Wisła gorsza od Dynama

Michał Laskowski
SV Mattersburg 2:1 Wisła Kraków
SV Mattersburg 2:1 Wisła Kraków Krzysztof Porębski
Drużyna "Białej Gwiazdy" przegrała 0:2 z Dynamem Drezno. Był to pierwszy mecz wicemistrzów polski podczas zgrupowania w Niemczech.

Piłkarze Wisły Kraków pierwszą bramkę stracili już w trzynastej minucie meczu, kiedy rzut karny wykorzystał Schuppan. Bramkarz "Białej Gwiazdy" wyczuł intencję strzelającego, ale mimo to nie zdołał obronić uderzenia. Pierwsza połowa to pokaz niedokładnej gry z jednej i drugiej strony. W końcówce pierwszej połowy znakomitą okazję miał Tomas Jirsak, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać na drugą bramkę dla Dynama. W 53. minucie piłkę do siatki skierował Gundersen. Strata gola po stałym fragmencie gry nie napawa optymistycznie przed sezonem. Druga część meczu niewiele różniła się od pierwszej. Obie drużyny próbowały konstruować akcje, ale nie przynosiło to zamierzonego efektu.

W drużynie Wisły Kraków nie grał najnowszy nabytek - Maciej Żurawski. W 75. minucie Pawła Brożka zmienił Etamane. Wiślacy kolejny sparing rozegrają w sobotę.