Wisła Kraków. Adrian Gula: Dziękuję zawodnikom, że pokazali charakter

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Tym razem trener Wisły Kraków Adrian Gula miał powody do zadowolenia. „Biała Gwiazda” wygrała w Zabrzu z Górnikiem 1:0 i przerwała serię porażek. Zrobiła to składem, który Gula mocno pozmieniał.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

- Oczywiście cieszymy się nie tylko z wyniku. Również z tego jak zespół funkcjonował oraz z tego, że mieliśmy tak duże wsparcie naszych kibiców - powiedział po końcowym gwizdku Adrian Gula. - Górnik ma dobrą drużynę, która ma pewność siebie. Tym bardziej jest to dla nas bardzo dobry wynik. Zagraliśmy w innym ustawieniu, ale przyniosło to efekt i cieszymy się, a ja dziękuję zawodnikom, że pokazali charakter.

Gula zdecydował się wystawić w Zabrzu na pozycji defensywnego pomocnika Michala Frydrycha. Ten zagrał dobrze, strzelił też zwycięskiego gola. Szkoleniowiec Wisły mówi skąd taka decyzja: - Mieliśmy kłopot z Patrykiem Plewką, który miał w nocy temperaturę. Ale już wcześniej to był jeden z pomysłów, żeby Michal zagrał w pomocy. Ważne było też jak będzie funkcjonował Alan po tak długiej przerwie. Zagrał bardzo dobrze, również Piotruś Starzyński. To zwycięstwo doda nam jeszcze pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami.

Zapytaliśmy również trenera Adriana Gulę o Mateusza Młyńskiego, który nie wyszedł już na boisko po przerwie, bo doznał kontuzji po ostrym wejściu Erika Janży. - Mateusz dostał w mięsień. Stąd zmiana. Wygląda jednak, że to tylko mocne stłuczenie - poinformował Adrian Gula.