Wisła 2:2 Flora - ostatni sprawdzian na remis

Atanazy Wojdak
Wisła Kraków tylko zremisowała z mistrzem Estonii Florą Tallin 2:2. Obie bramki dla Wisły zdobył Ivica Iliev. Teraz mistrzów Polski czeka już tylko mecz ze Skonto w Rydze.

Flora Tallinn 2:2 Wisła Kraków. Czytaj zapis relacji na żywo

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie spotkania. Po rzucie rożnym, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Masicev i skierował piłkę do siatki.

Wiślacy wyrównali tuż przed przerwą. Garguła odzyskał piłkę, zagrał do do Boguskiego, który wypatrzył w polu karnym Bitona. Debiutant ładnie zamieszał w polu karnym i podał do Ilieva, który pokonał bramkarza Flory strzałem nieczystym, ale skutecznym.

10 minut po wznowieniu gry po przerwie, znowu mieliśmy prowadzenie Flory. Herrem umieścił piłkę w bramce wślizgiem, po rzucie rożnym. Piłkę dotknął co prawda Jovanić, ale mimo to, wpadła ona do bramki.

W 70. minucie Jovanović ładnie minął dwóch rywali na prawej stronie boiska i spod końcowej linii zagrał do Ilieva. Serb skierował piłkę do siatki głową!

Robert Maaskant zamieszał trochę składem w porównaniu do poprzedniego spotkania z Rapidem. Opaskę kapitana przywdział dziś Garguła. Zadebiutował Biton.

Po sparingu z Florą, Wisłę czeka już tylko mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Skonto w Rydze.