Wisła Kraków

3

Górnik Łęczna

2

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne! Oczywiście na GOL24.pl! Komentował Filip Kliber.

• Trzy punkty zostają w Krakowie! Wisła wygrywa 3:2.

• Piesio nie dotrwał spotkania do końca. Za faul w końcówce meczu ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Małecki, którego zmienił Pietrzak.

• Dużo kartek ujrzeli zawodnicy w tym meczu. W ostatniej minucie zobaczył ją także Bonin za brzydki faul na Małeckim.

• Brlek fauluje przed własnym polem karnym. Górnik ma okazję w końcówce meczu na wyrównanie.

• Murawę opuścił również strzelec trzech bramek dla krakowskiej Wisły, Boguski, którego zmienił Bartosz.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Zachara, którego zmienia Cywka.

• Boguski minimalnie przenosi piłkę nad poprzeczką, niewiele brakło do 4. bramki!

• Piesio chwile po wejściu na boisko otrzymuje żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w szeregach Górnika. Danielewicza zmienia Piesio.

• Prusak instynktownie broni piłkę odbitą przez jednego z obrońców Górnika.

• Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany nią Brlek.

• Podopieczni Andrzeja Rybarskiego wymieniają między sobą liczne podania, ale nie potrafią dostać się pod bramkę Wisły. Kiedy Górnik jest w ataku wszyscy Wiślacy znajdują się na własnej połowie.

• Drewniak ogląda żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem i odkopnięcie piłki.

• Po drugiej stronie również się mylą. Tym razem przed szansą stanął Zachara, ale uderzył wprost w Prusaka.

• Szmatiuk nie trafia w bardzo dogodnej sytuacji! Jego strzał głową mija bramkę o kilka centymetrów!

• Jović ukarany żółtą kartką za faul na Dzalamidze. Rzut wolny dla Górnika z wysokości pola karnego.

• Mączyński naprawia swój błąd przy podaniu do Małeckiego i przerywa kontratak Górnika.

• Dzalamidze debiutuje w barwach Górnika. Zmienia Hernandeza.

• Hat-Trick Boguskiego! Pomocnik "Białej Gwiazdy" ponownie wyprowadza Wisłę na prowadzenie!

• Goście zdecydowanie łapią wiatr w żagle. Przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Danielewicz.

• Drewniak zdobywa bramkę z karnego!

• Karny dla Górnika!

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Boiska opuszcza Grzelczak, którego zmienia Śpiączka.

• Danielewicz minimalnie myli się pod bramką Załuski! Niewiele zabrakło a bramkami w tym spotkaniu zrównałby się z Boguskim.

• Brlek wraca w ostatniej chwili przed własną bramkę i przerywa groźną akcję Górnika.

• Akcja Wisły w stylu Las Palmas w polu karnym Łęcznej! Zabrakło tylko Boatenga... :-)

• Ostatnie ostrzeżenie dla Leandro. Obrońca Górnika po raz kolejny niebezpiecznie fauluje rywala.

• Wymiana ciosów między obydwoma zespołami już od pierwszych chwil drugiej połowy.

• Grzelczak wznowił mecz, czas na drugą część spotkania!

• Piłkarze już na murawie, za chwilę druga połowa spotkania!

• Krzysztof Jakubik kończy pierwszą połowę. Wiślacy schodzą na przerwę prowadząc 2:1. Wracamy za kwadrans!

• Wisła marnuje kolejną stuprocentową sytuację, tym razem Brożek nie trafia w bardzo dogodnej sytuacji.

• Zachara wprost w Prusaka! Kolejna bardzo składna akcja Wiślaków!

• Tymiński próbował zaskoczyć golkipera Wisły strzałem z dystansu, ale we właściwym miejscu znajdował się Załuska.

• Górnik Łęczna odpowiada trafieniem na 5 minut przed przerwą! Danielewicz głową pokonuje Załsukę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Kapitan "Białej Gwiazdy" najprawdopodobniej doznał lekkiego urazu dłoni. Jest ponownie na boisku.

• Brożek opatrywany przez sztab medyczny za boiskiem.

• Wisła ma dziś apetyt na wysoki wynik. Sadlok świetnie zagrał z głębi pola za linię obrony, ale piłka na mokrej murawie dostała poślizgu i Zachara nie był w stanie jej sięgnąć nawet wślizgiem.

• RAFAŁ BOGUSKI PO RAZ DRUGI! Świetnie odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał Prusaka.

• Dośrodkowanie Boguskiego na pełnej szybkości, jednak tor lotu piłki przeciął Prusak. Tu za za jego plecami czaił się Brożek.

• Mocne, niecelne uderzenie Brleka sprzed szesnastki Górnika.

• Teraz Wisła przeszła do defensywnego ustawienia, na połowie Górnika tylko jeden zawodnik "zielono-czarnych" - Leandro.

• Sporo fauli w ostatnich minutach. Zawodnicy obu zespołów co chwila leżą na murawie.

• Niesamowita obrona Prusaka! Małecki potężnie uderzył sprzed pola karnego, kolejny gol wisiał w powietrzu.

• Bardzo dobre prostopadłe podanie Brożka w kierunku Jovicia! Boczny obrońca Wisły zdołał jeszcze zagrać przed bramkę Pruska, lecz żaden z partnerów z drużyny się nie znalazł na linii przecięcia piłki.

• Jović ponownie dośrodkował w pole karne. Piłka zmierzała wprost na Zacharę, jednak w porę wyszedł do niej golkiper gości.

• W pierwszych minutach na nic zdaje się defensywne nastawienie Górnika, Wiślacy w łatwy sposób wymieniają między sobą piłkę.

• Wisła nie przestaje naciskać, znowu było gorąco pod bramką Prusaka. Górnik popełnia podstawowe błędy w kryciu.

• Niesamowite tempo akcji Wisły! Świetnie z przodu Brożek odnalazł Zacharę, ten popędził z piłką w pole karne, zagrał do środka, gdzie czekał już na futbolówkę Boguski. Bez zastanowienia uderzył w kierunku krótkiego słupka i piłka znalazła się w siatce.

• Kolejne groźne dośrodkowanie Bonina, ponownie piłka pewnie ląduje w rękach Załuski.

• Hernandez w czas powraca pod własne pole karne i w ostatniej chwili blokuje dośrodkowanie Jovicia!

• Groźnie pod bramką Wisły! Z prawego skrzydła Bonin dośrodkował wprost na głowę Hernandeza, jednak ten oddał zbyt lekki strzał.

• Leandro poślizgnął się przed polem karnym, kiedy do piłki dochodził już Zachara, lecz arbiter liniowy dostrzegł napastnika Wisły na pozycji spalonej.

• Małecki myli się przy wyprowadzaniu ataku i Wisła po raz pierwszy traci piłkę. Szybko ją jednak odzyskuje.

• Paweł Brożek rozpoczął dzisiejsze spotkanie, pierwszy gwizdek już za nami!

• Po hymnie nastąpi minuta ciszy.

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą na murawę, czas na hymn krakowskiej Wisły.

• 3 minuty do pierwszego gwizdka!

• Kilka ciekawych statystyk przed spotkaniem.

• Na ławce Górnika Łęczna z kolei zasiądzie nowy nabytek "zielono-czarnych" - Nika Dzalamidze, którego transfer został dopięty w tym tygodniu. Szkoleniowiec Górnika, Andrzej Rybarski, z pewnością da mu dziś szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.

• Do podstawowego składu Wisły powraca Richard Guzmics, który nie zagrał w poprzedniej kolejce, a jego występ w dzisiejszym spotkaniu stał pod znakiem zapytania.

• Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Wojciech Małecki, Aleksandar Komor, Grzegorz Piesio, Nika Dzalamidze, Adam Dźwigała, Bartosz Śpiączka, Dariusz Jarecki.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Michał Miśkiewicz, Rafał Pietrzak, Piotr Żemło, Krzysztof Drzazga, Adam Mójta, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka.

• Serdecznie Państwa witamy ze stadionu przy ul. Reymonta 22 w Krakowie! Już za pół godziny pierwszy gwizdek podczas starcia Wisła Kraków - Górnik Łęczna.