Wisła Kraków

2

FC Midtjylland

3

• Koniec spotkania. Trzeci zespół w duńskiej tabeli zwyciężył z krakowską Wisłą. Po tym meczu trzeba zwrócić uwagę na katastrofalną grę defensywną mistrza Polski. Należy to zdecydowanie poprawić przed meczem ze Standardem. Dobrym prognostykiem jest gra Ivicy Ilieva. Jego bramka przypominała wejścia w pole karne Zlatana Ibrahimovica za jego najlepszych lat.

• Melikson zwija się z bólu na murawie. Chyba coś z achillesem.

• Mogła być błyskawiczna odpowiedź. Lossl wychodzi z bramki, niedokładnie wybija piłkę wprost pod nogi Nuneza, a ten strzela obok bramki.

• Hassan i 3-2 dla Duńczyków. Trener Moskal ma materiał do dalszych przygotowań. Kolejne złe ustawienie obrony.

• Świetna interwencja Jovanica po indywidualnej akcji jednego z napastników Wilków.

• Genkow blisko wepchnięcia piłki z kilku metrów do bramki,lecz obrońcy duńscy w porę zdołali wybić piłkę.

• Diaz próbował dośrodkować z lewej strony, jednak piłka wcześniej opuściła boisko.

• Kolejne zmiany Moskala. Wchodzi: Małecki, Kirm, Diaz, Wilk i Czekaj

• Garguła po podaniu Ilieva kieruje piłkę w długi róg bramki Lossla. Po pierwszych zmianach personalnych trenera Moskala, gra Wisły wygląda o niebo lepiej.

• 2-2 Garguła!

• Mało brakowało, aby Genkow zdobył bramkę z pozycji siedzącej!

• Dobrą zmianę dał Nunez. Efektywnie rozdziela piłkę w środku pola.

• Wisła przeważa w drugiej części gry. Oby był z tego rezultat bramkowy.

• Nunez zastępuję Michała Szewczyka

• Jovanovic zakończył grę dzisiaj. W jego miejsce Lamey.

• Melikson wchodzi za Bruda.

• Genkow za Bitona.

• Słupek po strzale Salamiego z kilku metrów. Kolejne katastrofalne ustawienie bloku defensywnego.

• Szybka akcja Wisły. Jirsak dogrywa w pole karne, jednak żaden z wiślaków nie przejmuje piłki.

• Dobre podanie Ilieva do Garguły, lecz ten traci piłkę w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

• Fantastyczna indywidualna akcja Ilieva! Już tylko 2-1. Pokaz umiejętności Serba!

• Za głębokie dośrodkowanie Juelsgarda z rzutu wolnego.

• Duńczycy zaczęli.

• Jedenastka Wisły już na placu gry.

• Wisła jak na razie rozczarowuje. Choć trener Moskal dał dziś odpocząć wielu podstawowym piłkarzom, nie usprawiedliwia to braku pomysły na grę mistrzów Polski. Obrońcy krakowskiej drużyny kompletnie nie radzą sobie z szybkimi ofensywnymi piłkarzami Midtjylland.

• Przerwa!

• Pierwsza kartka tego meczu, ukarany Juelsgard.

• Szewczyk śladem Serba strzelał z podobnej pozycji. Młody wiślak kilka centymetrów nad poprzeczką. Debiutant wyraźnie szuka gry.

• Iliev zdecydował się na strzał zza pola karnego...piłka ledwo doleciała do bramkarza Midtjylland

• Idealną sytuację sam na sam marnuję debiutant, Michał Szewczyk

• Przy akcji bramkowej poślizgnął się Bunoza, co stworzyło przewagę liczebną Wilkom.

• Olsen podcina piłkę nad Jovanicem i mamy 2-0!

• Szewczyk uderza dobrych dziesięć metrów obok słupka.

• Igboun fauluje Jirsaka w środkowej strefie boiska.

• Kolejny błąd sędziów! Gdyby nie gwizdek, Biton byłby oko w oko z Looslem.

• Jak na razie koszmarnie spisuje się blok defensywny Wisły.

• Błąd w komunikacji obrońców Wisły mógł drogo kosztować. Pomylił się, jednak Albaek

• Dobra piłka uruchamiająca Ilieva, lecz sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Błąd arbitra.

• Dobre wejście ofensywne Gordana Bunozy. Zabrakło ostatniego podania.

• Wiślacy jak na razie bez pomysłu na akcję ofensywną.

• Szybka akcja Duńczyków i do pustej bramki pakuje piłkę Nworuh!

• Dobra interwencja Dragana Palijca w polu karnym.

• Rzut wolny dla Duńczyków z boku pola karnego.

• BierM Tak, bilety są jeszcze do nabycia.

• Przy wrzutce w pole karne krakowian, faulował jeden z napastników Midtjylland.

• Obie jedenastki grają agresywnie w środku pola, jednak na razie żadna z jedenastek nie stworzyła sobie sytuacji strzeleckiej.

• Wisła zaczęła od wysokiego pressingu.

• Zaczynają wiślacy.

• Wisła w jednolitych niebieskich trykotach. "Wilki" na czarno.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

• Krótki epizod w drużynie dzisiejszego rywala Wisły zanotował polski bramkarz, Arkadiusz Onyszko. Klub rozwiązał z Polakiem kontrakt już po niespełna pięciu miesiącach ze względu na kontrowersyjną autobiografię bramkarza urodzonego w Lublinie.

• Krakowianie w pierwszym spotkaniu pokonali Helsingborg 2-0, po bramkach Maora Meliksona i Dudu Bitona. Duńczycy, natomiast po emocjonującym spotkaniu pokonali Rapid Wiedeń w stosunku 2-1

• Zapraszamy na relację z drugiego meczu krakowskiej Wisły na towarzyskim turnieju Atlantic Cup. Aktualni mistrzowie Polski zmierzą się z duńskim FC Midtjylland.