79 minucie stało się nieszczęście. Martin Dobrotka sfaulował w polu karnym rywala i sędzia podyktował rzut karny. Tak wyśmienitej okazji nie zmarnował Jose Embalo i na kilkanaście minut przed końcem meczu to Olimpia wygrywała. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Czasu było niewiele więc głównie ograniczali się do wrzutek w pole karne Olimpii. W 87 minucie po jednej takiej wrzutce piłka odbiła się od zawodnika gości, trafiła do Kacpra Wełniaka, a ten płaskim strzałem w końcu znalazł drogę do bramki. Wełniak pojawił się na boisku niecałe dziesięć minut wcześniej zmieniając Pawła Gieracha. Pomimo naporu w końcówce gospodarzom nie udało się strzelić zwycięskiego gola i niespodziewanie mecz zakończył się podziałem punktów.

Być może nie był to ostatni mecz ligowy Wigier w tym roku. W poniedziałek ma być podjęta decyzja odnośnie meczu Górnikiem Polkowice, który z powodu zmrożonego boiska w Suwałkach nie doszedł do skutku 2 grudnia. Działacze Górnika chcą punktów walkowerem i zwrotu kosztów podróży.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)