Tomasz Bochenek
Wisła Kraków - Cracovia, Centralna Liga Juniorów U-15
Wisła Kraków - Cracovia, Centralna Liga Juniorów U-15 Wojciech Matusik
Wisła Kraków - Cracovia 2:1 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15, rozegranym w sobotę 11 marca na boisku AWF w Krakowie. Derby były zacięte i emocjonujące, "Pasy" do końca walczyły o wyrównującą bramkę, ale "Biała Gwiazda" obroniła prowadzenie.

- Charakter spotkaniu nadały warunki atmosferyczne. Silny wiatr, który w pierwszej połowie nam ułatwiał grę, to my ją prowadziliśmy, w drugiej połowie to z kolei Cracovia miała trochę więcej z gry - analizuje Bartosz Bąk, trener wiślaków. Szkoleniowiec "Pasów" Marcin Dudziński: - Szkoda, że tak się skończyło, bo nieźle graliśmy, dużo operowaliśmy piłką. Niestety, tak jak na rybach - liczy się to, co w sieci...

"Biała Gwiazda" objęła prowadzenie w 16 minucie, po indywidualnej akcji Mateusza Kani, który strzelił po ziemi w dalszy róg. Wynik już w II połowie podwyższył uderzeniem zza pola karnego Bruno Skoczek. Gol dla Cracovii padł po stałym fragmencie, a zdobył go kapitan - Oliwier Kukliński.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 (czyli chłopców z rocznika 2008, to trampkarze starsi) występuje jeszcze trzeci krakowski zespół, Hutnik. W niedzielę 12 marca zagra z Siarką Tarnobrzeg.

Wisła Kraków - Cracovia 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kania 16, 2:0 Skoczek 55, 2:1 Kukliński 65.
Wisła: Gadowski - Zdeb, Szczepaniak, Starzykiewicz, Benesz (40 Rzemiński) - Kania (74 Rajda), Gut, Lepak (68 Mastalski), Olej (41 Maszewski), Czubernat (62 Kowalski) - Skoczek.
Cracovia: Czech - Witkowski, Polek, Kukliński, Śliwa (18 Feliks) - Janiczak (56 Kowalak), Doniec (41 Łyżczarz), Ankowski, Poproch, Śliz (56 Gaża) - Nowak.