Wigry Suwałki przegrały pierwszy mecz w sezonie

ma
Adam Fedoruk, trener Wigier Suwałki
W trzeciej kolejce I ligi Wigry Suwałki przegrały 1:2 u siebie z Wartą Poznań.

W suwalskim zespole po dwóch remisach na początek sezonu była duża chrapka na wywalczenie kompletu punktów. Tym czasem od początku spotkania nic nie zapowiadało, że suwalczanie mogą wygrać. Już w trzeciej minucie po uderzeniu Roberta Janickiego piłka odbiła się od poprzeczki bramki Dominika Kąkolewskiego. Natomiast swoją przewagę Warta potwierdziła golem w 19 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym i Wiktor Długosz z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki gospodarzy.

Piłkarze Wigier szybko próbowali odrobić straty. Ale chęci to za mało. Podopieczni Adama Fedoruka nie potrafili poważniej zagrozić bramce poznaniaków. Jedynie po stałych fragmentach gry bramkarz Warty Adrian Lis był w niewielkich opałach. Pierwsza połowa skończyła się jednobramkowym prowadzeniem Warty.

Zaraz na początku drugiej połowy sytuacja gospodarzy zrobiła się jeszcze gorsza. Praktycznie w pierwszej akcji goście strzelili drugiego gola. Po błędach defensywy Gracjan Jaroch znalazł się sam na sam z Kąkolewskim i nie zmarnował tak wyśmienitej okazji. Fedoruk szybko zareagował na wydarzenia na boisku i w 58 minucie wprowadził dwóch ofensywnych piłkarzy. Za Roberta Bartczaka i Łukasza Sosnowskiego pojawili się Kamil Sabiłło i pozyskany kilka dni wcześniej Michał Żebrakowski. Niewiele to zmieniło obraz gry. Warta starała się opóźniać grę, a Wigry nie potrafiły przeprowadzić szybkiej i składnej akcji. Mało tego to Warta była bliżej zdobycia kolejnej bramki. W 81 minucie po doskonałym podaniu Janickiego do Jarocha, ten drugi w sytuacji sam na sam z Kąkolewskim trafił w słupek. Zaraz potem bramkarz Wigier z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu Adriana Cierpki.

Wreszcie w 87 minucie Wigry zdobyły bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Cezarego Sauczka piłkę do siatki z pięciu metrów skierował debiutujący w Wigrach Żebrakowski. Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty, ale wynik już się nie zmienił.

Za tydzień w sobotę Wigry podejmą Podbeskidzie Bielsko Biała

Wigry Suwałki - Warta Poznań 1:2 (0:1)
: 0:1 – Wiktor Długosz (19), 0:2 – Gracjan Jaroch (48), 1:2 – Michał Żebrakowski (87).

Wigry: Dominik Kąkolewski – Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz – Cezary Sauczek, Łukasz Sosnowski (56. Michał Żebrakowski), Joel Huertas, Robert Bartczak (56. Kamil Sabiłło) – Szymon Łapiński (68. Paweł Gierach).

Warta: Adrian Lis – Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb – Wiktor Długosz (58. Karol Gardzielewicz), Mateusz Kupczak, Michał Grobelny (81. Adrian Cierpka), Robert Janicki, Michał Jakóbowski (82. Mariusz Rybicki) – Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Sosnowski, Piekarski, Sauczek (Wigry), Kuzdra, Długosz, Kieliba, Gardzielewicz (Warta).

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).