Wisła Kraków. Bartosz Jaroch: Puszcza zbyt łatwo strzelała nam bramki

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Nie był zadowolony po meczu z Puszczą Niepołomice obrońca Wisły Kraków Bartosz Jaroch. „Biała Gwiazda” przegrała na swoim stadionie 2:3, a piłkarz wskazywał, co m.in. było tego przyczyną.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

- Zaczęliśmy mecz dobrze, strzeliliśmy bramkę, mieliśmy sytuację na drugą - mówi Bartosz Jaroch. - Od 20 minuty coś jednak zaczęło się złego. Przestaliśmy grać, przestaliśmy panować nad sytuacją na boisku, czego efektem były trzy stracone bramki. Trzy ze stałych fragmentów gry, ale byliśmy na to uczulani. W drugiej połowie próbowaliśmy gonić wynik, ale nie udało się to.

Wiślak dodaje: - Wiedzieliśmy, że Puszcza ma mocny fizycznie zespół i trenowaliśmy przygotowanie pod ich stałe fragmenty gry. Zbyt jednak łatwo dochodzili do sytuacji, zbyt łatwo strzelali te bramki.

Wisła przegrywała do przerwy 1:3, ale w drugiej połowie trudno było dostrzec w jej grze jakieś ożywienie, impuls. - Impulsem byłaby na pewno bramka. Strzeliliśmy ją za późno i brakło czasu na wyrównanie. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na obronę Puszczy - przyznaje Jaroch.

To był mecz, w którym nie zabrakło kontrowersji sędziowskich. Brak karnego dla Wisły, brak czerwonej kartki po faulu Michała Koja. Jaroch nie szuka jednak wytłumaczenia w decyzjach arbitrów: - Musimy się skupić na swojej pracy, a nie na pracy sędziów. Można mieć do nich pretensje, ale to nie oni nam strzelili trzy bramki. Taka drużyna jak my nie może prowadzić i przegrać mecz w taki sposób. Zwłaszcza u siebie.

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu, teraz przed Wisłą wyjazd do Rzeszowa na mecz ze Stalą. - Pojedziemy do Rzeszowa z myślą o trzech punktach. Musimy mocno się wziąć w garść, przepracować dobrze tydzień i z tego wyjazdu przywieźć trzy punkty - kończy piłkarz Wisły.