Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. "Biała Gwiazda"...

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. "Biała Gwiazda" uraduje kibiców? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 3. kolejka
2019-08-05 18:00

Wisła Kraków

1

Górnik Zabrze

0

• W drugiej połowie spotkania Wisły z Górnikiem działo się całe mnóstwo! Paweł Brożek udowodnił wszystkim, że wciąż może być bardzo wartościową częścią zespołu. Trzy razy wystawiał piłkę partnerom, którzy mieli stuprocentowe sytuacje. Krzysztof Drzazga dwukrotnie spudłował, lecz Chuca w ostatniej akcji meczu zdobył gola na wagę trzech punktów. Górnik też miał kilka okazji - spudłował Jesus Jimenez, a Maciej Sadlok wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Pawła Bochniewicza. W pierwszej części gry być może niesłusznie nie uznano też gola Łukasza Wolsztyńskiego. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła wygrywa ostatecznie z Górnikiem 1:0!

• Kombinacyjna akcja Wisły przyniosła "Białej Gwieździe" komplet punktów! Szybka wymiana piłki przed bramką Górnika, Paweł Brożek dograł na lewą stronę pola karnego do Chuki, ten uderzył na bramkę, a piłka po rękach Chudego odbiła się od słupka i wylądowała w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! CHUCA!

• Teraz z bliska spudłował Sekulić, znajdował się jednak na spalonym.

• Wisła z ogromną szansą na gola! Paweł Brożek po raz drugi w tym meczu świetnie obsłużył Krzysztofa Drzazgę, ten w sytuacji sam na sam z Chudym chciał przelobować bramkarza, lecz uderzył nad poprzeczką!

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Znów gorąco pod bramką Wisły! Jimenez podał do Angulo, który obsłużył Daniela Ścislaka. Ten ostatni uderzył sprzed pola karnego, lecz dobrze obronił to uderzenie Buchalik!

• Maciej Sadlok ratuje Wisłę! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyszedł z bramki Buchalik, wybił piłkę pod nogi Pawła Bochniewicza, który uderzył celnie, ale Sadlok wybił pilkę z linii bramkowej!

• Po dośrodkowaniu Janży z lewej strony niepewnie interweniował Klemenz. Będzie rzut rożny dla Górnika.

• Indywidualna akcja Jimeneza. Hiszpan był faulowany.

• Bolesne starcie Pawła Bochniewicza i Kamila Wojtkowskiego. Obaj mocno ucierpieli.

• Sadlok próbował dograć z lewej strony do Drzazgi, podanie było jednak niedokładne i wybili piłkę goście.

• Górnik całym zespołem jest teraz na własnej połowie. Nie mogą przebić się przez rywali gospodarze.

• ... upomniany także Jesus Jimenez.

• Spięcie Lukasa Klemenza i Jesusa Jimeneza. Gracz Wisły z żółtą kartką...

• Znakomita kontra Wisły! Paweł Brożek zagrał znakomitą piłkę do Krzysztofa Drzazgi, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Chudym, lecz trafił tylko w słupek!

• Strata Macieja Sadloka przyniosła szansę Górnikowi. Źle przyjął sobie jednak piłkę Angulo i nic z tego nie wyszło.

• 15.007 kibiców zasiada dziś na trybunach stadionu Wisły.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Poza boiskiem Łukasz Wolsztyński, na murawie melduje się David Kopacz.

• Mateusz Matras faulem przerwał szybką akcję Jeana Carlosa. Gracz Górnika z żółtą kartką.

• Z powietrza uderzał Vukan Savicević, lecz piłka przeszła daleko obok słupka.

• Akcja rezerwowych - Drzazga dograł do Chuki, ale Przemysław Wiśniewski wybił piłkę na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Opuszcza boisko Michał Mak, szansę na debiut w nowym zespole otrzymuje natomiast Chuca.

• Odpowiedź Wisły! Prostopadła piłka do Jeana Carlosa Silvy, Hiszpan miał dobrą okazję, ale Martin Chudy wyszedł z bramki i zatrzymał gracza gospodarzy!

• Znakomitą okazję na gola miał Jesus Jimenez! Szybka akcja Górnika prawą stroną, Łukasz Wolsztyński dograł w pole karne do Jimeneza, ten w świetnej sytuacji uderza jednak ponad bramką!

• Igor Angulo uderzył z dystansu, ale strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Michała Buchalika.

• Groźnie zrobiło się pod bramką Wisły po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu dobrze zgrał piłkę Paweł Bochniewicz, lecz nie skorzystał z tego żaden z jego kolegów.

• Druga zmiana w zespole Górnika. Schodzi Alasana Manneh, wchodzi Daniel Ściślak.

• Kolejny nieuznany gol dla Górnika! Jesus Jimenez miał sporo miejsca na lewej stronie i dograł do Łukasza Wolsztyńskiego. Ten trafił do siatki, ale był na spalonym!

• Nie radzą sobie dziś goście z Michałem Makiem. Pomocnik Wisły znów był faulowany.

• Uderzenie w poprzeczkę było ostatnią akcję Denysa Bałaniuka. Na murawie pojawił się zamiast niego Krzysztof Drzazga.

• Poprzeczka ratuje Górnika! Wisła bardzo dobrze rozegrała rzut rożny, po zgraniu piłki bliski szczęścia był Denys Bałaniuk, lecz trafił w poprzeczkę! Po dobitce Pawła Brożka i rykoszecie futbolówka przeszła natomiast nad bramką!

• Dobra akcja Wisły prawą stroną. Niepsuj zagrał do Bałaniuka, a ten dośrodkował w pole karne i wywalczył rzut rożny.

• Opuszcza też murawę Juan Bauza. Za niego Mateusz Matras.

• Vullnet Basha nie wróci na boisko. Zastępuje go Vukan Savicević.

• Wojtkowski przebił się lewą stroną i dośrodkował w pole karne, ale spokojnie złapał piłkę Chudy.

• Vullnet Basha dostał kontuzji. Fizjoterapeuci Wisły pokazują, że konieczna będzie zmiana.

• Paweł Bochniewicz faulem zatrzymał rozpędzonego Michała Maka. Zarobił przez to żółtą kartkę.

• Niezłe dośrodkowanie Sadloka z lewej strony boiska. Dobrze wybił piłkę na rzut rożny jeden z obrońców.

• Mocny strzał Macieja Sadloka z dystansu został zablokowany.

• Od środka wznowił mecz Górnik. Oba zespoły na razie bez zmian. Powtórki w przerwie pokazały natomiast, że spalonego Angulo raczej nie było...

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Słaby mecz oglądamy na razie w Krakowie - w całej pierwszej połowie mieliśmy tylko jeden celny strzał. Górnik nie pozwala Wiśle na zbyt wiele, ale gościom brakuje celności. Gdy już Łukasz Wolsztyński trafił do siatki po dwójkowej akcji z Igorem Angulo, to Hiszpan znajdował się na minimalnym spalonym. Pozostaje mieć nadzieję, że druga część spotkania będzie zdecydowanie ciekawsza, wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• O minutę przedłużył pierwszą połowę Jarosław Przybył.

• Filip Bainović powalił Jeana Carlosa. Gracz Górnika z żółtą kartką.

• Wisła częściej utrzymuje się teraz przy piłce, ale ma spore problemy z wysokim pressingiem Górnika.

• Świetna interwencja Klemenza - wybił piłkę spod nóg Bauzy, który mógł znaleźć się w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia bramki.

• Dwukrotnie dośrodkowywał z prawej strony Sekulić. Z kolejnymi wrzutkami dobrze radzą sobie obrońcy Wisły.

• Niezła akcja Górnika, lecz nie opanował piłki Jesus Jimenez.

• Indywidualna akcja Wojtkowskiego była efektowna, ale niezbyt udana. Młodego gracza Wisły bez problemu zatrzymał Przemysław Wiśniewski.

• Nie ma gola dla Górnika! Znakomitą dwójkową akcję przeprowadzili Łukasz Wolsztyński oraz Igor Angulo. Hiszpan najpierw otrzymał piłkę, a później świetnie zrewanżował się partnerowi, który z bliska trafił do siatki. Wcześniej Angulo był jednak na spalonym - powtórka pozostawiła wątpliwości, ale sędziowie gola nie uznali!

• Nieuznany gol dla Górnika! Mamy jednak jeszcze interwencję VAR!

• Leży na boisku Vullnet Basha. Piłka wybita przez graczy Górnika.

• Aktywny na lewej stronie boiska jest Mak. Mija rywali, lecz jego dośrodkowania pozostawiają wiele do życzenia.

• Bardzo nieudane uderzenie Kamila Wojtkowskiego sprzed pola karnego. Do celu brakowało bardzo dużo.

• Dwójkowa akcja Angulo i Wolsztyńskiego, ten drugi zablokowany przez Klemenza i będzie rzut rożny dla Górnika.

• Wisła miała dobrą okazję na kontrę, ale podanie do Maka było za mocne i ten pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Juan Bauza. Po raz kolejny brakło mu celności.

• Dogranie Erika Janży na piąty metr, wybił piłkę na rzut rożny Klemenz.

• Michał Mak świetnie minął na lewej stronie Borisa Sekulicia, dośrodkował w pole karne, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Wisła przez dłuższy czas utrzymywała się przy piłce. Brakowało jednak strzału na bramkę Chudego.

• Bauza faulował Macieja Sadloka na lewej stronie boiska. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Igor Angulo uderzał z powietrza z sytuacyjnej piłki, korzystając ze zgrania Jimeneza. Został zablokowany i złapał piłkę Buchalik.

• Rafał Janicki za wszelką cenę chciał zatrzymać Łukasza Wolsztyńskiego. Gracz Wisły z żółtą kartką.

• Juan Bauza zszedł z piłką z prawej strony do środka i uderzył na bramkę, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Indywidualna akcja Bałaniuka tym razem nie przyniosła efektu. Dobrze blokował go obrońca i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Wisły.

• Zbyt mocne zagranie Vullneta Basky. Od bramki zacznie grę Chudy.

• Brakuje dokładności w szeregach Górnika. Najpierw stracił piłkę Alasana Manneh, później Jesus Jimenez.

• Denys Bałaniuk przejął piłkę na połowie rywala, poradził sobie z Bochniewiczem i uderzył na bramkę Górnika, ale spokojnie złapał piłkę Martin Chudy.

• Lukas Klemenz zagrał na prawą stronę do Davida Niepsuja, ten dośrodkował jednak bardzo źle, posyłając piłkę w trybuny.

• Kolejne uderzenie Igora Angulo, tym razem brakło nieco celności królowi strzelców z poprzednich dwóch sezonów.

• Łukasz Wolsztyński dograł piłkę z prawej strony do Igora Angulo, Hiszpan próbował uderzenia ze skraju pola karnego, lecz został zablokowany.

• Stracił piłkę przed własną bramką Paweł Bochniewicz, ale ta pomyłka została bez konsekwencji. Naprawił ją bowiem Boris Sekulić.

• Od środka rozpoczęła mecz Wisła. Gospodarze grają dziś w czerwono-białych strojach, Górnik na czarno.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym spotkania będzie Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Rezerwowi Górnika: Dawid Kudła, Michał Koj, David Kopacz, Piotr Krawczyk, Mateusz Matras, Szymon Matuszek, Daniel Ścislak

• Rezerwowi Wisły: Mateusz Lis, Aleksander Buksa, Krzysztof Drzazga, Marcin Grabowski, Patryk Plewka, Vukan Savicević, Serafin Szota, Marcin Wasilewski, Chuca

• W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż trzykrotnie. Najpierw "Biała Gwiazda" rozbiła rywali aż 3:0. Później Górnik wygrał u siebie 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Matrasa. Do najbardziej wyrównanego meczu doszło w rundzie finałowej w Zabrzu. Wisła wygrała to spotkanie 2:1 po dwóch golach Marko Kolara. Jedyną bramkę dla Górnika w tamtym spotkaniu zdobył Jesus Jimenez.

• Natomiast Górnik Zabrze sezon rozpoczął bardzo dobrze. W 1. kolejce sezonu zremisował w Płocku z Wisłą 1:1, a bramkę na wagę remisu zdobył niezawodny Igor Angulo (choć w tym spotkaniu zmarnował także karnego). W poprzedniej kolejce zabrzanie zaprezentowali się jeszcze lepiej, bo udało im się zdobyć komplet punktów. Na własnym stadionie Górnik wygrał z Zagłębiem Lubin 1:0 po bramce Jesusa Jimeneza.

• W ostatnich latach Wisła Kraków boryka się na starcie sezonu z różnego rodzaju problemami. Teraz jest nimi brak najlepszych zawodników, którzy leczą kontuzję. Prawdopodobnie już dzisiaj do gry wróci Vullnet Basha, ale kibice przede wszystkim czekają na powrót Jakuba Błaszczykowskiego, który odniósł kontuzję jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu. Nie wiadomo również, co z Marcinem Wasilewskim siedzącym na ławce i Vukanem Saviceviciem, który ofensywnie sprawdza się doskonale.

• "Biała Gwiazda" jeszcze nie wygrała meczu w tym sezonie, natomiast Górnik w przypadku zwycięstwa może dołączyć do ścisłej czołówki.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Wisła Kraków - Górnik Zabrze!

Bartosz Głąb

Wisła - Górnik LIVE! "Biała Gwiazda" uraduje kibiców?

Wisła - Górnik LIVE! "Biała Gwiazda" uraduje kibiców? ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE. W ostatnim spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków na stadionie im. Henryka Reymana podejmie Górnika Zabrze. "Biała Gwiazda" jeszcze nie wygrała meczu w tym sezonie, natomiast Górnik w przypadku zwycięstwa może dołączyć do ścisłej czołówki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze ONLINE

W ostatnich latach Wisła Kraków boryka się na starcie sezonu z różnego rodzaju problemami. Teraz jest nimi brak najlepszych zawodników, którzy leczą kontuzję. Prawdopodobnie już dzisiaj do gry wróci Vullnet Basha, ale kibice przede wszystkim czekają na powrót Jakuba Błaszczykowskiego, który odniósł kontuzję jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu. Na domiar złego niedawno do grona graczy kontuzjowanych dołączył także Paweł Brożek i Wisła musi radzić sobie jedynie z Krzysztofem Drzazgą w ataku.

W dotychczasowych meczach PKO Ekstraklasy "Biała Gwiazda" nie zdobyła jeszcze bramki. Na inaugurację sezonu na własnym stadionie przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:1 po fantastycznym golu Dino Stigleca, a przed tygodniem po wyrównanym spotkaniu zremisowała bezbramkowo w Gdańsku z bardzo rezerwową Lechią.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż trzykrotnie. Najpierw jeszcze w sierpniu zeszłego roku w Krakowie "Biała Gwiazda" rozbiła rywali aż 3:0 po bramkach Zdenka Ondraska, Rafała Pietrzaka i Vullneta Bashy. Następnie już w lutym tego roku w pierwszej wiosennej kolejce PKO Ekstraklasy Górnik wygrał u siebie 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Matrasa. Do najbardziej wyrównanego meczu doszło w rundzie finałowej w Zabrzu. Wisła wygrała to spotkanie 2:1 po dwóch golach Marko Kolara. Jedyną bramkę dla Górnika w tamtym spotkaniu zdobył Jesus Jimenez. Oba zespoły po tym spotkaniu zapewniły sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Wojtkowski, Basha, Savicević - Mak, Drzazga, Silva;
Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jimenez, Matuszek, Bainović, Matras, Wolsztyński - Angulo.

NIE ZAGRAJĄ
Wisła Kraków: Błaszczykowski, Hoyo-Kowalski, Brożek, Świątko (kontuzje);
Górnik Zabrze: Arnarson (kontuzja).

FORMA W OSTATNICH MECZACH
WISŁA KRAKÓW
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (PKO Ekstraklasa)

GÓRNIK ZABRZE
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 1:0 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (PKO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Jarosław Przybył (Kluczbork)

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisję z ostatniego spotkania 3. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków - Górnik Zabrze od 17:55 przeprowadzi TVP Sport HD, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport 3 HD i CANAL+ 4K Ultra HD. Prosto z Krakowa mecz dla TVP skomentują Aleksander Roj i Marcin Żewłakow, natomiast dla CANAL+ Rafał Wolski i Kazimierz Węgrzyn. Studio przedmeczowe w TVP rozpocznie się o 17:35, a gośćmi Rafała Patyry będą Sebastian Mila i Tomasz Kłos. Relacja LIVE w GOL24. Zapraszamy od godziny 18:00.