Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Kraków

3

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu! Wisła Kraków pewnie pokonuje Górnik Zabrze aż 3:0! Gole strzelili Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek i, po zmianie stron, Vullnet Basha.

• Zblokowany strzał Igora Angulo mija bramkę Wisły w bezpiecznej odległości.

• Tibor Halilović uderza ok. pół metra nad poprzeczką.

• "Żółtko" na koncie Szymona Matuszka za skoszenie Tibora Halilovicia. Do bramki gości ok. 25 metrów.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

A kibice Wisły śpiewają hymn klubu

• Kolejny nieudany rzut rożny zabrzan. Brakuje Górnikowi magicznej lewej nogi Rafała Kurzawy.

Mateusz Lis wznawia grę z "piątki".

• Marcin Grabowski debiutuje w Ekstraklasie. W stronę ławki udaje się Rafał Pietrzak.

• Żółta kartka dla Rafała Pietrzaka za faul taktyczny.

• Co tu gra Wisła?! Przyjemnie ogląda się poczynania piłkarzy Macieja Stolarczyka - idealne crossy, szybka gra.

• Nie ma czwartego gola dla "Białej Gwiazdy"! Zaczęło się od rajdu Rafała Boguskiego prawą stroną, który zagrywa przed bramkę... do nikogo. Piłka jednak po bilardzie trafia pod nogi Tibora Halilovicia, lecz jego atomowe uderzenie zmierzające pod "ladę" przenosi Tomasz Loska!

• Mateusz Lis czekał, aż podbiegnie do niego Igor Angulo i na lekkim "bezczelu" łapie przy nim piłkę.

• 15/5 Strzały'strzały celne 15/2

• Przewinienie Zdenka Ondraska w ofensywie. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać do kieszonki.

• Przerwa w grze. Igor Angulo i Marcin Wasilewski zderzyli się głowami. Hiszpan padł na murawę, a "Wasyl"... otrzepał się i wrócił na pozycję.

• Tibor Halilović zastępuje żegnanego brawami Dawida Korta.

• 16 482 widzów na stadionie im. Henryka Reymana. Jeżeli Wisła będzie grać jak teraz, to wkrótce może być ponad 25 000.

• Podbita piłka po strzale Konrada Nowaka z ok. 20 metrów przelatuje nad poprzeczką. Korner i po nim sytuację wyjaśnia Maciej Sadlok. Po chwili Rafał PIetrzak wybija poza linię końcową.

• Ajj... Zdenek Ondrasek na prawej stronie! Podaje na 15. metr do Patryka Małeckiego, już już szykował się do natychmiastowego strzału. W ostatniej chwili uprzedził go interweniujący na wślizgu Szymon Matuszka. Ten wybija piłkę poza boisko.

• Patryk Małecki zmienia Martina Kostala, który w dzisiejszym meczu zanotował 2 asysty przy golach Rafała Pietrzaka i Zdenka Ondraska

• Jesus Imaz zderzył się z Tomaszem Loską na 6. metrze. Gwizdek sędziego - sędzia... dopatrzył się pozycji spalonej Hiszpana po zgraniu Zdenka Ondraska.

• Rafał Boguski... Urwał się na prawej stronie rywalowi i uderza z pola karnego metr-półtora obok dalszego słupka bramki gości.

• Konrad Nowak zmienia Adama Ryczkowskiego. Limit zmian po stronie gości już wykorzystany.

• Seria chaosu w środku pola. Najpierw Maciej Sadlok podaje do nikogo a teraz laga Daniego Suareza do Jesusa Jimeneza była bardzo nieudana.

• Dawid Kort postanowił uderzyć z dystansu. "kontry nie będzie" a z "piątki" grę wznawia Tomasz Loska.

• Pewnie i spokojnie poza polem karnym zachował się teraz jest vis a vis, Tomasz Loską.Odbija piłkę głową, uprzedziwszy Zdenka Ondraska.

• Mateusz Lis spokojnie chwyta piłkę po centrze Adriana Gryszkiewicza.

• Widać to dla niego nie była pierwsza taka interwencja

• Marcin Wasilewski stanął na linii strzału i dzięki niemu nie ma gola dla Górnika! Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Kolejne przewinienie Albańczyka. Czyżby zapomniał, że kilkadziesiąt sekund temu dostał "żółtko"? Sędzia Bartosz Frankowski oszczędził go.

• Żółta kartka dla Vullneta Bashy za "stempel" na nodze Szymona Matuszka.

• Za Wiktora Biedrzyckiego na murawie pojawia się Maciej Ambrosiewicz.

• Jesus Imaz bardzo bliski "dobicia" Górnika! Wystartował do kapitalnego podania Dawida Korta i ograł w stylu CR7 defensora gości. Finazliacja już nie była taka jak u Portugalczyka - huknął nad poprzeczką! Nie mogąc w to uwierzyć, schował głowę w koszulce, bo ma czego żałować.

• Raz, dwa trzy. Mało!

- niesie się po tryubnach.

• Zabrzanie próbują szybko odpowiedzieć. Wywalczyli rzut rożny, po którym Igor Angulo główkuje nad bramką Mateusza Lisa.

• Demolka przy Reymonta? Kto wie.. Lewą flanką urwał się Rafał Pietrzak, który wbiegł w pole karne. Zagrywa na 13. metr do Albańczyka, który płaskim uderzeniem wpisuje się na listę strzelców!

• WISŁA PROWADZI JUŻ 3:0! VULLNET BASHA!!!

• Piłka przechodzi poza dalszą linię boczną do Martina Kostala. Ten miękko wrzuca w "szesnastce", gdzie Zdenek Ondrasek główkuje wyżej niż dalej. Jeszcze atak Jesusa Imaza dalej trzeci korner.

• Teraz na prawej stronie rozpędzony Jakub Bartkowski zagrywa płasko w pole karne. Adrian Gryszkiewicz blokuje i korner. Po nim jeszcze jeden.

• Dani Suarez udanie zaasekurował na prawej stronie kolegę, przerywając atak Rafała Boguskiego

• Druga połowa rozpoczęta. "Biała Gwiazda" przystępuje do niej bez zmian.

• Od początku drugiej odsłony będzie grać Daniel Smuga w miejsce imiennika, Liszki.

• Dobre pytanie

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po trafieniach Rafała Pietrzaka i Zdenka Ondraska. Asystami przy tych golach popisał się Martin Kostal. który również "dał show" w Poznaniu.

• Niby gra Wisły jest prosta - dużo akcji skrzydłami i pojedynków jeden na jeden - a daje to dwubramkowe prowadzenie oraz wiele okazji pod bramką Tomasza Loski. Górnicy mają z tym problem, a z przodu jest równie słabo.

Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się wkrótce

• Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi z Górnikiem Zabrze po golach Rafała Pietrzaka i Zdenka Ondraska

• Ależ okazje mieli teraz zabrzanie! Najpierw po błędzie Vullneta Bashy blisko 20 metrów z piłką przebiegł Jesus Jimemez. Jego strzał zza pola karnego zablokował jednak Marcin Wasilewski. Po chwili - po kornerze - strzał Szymona Matuszka został zblokowany tuż przed bramką, a dobijający Igor Angulo pudłuje z ok. 5 metrów!

• To na razie nie jest wieczór Kacpra Michalskiego

• A teraz Zdenek Ondrasek został uprzedzony na 9. metrze przez Daniego Suareza. Hiszpan "szczupakiem" wybija piłkę poza linię końcową, ale rzutu rożnego nie będzie - napastnik Wisły po raz kolejny był na ofsajdzie.

• Po chwili bramkarz wyciągnięty jak struna bramkarz Górnika z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Dawida Korta z dystansu!

• Ależ to zepsuł Rafał Boguski! Odebrał świetne podanie od Zdenka Ondraska i uderza z pola karnego daleko od bramki Tomasza Loski.

• W punkt

• Szeroko ustawiony Jakub Bartkowski centruje w pole karne Górnika. A właściwie taki miał zamiar, bo jego próbę zablokował Adrian Gryszkiewicz. Wrzutka z narożnika w okolice dalszego słupka pada łupem gości.

• Teraz dobrą okazję miał Szymon Mateuszek.Kapitan Górnika zdecydował się na techniczny strzał zza linii 16. metra, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Stojący na 18. metrze Zdenek Ondrasek zagrywa "świecę" w pole karne. Akcję Wisły przerywa gwizdek sędziego - dopatrzył się spalonego.

• 8/3 Strzały/strzały celne 6/1

• Dobre zagranie Wiktora Biedrzyckiego z głębi pola do Igora Angulo. Ten "rozrzuca" akcję do lewej strony, lecz Adam Ryczkowski marnuje groźną akcję.

• Atak prawą stroną Dawida Liszki nie przynosi powodzenia. Spokojnie poradził sobie z nim Maciej Sadlok.

• Wiedząc, że "2:0 to niebezpieczny wynik", gospodarze niesieni dopingiem dążą do strzelenie trzeciej bramki. Na razie beskutecznie.

• Kolejna akcja lewą stroną przynosi gola dla Wisły! Martin Kostal urwał się lewą stroną, po czym zagrywa do Czecha. Ten z bliskiej odległości kieruje piłkę do siatki!

• ZDENEK ONDRASEK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Piłkarze Macieja Stolarczyka idą za ciosem. Zakotłowało się przed bramką, ale ostatecznie Wisła ma rzut rożny.

• Ależ akcja "Białej Gwiazdy"! Rafał Pietrzak "poklepał" na lewej stronie - blisko "szesnastki" Górnika - z Martinem Kostalem i uderzeniem przy bliższym słupku pokonuje Tomasza Loskę!

• GOL DLA WISŁY! RAFAŁ PIETRZAK!!!

• Dalekie zagranie na wolne pole do Igora Angulo okazało się również za mocne. Mateusz Lis łapie piłkę na 13. metrze.

• Jesus Imaz na ofsajdzie. A całkiem składnie zapowiadała się akcja Wisły...

• Nie wyszło lewą, to Górnik postanowił zaatakować prawą flanką. Dawid Liszka dośrodkował jednak zbyt głęboko - piłkę łapie Mateusz Lis.

• Igorowi Angulo brakowało trochę centymetrów, by sięgnąć piłkę wrzuconą z lewej strony przez Adriana Gryszkiewicza.

• Rafał Pietrzak wyprowadza kontrę "Białej Gwiazdy" rajdem lewą stroną. Szybko jednak gospodarze przeszli do ataku pozycyjnego. Fakt faktem, Martin Kostal uderza z lewej strony pola karnego, ale został zablokowany.

• Ależ parada Mateusza Lisa! Wyciągnięty ja struna odbija piłkę do boku po główce Igora Angulo z bliskiej odległości!

• Sporo walki na początku spotkania. Co chwila sędzia musi przerywać grę

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Po akcji Jesusa Gimeneza prawą stroną goście zyskali rzut rożny. Dobra wrzutka na dalszy słupek, skąd Zdenek Ondrasek główkuje poza linię boczną. Jeszcze ucierpiał jeden z zawodników Górnika, ale wydaje się, że może grać dalej.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• Pierwsze kopnięcie będzie ze strony "Białej Gwiazdy". Spotkanie poprzedza minuta ciszy poświęcona 9-letniemu Filipowi Tomskiego,

• Losowanie stron. Kapitanami są Rafał Boguski i Szymon Matuszek.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę przy hymnie "Białej Gwiazdy"! Za moment losowanie stron

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Dzisiejszego rywala wyprzedza o dwa "oczka". Górnik jest... piętro niżej.

Ostatni raz zabrzanie wywieźli z Reymonta komplet punktów w poprzednim sezonie. 8 grudnia 2017 r. pokonali Wisłę 3:2. Wynik spotkania otworzył Rafał Boguski, potem trafiali Igor Angulo (z rzutu karnego), Rafał Kurzawa i Szymon Żurkowski, a rozmiary porażki zmniejszył Carlitos. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki.

Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się niebawem.

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Tibor Halilović, Zoran Arsenić, Marcin Grabowski, Marko Kolar, Kamil Wojtkowski, Patryk Małecki.

• Liczne wsparcie kibiców Górnika

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Konrad Nowak, Michał Koj, Maciej Ambrosiewicz, Marcin Urynowicz, Daniel Smuga.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź "pióra" Przemysława Drewniaka:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Już tylko 25 minut dzieli nas do pierwszego gwizdka sędziego Bartosza Frankowskiego do najciekawszego spotkania w 6. kolejce LOTTO Ekstraklasy, w którym Wisła podejmie Górnik Zabrze. Czy po zeszłotygodniowej remontadzie przy Bułgarskiej "Biała Gwiazda" upora się z chimerycznym zespołem Marcina Brosza? A może to to zabrzanie wywiozą z Reymonta komplet punktów, utwierdzając w przekonaniu, że w polskiej lidze jest wszystko, poza logiką?

Przemysław Drewniak

1/3
przejdź do galerii

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. W sobotnim meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda spróbuje pójść za ciosem po efektownym zwycięstwie nad Lechem w Poznaniu, zaś zabrzanie spróbują się zrehabilitować za domową porażkę z Lechią. Relacja NA ŻYWO w GOL24.pl!

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Do wrześniowej przerwy na mecze reprezentacji pozostały jeszcze dwie ligowe kolejki.
Górnik Zabrze zmierzy się z nich na wyjeździe z Wisłą i u siebie z Pogonią. Drużyna z Roosevelta chce w nich podreperować swój dorobek, który ucierpiał po remisie z Wisłą Płock i porażce z Lechią. - Wracamy do gry po porażce u siebie w ważnym meczu. Zrobimy wszystko, by w tych istotnych spotkaniach dobrze się zaprezentować, a celem jak zawsze jest zwycięstwo - podkreśla Igor Angulo.

W Krakowie trener Marcin Brosz będzie musiał poradzić sobie bez Szymona Żurkowskiego. Środkowy pomocnik Górnika doznał kontuzji stopy po ostrym faulu Michała Maka i opuścił boisko na noszach. Wydawało się, że 20-latka czeka dłuższa pauza, ale na szczęście kontuzja nie okazała się bardzo poważna. Żurkowski powinien być gotowy do gry już za kilka dni.

Biała Gwiazda jest na fali po efektownym zwycięstwie w Poznaniu - przy Bułgarskiej przegrywała z Lechem już 0:2, by później się podnieść i rozgromić Kolejorza aż 5:2. Teraz podopieczni Macieja Stolarczyka chcieliby zrewanżować się Górnikowi za końcówkę poprzedniego sezonu - wtedy, w ostatniej kolejce, zabrzanie zapewnili sobie możliwość gry w europejskich pucharach właśnie kosztem Wisły.

- To nieustępliwa drużyna, prowadzona przez utalentowanego trenera. Pokazali to w zeszłym sezonie. Zdaję sobie sprawę, że zaszło tam trochę zmian kadrowych, ale styl pozostał ten sam. To takie polskie Atletico Madryt. Górnik zawsze walczy do końca, jest zdeterminowany i skuteczny - ocenia trener Stolarczyk.

Szkoleniowiec Białej Gwiazdy na pewno dokona co najmniej jednej zmiany w porównaniu do wyjściowego składu z Poznania. W meczu z Lechem nieźle spisał się Jakub Bartosz, ale na środowym treningu doznał kontuzji barku i musi odpocząć przez kilka dni.
W poprzednim sezonie Górnik wygrał wszystkie trzy mecze z Wisłą. W grudniu przy Reymonta zabrzanie sprawili swoim kibicom prezent na Barbórkę, wygrywając 3-2. Z pewnością nie mieliby nic przeciwko, by przedłużyć swoją udaną serię w spotkaniach z Białą Gwiazdą.

Mecz w Krakowie poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Kraków - Górnik Zabrze?

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Wisła Kraków - Górnik Zabrze od godz. 20:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania o godz. 20:25 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski (z Krakowa).

20:30 mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze