Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie relacja...

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Gości zadowoli tylko pełna pula

Fortuna 1 Liga, 32. kolejka
2020-07-14 17:30

Wigry Suwałki

1

Sandecja Nowy Sącz

0

• Koniec meczu! Wigry odnoszą "honorowe" zwycięstwo. Sandecji pozostaje walczyć o byt w dwóch ostatnich kolejkach. Jeszcze nic nie jest przesądzone.

• Jeszcze kartka dla Balawejdera za przedłużanie gry.

• Balawejder łapie piłkę przed linią po wrzutce ze stałego fragmentu.

• Jeszcze kartka dla Czułowskiego.

• Walski w miejsce Kasprzaka.

• Świetne wyjście gospodarzy. Sauczek otrzymał podanie, wygrał pojedynek biegowy i trafił przy prawym słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SAUCZEK na 1:0 dla Wigier!

• Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Sandecji, ale wprost do rąk Bielicy.

• - Walczyć, trenować, Wigierki muszą panować - apelują kibice.

• Bielica łapie piłkę strzeloną po koźle.

• W końcówce atakują Wigry. Brakuje im jednak wykończenia i odrobiny szczęścia. Pozostało około dziesięć minut gry.

• - My chcemy gola, hej Wigry my chcemy gola! - krzyczy publiczność.

• Żółtą kartkę otrzymał Matuszewski.

• Łapiński za Wełniaka.

• ... ale nie. Sandecja oddala zagrożenie. - Wyjazd, wyjazd! - pokrzykuje ławka.

• Może uda się z wolnego? Spróbują Wigry...

• Sauczek w miejsce Aftyki.

• Wigry w natarciu. Przypomnijmy, że to ich przedostatni domowy mecz w 1 lidze.

• Gojko za Świątka.

• Flis dostał żółtą kartkę.

• Ależ blisko gola na 1:0 dla Sandecji. Piłka uderzona z dystansu przechodzi minimalnie obok prawego słupka. Dobra próba!

• Wygląda na to, że dziś poznamy drugiego spadkowicza. Będzie nim Chojniczanka, jeśli nie zmieni się jej wynik z Zagłębiem (1:1).

• I kolejny piłkarz zwija się z bólu - tym razem jest to zawodnik Wigier.

• To była naprawdę krótka zmiana. Ogorzały po kilku minutach zszedł z boiska. Zmienił go Gabrych. Co za pech!

• Ogorzały leży na boisku. Wymaga pomocy medycznej.

• Sandecja jakby aktywniejsza po przerwie. Zdecydowanie częściej gości na połowie rywala. Może w końcu coś wskóra?

• Obrońca Wigier główkuje za linię. Sandecja wrzucała piłkę z rzutu wolnego.

• Świątek z kartką.

• Chwila przerwy w grze, ponieważ pomocy medycznej wymaga jeden z graczy Sandecji.

• Ogorzały za Klichowicza.

• Czas na drugą połowę. Zaczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie w Suwałkach bez większych emocji. Wracamy za 15 minut.

• Klichowicz otrzymał żółtą kartkę.

• Niepewne wyjście Bielicy. To mogło się skończyć utratą bramki. Na jego szczęście jest asekuracja ze strony kolegów. No i piłka po strzale przechodzi obok prawego słupka.

• Piter-Bućko wybija na róg. Przeciął groźne zagranie w polu bramkowym.

• Główka Sandecji po wrzutce z bocznego sektora - nad poprzeczką.

• Kun niedokładnie wrzucił.

• Trudno napisać coś pozytywnego o tym meczu. Tempo wyraźnie sparingowe. Składnych akcji jak na lekarstwo.

• Kun osaczony przez trzech przeciwników. W końcu uderza, lecz zostaje zablokowany. Róg dla Sandecji.

• Jeden z graczy Wigier przedarł się flanką, ale w polu karnym wyjechał za linię końcówą. Grę wznowił już Bielica.

• Nie dziwi dość zachowawcza postawa Sandecji. W walce o utrzymanie każda zdobycz wydaje się sensowna.

• W odpowiedzi bomba z dystansu - nieudana.

• Najlepsza okazja dla gospodarzy. Piłka uderzona po koźle - Bielica łapie ją bez problemu. Był dobrze ustawiony przy rożnym.

• Seria stałych fragmentów dla Wigier. Najpierw nieudany rzut wolny, potem rożny (chociaż przy nim było nawet groźnie).

• Sandecja na razie prezentuje się lepiej. Dochodzi do sytuacji strzeleckich.

• Korzym uderza po wolnym głową - w bramkarza.

• Najlepsza akcja Sandecji? Kun strzela po podaniu Korzyma - obok lewego słupka.

• Balawejder wygrywa pojedynek biegowy z rywalem. Zagrożenie oddalone.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Sporo do roboty mają defensywni pomocnicy.

• I nie ma zagrożenia. Balawejder z piątego metra wznawia grę.

• Dwójkowa akcja Sandecji. Korzym odgrywa na wślizgu, a jego nabiegajcy kolega wywalcza rzut rożny.

• W Suwałkach pochmurno. Na trybunach kilkaset widzów.

• Groźna akcja Wigier zakończona niecelnym strzałem.

• Ławka Sandecji: Mrózek, G. Baran, Walski, Ogorzały, Socha. J. Kuźma, Gabrych, Urban, Kałahur.

• Gospodarze długo utrzymują się przy piłce. Powoli, dość cierpliwie rozgrywają atak pozycyjny.

• Wigry w białym komplecie, Sandecja gra na granatowo.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Gramy!

• Ławka Wigier: Słowikowski, Gierach, Nowak, Zackiewicz, Łapiński, Gojko, Kunicki, Sauczek.

• W ostatniej kolejce Wigry nieznacznie przegrały z Odrą (0:1). Z kolei Sandecja pokonała faworyzowaną Stal (2:1). Dzięki wygranej nieco oddalił się od strefy zagrożonej spadkiem do 2 ligi.

• To przedostatni mecz 1 ligi na stadionie w Suwałkach. Wigry spróbują się godnie pożegnać. Rywalem dziesiąty zespół, który nie jest pewny ani udziału w barażach o ekstraklasę, ani... utrzymania.

©Jarosław Para/Sandecja Nowy Sącz

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Wigry Suwałki w przedostatnim meczu sezonu podejmą zagrożoną degradacją z ligi Sandecję Nowy Sącz. Ekipa z województwa małopolskiego w piątek ograła mielecką Stal. W Suwałkach ponownie zagra o pełną pulę. Początek spotkania we wtorek o godz. 20:30. Relacja live w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Zawodnicy suwalskiej drużyny muszą już od kilku kolejek grać ze świadomością spadku.

– Nie jest to łatwa sytuacja, a dla mnie zupełnie nowa – przyznaje Adrian Karankiewicz, wychowanek Jagiellonii związany z Wigrami od 2012 roku z przerwą na sezon 2017/18, gdy występował w Stomilu Olsztyn.
– Nie ma co ukrywać, zawiedliśmy jako zespół. Nie można zwalać także winy na trenerów, bo to my piłkarze w głównej mierze ponosimy winę za tę sytuację. Mnie to bardzo boli, bo jestem związany z tym klubem od wielu lat i można powiedzieć, że w Wigrach czuję się jak w domu. Mamy jeszcze trzy kolejki do końca sezonu i chcemy mocnym akcentem zaznaczyć to nasze pożegnanie z I ligą. Sportowa złość jest i chociaż na koniec chcemy pokazać dobrą grę.

Oczywiście w suwalskim klubie już myślą o przyszłości. Coraz głośniej w mediach jest o tym, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi Dawid Szulczek, który teraz jest asystentem Artura Skowronka w Wiśle Kraków. – W moim przypadku jakieś wstępne zapytanie ze strony klubu było, czy zostaję, ale na rozmowy przyjdzie jeszcze czas – twierdzi Karankiewicz. – Jestem pewny, że Wigry będą się starały wrócić do I ligi. Nam zawodnikom, którzy to zepsuliśmy, może wypadałoby pomóc w tym powrocie.

Sandecja w debiucie duetu Piotr Świerczewski - Marcin Jałocha niespodziewanie sięgnęła po komplet punktów w starciu ze Stalą. Wygrana w Suwałkach pozwoli drużynie z Nowego Sącza oddalić się od strefy spadkowej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Sandecja ma dwa "oczka" więcej od otwierającego strefę spadkową Zagłębia Sosnowiec.

W meczu z pierwszej rundy Wigry przegrały z Sandecją 0:1.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV i ONLINE

Polsat Sport nie pokaże meczu Wigier z Sandecją. Stream online dostępny będzie na platformie Ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl. Zapraszamy!