Wisła Kraków

2

Górnik Zabrze

3

• Dla piłkarzy Franciszka Smudy dzisiejsza porażka oznacza w zasadzie odpadnięcie z walki o europejskie puchary - sytuacja Górnika wcale nie jest lepsza. To już wszystko ze stadionu przy Reymonta, dziękujemy wszystkim kibicom za uwagę i kłaniamy się nisko!

• Koniec meczu! Wisła nie ma wyjątkowego szczęścia do śląskich drużyn - nie tak dawno po porażce z Ruchem Chorzów trzy punkty z Krakowa wywozi Górnik Zabrze. "Biała Gwiazda" prowadziła już 2:1, lecz trapiona kontuzjami stopniowo oddawała pole rywalom i ostatecznie przegrała 2:3. Dla piłkarzy z Zabrza strzelali Mateusz Zachara i dwukrotnie Adam Danch. Wiślacy muszą zadowolić się trafieniami Semira Stilicia i Wilde-Donalda Guerriera.

• Akcja z gatunku "futbolowe jaja" - dwóch obrońców Wisły zderza się głowami, obaj leżą jak zabici na własnej połowie. Dodatkowo, Stilić psuje podanie, które mogło otworzyć wiślakom drogę do bramki Steinborsa.

• Szewczyk bez szans w walce o górną piłkę z rosłymi stoperami Górnika.

• Stilić zamotał się w samym polu karnym Górnika, chociaż szpara między stoperami gości pozwoliła mu na strzał. Ale zagranie Burligi do Bośniaka - palce lizać.

• Mecz potrwa... siedem minut dłużej. Tak wyliczył sędzia Tojo.

• Fatalne błędy wiślackiej obrony przeważyły starania ich ofensywy, sama Wisła może powoli żegnać się z europejskimi pucharami. Nad stadionem przy ulicy Reymonta zbierają się czarne chmury.

• GOOOOL! 3:2 dla Górnika! To już chyba decydująca bramka w tym meczu! Kopia kontrataku sprzed kilkudziesięciu sekund, tym razem Danch ogrywa wiślacką obronę jak na karuzeli i spokojnie pokonuje Miśkiewicza!

• Szybka akcja Górnika i piłka w siatce po strzale Zachary - napastnik Górnika przyłapany na spalonym.

• Dośrodkowania sięga Guerrier, dość przypadkowy strzał Haitańczyka pewnie łapie Steinbors.

• Szewczyk nadział się na Kosznika, sędzia dyktuje rzut wolny dla wiślaków.

• Aplauz publiczności dla Guerriera, Haitańczyk prędzej nabawi się urazu, niż odpuści w walce o piłkę.

• Ołeksandr Szewełuchin zmienił Seweryna
    Gancarczyka
    (Górnik).

• Seria niebezpiecznych piłek w pole karne gospodarzy, sytuację wyjaśniają po kolei Stjepanović i Czekaj.

• Emmanuel Sarki też niedomaga, na boisku musi go zmienić Michał Szewczyk (Wisła).

• Sobolewski w swoim stylu - mocarny strzał kapitana Górnika z dystansu zatrzymuje się dopiero na słupku!

• Wisła ma problemy z wyprowadzeniem kontrataku, podania jej zawodników nie przechodzą środka pola. Kosznik stara się to wykorzystać, centra obrońcy Górnika mija pole karne.

• Czekaj tylko się przyglądał, jak Małkowski oddaje piłkę Zacharze. Strzelec pierwszej bramki w dzisiejszym meczu popędził pod bramkę Miśkiewicza, ale przymierza fatalnie w boczną siatkę!

• Paweł Olkowski "zaczarował" Dudkę i zdołał dośrodkować w pole karne, nie było tam nikogo z piłkarzy Górnika oprócz Małkowskiego.

• Sędzia Tojo czekał aż do bramki dla któregoś z zespołów, żeby zarządzić przerwę na odpoczynek i napicie się wody. Wisła rozpocznie od środka dopiero po jej zakończeniu za kilka chwil.

• GOOOL! 2:2! Mięciutkie dośrodkowanie Madeja jeszcze wybite przez Miśkiewicza, przy biernej postawie wiślackiej postawy do piłki dopada Adam Danch i strzela drugą bramkę dla Górnika w tym meczu!

• Desperacka szarża Kosznika zablokowana przez Sarkiego w momencie dośrodkowania, będzie rzut rożny dla Górnika.

• Dzisiejszy mecz przy Reymonta ogląda 5371 widzów.

• Górnik wygląda coraz gorzej z każdą minutą meczu. Teraz próbował Małkowski, strzał skrzydłowego z Zabrza pozostawimy bez komentarza.

• Po umiejętnym prostopadłym podaniu Stilić powstrzymany przez dwóch obrońców Górnika - piłka wysunięta do Stjepanovicia, lecz Macedończyk ścigany przez piłkarzy gości decyduje się na fatalny strzał z pierwszej piłki.

• Burliga nie zrozumiał się z Gargułą, podanie tego pierwszego poza boiskiem. Od własnej bramki rozpoczyna Pavels Steinbors.

• Drewniak fauluje w środku pola, na dobrą sprawę sędzia Tojo mógł zinterpretować jego przewinienie jako faul taktyczny - japoński arbiter nadal jednak trzyma kartki głęboko w kieszeni.

• Grono byłych wiślaków na boisko uszczupliło się o Bartosza Iwana - właśnie zmienił go Rafał Kurzawa (Górnik).

• Bardzo blisko kolejnej bramki dla Wisły, ostre dośrodkowanie Guerriera spadło wprost na głowę Semira Stilicia - strzał wiślaka mija słupek bramki Steinborsa!

• Ojojoj, Michał Czekaj zaplątał się przy przyjęciu piłki na drugim słupku i tylko pomyłce stopera Wisły Górnik zawdzięcza to, że nie stracił bramki!

• Płaskie dośrodkowanie Sarkiego wyekspediowane na rzut rożny przez kapitana Górnika, Adama Dancha.

• Michał Nalepa za jego imiennika, Chrapka (Wisła).

• Michał Chrapek chyba nie poleci jutro na testy medyczne w Catanii. Właśnie odniósł kontuzję, a za kilka chwil zmieni go Michał Nalepa.

• Górnik wykorzystuje krótką przerwę w grze do przeprowadzenia własnej zmiany - Łukasz Madej wszedł na boisko w miejsce Przemysława Oziębały.

• Maciej Małkowski jest szybszy od Burligi, zdołał wejść w pole karne i zagrać piłkę w kierunku Oziębały, interwencja Piotra Brożka ratuje Wisłę przed stratą bramki.

• Jest i pierwsza zmiana - Paweł Brożek musi opuścić boisko, w jego miejsce Łukasz Garguła. "Guła" zajmuje miejsce na wiślackiej szpicy.

• Kibice zadrżeli, bo na murawę upadł Chrapek - pomocnik Wisły szybko staje na nogi i raczej będzie mógł kontynuować grę. Znacznie gorzej jest z Brożkiem, do którego znowu wezwano fizjoterapeutów.

• Sarki jeszcze poprztykał się z obrońcami Górnika, były przepychanki, litościwy sędzia Tojo studzi nastroje i trzyma kartki w kieszeni.

• Stilić wkręca w ziemię Sobolewskiego, Gancarczyk sam się przed nim kładzie - kąt jest za ostry, wiślak ostatecznie strzela obok bramki.

• Emmanuel Sarki? Kopiuj-wklej: błyskawiczny rajd prawą stroną boiska, jednak wyłożenie Nigeryjczyka zepsute przez Stilicia. Bośniak o kilkanaście centymetrów szybszy od piłki zagranej przez skrzydłowego Wisły.

• Mała kotłowanina po płaskim zagraniu w pole karne gospodarzy, 20 metrów od bramki Miśkiewicza do piłki dobiega Drewniak i strzela wysoko nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Górnika z około 35 metrów od bramki wiślaków. Szykuje się dośrodkowanie w pole karne do piłki już podchodzi Gancarczyk.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zawodnicy Wisły już wrócili na murawę. Za kilka chwil dołączą do nich piłkarze Górnika.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Strzały: 7 - 3
    • Strzały w światło bramki: 4 -1
    • Posiadanie piłki: 57% - 43%
    • Spalone: 3 - 0
  • Z przyjemnością stwierdzamy, że mecz nie spełnił naszych oczekiwań. Skłamalibyśmy, gdyby nie było przestojów w grze z obu stron z powodu upału, ale przy Reymonta jesteśmy świadkami fantastycznego meczu.

• Gancarczyk umiejętnie podkręca piłkę i posyła ją półtora metra od dalszego słupka bramki Miśkiewicza! Było blisko, ale to już wszystko, jeśli chodzi o pierwszą połowę meczu. Sędzia Tojo zaprasza zdyszanych piłkarzy do szatni, po pierwszych 45 minutach Wisła prowadzi z Górnikiem 2:1!

• Iwan w mało dżentelmeński sposób zdjął piłkę z nogi swojemu koledze i oddał do Olkowskiego. Ten faulowany przez Sarkiego i Górnik ma rzut wolny z narożnika boiska.

• Czekaj ratuje się wybiciem piłki na aut, Górnik mozolnie konstruuje akcję na połowie Wisły. Faul w ofensywie i futbolówka wraca do gospodarzy.

• GOOOL! 2:1 dla "Białej Gwiazdy"! Mało brakowało, żeby ta bramka w ogóle nie padła - błyskawiczna kontra Wisły, płaska piłka Sarkiego w pole karne i w wielkim zamieszaniu Guerrier kieruje piłkę do siatki! Futbolówka jeszcze zatańczyła obok słupka, ale ostatecznie wpadła do bramki Górnika!

• Łukasz Burliga nie patyczkuje się z Małkowskim i udanym wślizgiem odbiera mu piłkę.

• Paweł Brożek o własnych siłach wrócił na murawę, z napastnikiem gospodarzy chyba już wszystko w porządku.

• Koronkowa akcja Wisły zepsuta już w polu karnym przez Stjepanovicia, Macedończyk na siłę chciał pozbyć się piłki i podał do obrońców Górnika.

• "Brozio" zauważalnie utykając schodzi poza boisko, nie wygląda to dobrze.

• Piotr Brożek popędził lewą stroną boiska jak autostradą i znowu wyłożył do własnego brata - lekki strzał Pawła broni Steinbors, sam napastnik Wisły odniósł jakiś uraz i właśnie jest opatrywany za linią boczną.

• Małkowski zdecydował się na strzał w gąszczu wiślackich obrońców - podobnie, jak przy pierwszej bramce dla Górnika, rykoszet mógł wpędzić Wisłę w poważne kłopoty, całe szczęście jego partnerzy w ataku nie zorientowali się w porę.

• Iwan boleśnie nabity przez Dudkę, piłka toczy się wprost w ręce Miśkiewicza.

• Chrapek wspaniale zastawia się w walce z Oziębałą i oddaje piłkę Brożkowi. "Brozio" popisuje się zagraniem piętką do Stilicia - Bośniak nie jest w stanie przyjąć piłki, ale wiślak i tak był na spalonym.

• Od własnej bramki piłkę do gry wprowadzi bramkarz Wisły, Michał Miśkiewicz.

• Szymon Drewniak może tylko nabożnie złożyć ręce, bo jego górne podanie nie znalazło adresata. Piłkarz Górnika sprowokował groźną kontrę - całe szczęście dla gości, Guerrier był na pozycji spalonej.

• Łukasz Burliga przedarł się z piłką w pole karne Górnika - podanie przejmuje Paweł Brożek, zahaczany przez Steinborsa. "Brozio" upada na murawę - sędzia Tojo orzeka jedynie rzut rożny dla gospodarzy.

• Strzał Pawła Brożka pofrunął dobre kilka metrów nad bramką Steinborsa. Sam mecz trochę się uspokoił.

• toniejapl: Panie redaktorze dlaczego Steinbors nosi maske? p.olexkus: bo se nos złamał

Właśnie dlatego - dokładnie, to bramkarz Górnika złamał kość jarzmową.

• Guerrier chciał pobawić się w Brożka w meczu z Pogonią, mimo pudła Haitańczyka, Steinbors i tak czujniejszy od Janukiewicza. Tymczasem, chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

• Chrapek mógł napędzić stracha własnej obronie niepewną interwencją, całe szczęście cała trójka zabrzan była w innym sektorze pola karnego "Białej Gwiazdy".

• Kibice Górnika już bez koszulek, mamy nieodparte wrażenie, że piłkarze chętnie zrobiliby to samo. Regulamin ekstraklasy chyba jednak nie przewiduje gry bez trykotów.

• Pierwszy kwadrans spotkania na stadionie Wisły był po prostu fenomenalny. Dwie bramki i tyle samo znakomitych sytuacji, a to dopiero początek spotkania. Pozostaje mieć nadzieję, że piłkarzy szybko do nie zniechęci straszliwy skwar.

• Starcie Guerriera ze Steinborsem, Łotysz przez chwilę będzie potrzebował pomocy medycznej. Nie zadrościmy bramkarzowi Górnika, w specjalnej masce na twarzy musi mu być bardzo gorąco.

• Braterska akcja spala na panewce! Piotr sprezentował Pawłowi regularną "patelnię", w perfekcyjnej sytuacji najlepszy snajper Wisły strzela w słupek!

• Wisła obudziła się z letargu i sieje popłoch w obronie Górnika. Teraz główkował Paweł Brożek, gości ratuje refleks Steinborsa!

• GOOOOL! Semir Stilić! 1:1! Paweł Brożek nie spieszył się z zagraniem do kolegów i poczekał na Semira Stilicia. Wyłożenie piłki do Bośniaka, który huknął w okienko bramki Steinborsa! Wyrównanie!

• Kosznik zbyt wolny na przejęcie prostopadłej piłki sunącej do niego lewym skrzydłem.

• W walce o piłkę na lewym skrzydle Guerrier lepszy od Olkowskiego, sędzia Tojo uznał jednak, że Haitańczyk faulował obrońcę Górnika.

• Po kornerze dla zabrzan sytuację wyjaśnia główka Wilde-Donalda Guerriera. Wisła broni się prawie całym zespołem, dlatego nici z kontrataku.

• Wielkie nieporozumienie wiślackiej obrony mogło skończyć się golem samobójczym - zagranie Piotra Brożka wychodzi tylko na rzut rożny. "Biała Gwiazda" jest wyraźnie oszołomiona szybko straconą bramką.

• Szybko poszło - podprowadzenie piłki na szesnasty metr przez Bartosza Iwana, podanie od byłego wiślaka odbija się od Michała Czekaja i trafia pod nogi Zachary. Strzał piłkarza Górnika niezwykłej urody - goście prowadzą 1:0!

• GOOOOL! 1:0 dla Górnika! Mateusz Zachara wykorzystuje podanie Bartosza Iwana i, stojąc tyłem do bramki, ekwilibrystycznym strzałem pokonuje Miśkiewicza!

• Pierwsza akcja wiślaków, dośrodkowywał Sarki - centra Nigeryjczyka spadła wprost na głowę Adama Dancha, kapitana Górnika.

• Górnicy dzisiaj wyjątkowo w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Piłkarze Roberta Warzychy z uwagi na wysoką temperaturę nie chcieli zagrać w wyjazdowych czarnych kompletach.

• Zaczynamy! Wisła gra z Gónikiem w pierwszym dzisiejszym meczu w grupie mistrzowskiej ekstraklasy! Rozpoczęli gospodarze - drużyna "Białej Gwiazdy".

• "Każdy to powie, Torcida rządzi w Krakowie" - śpiewają kibice Górnika. Nie da się ukryć, że na stadionie Wisły zameldowała się pokaźna grupa fanów z Zabrza.

• Trójka sędziowska z Japonii wyprowadza obie jedenastki na boisko. Hymn Wisły i zaczynamy mecz w Krakowie!

• W wyjściowym składzie Górnika dwóch byłych wiślaków - Radosław Sobolewski i Bartosz Iwan. Nie trzeba wspominać, że przy Reymonta lepiej potoczyła się kariera tego pierwszego, byłego kapitana "Białej Gwiazdy".

• Wielkim nieobecnym dzisiejszego meczu będzie Prejuce Nakoulma - reprezentant Burkina Faso i gwiazda Górnika dopiero wrócił ze zgrupowania kadry i nie był gotowy na występ przeciwko Wiśle.

• Złapaliśmy się na tym, że piszemy to samo w zasadzie co mecz, ale frekwencja na stadionie Wisły jest zwyczajnie żałosna. Śrubują ją fani Górnika, którzy powoli wypełniają sektor gości przy Reymonta.

• To nie pomyłka - dzisiejszy mecz poprowadzi trójka sędziowska z Japonii. Oto oni: Minoru Tojo (sędzia główny) oraz Haruhiro Otsuka i Toshiyuki Tanaka (asystenci).

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania autorstwa Sebastiana Gładysza - wstęp do meczu Wisły z Górnikiem TUTAJ.

• Zaglądamy do ligowej tabeli. Wisła z trzypunktową stratą do trzeciego Ruchu, sytuacja Górnika trochę bardziej skomplikowana.

• 4. Wisła Kraków (27 punktów; 13 zwycięstw, 10 remisów, 11 porażek)
    • 7. Górnik Zabrze (25 punktów, 12 zwycięstw, 10 remisów, 11 porażek)
  • Rezerwowi Górnika: Grzegorz Kasprzik, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa, Maciej Mańka, Łukasz Madej, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak

• Piłkarze Roberta Warzychy wybiegają na rozgrzewkę, wita ich charakterystyczny dzwonek Stanisława Sętkowskiego - słynnego kibica Górnika. Tak, tego samego od rozdawania zawodnikom drobiu.

• Ostatnia potyczka między Wisłą a Górnikiem miała miejsce 8 listopada ubiegłego roku. Zabrzanie pokonali wówczas podopiecznych Franciszka Smudy 3:2 po dwóch bramkach Zachary i jednej Nakoulmy. Dla Wisły trafiali nieobecny dzisiaj w wyjściowym składzie Garguła i Guerrier.

• Rywalizacja Wisły z Górnikiem jest prawie tak stara, jak klub z Zabrza. Oba zespoły po raz pierwszy zmierzyły się w 1952, a na premierowe ligowe spotkanie czekały do 1956. W lidze na 100 meczów "Biała Gwiazda" wygrała 35, przegrała 40 i zremisowała 25 spotkań.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Łukasz Garguła, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Tomasz Zając, Alan Uryga, Michał Szewczyk

• Skład Górnika bardzo się spóźnia, dlatego w międzyczasie poinformujemy o składzie ławki rezerwowej Wisły Kraków.

• Bramkarze obu drużyn już rozgrzewają się na obficie zraszanej murawie stadionu Wisły. Golkiperów Górnika przywitała rosnąca z każdą minutą grupa kibiców z Zabrza.

• Prezentujemy już wyjściową jedenastkę Wisły Kraków, z kolei za moment dowiemy się, w jakim zestawieniu na boisko wybiegnie dziś Górnik Zabrze.

• Uf, jak gorąco! W dzisiejszym meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze temperatura powietrza będzie miała niewiele wspólnego z tą na boisku. Oba zespoły teoretycznie, ale tylko teoretycznie walczą dzisiaj o pozostanie w rywalizacji o awans do europejskich pucharów. Zarówno "Biała Gwiazda", jak i ekipa ze Śląska nie otrzymali bowiem licencji na występy w eliminacjach do LE. Zapraszamy na relację LIVE ze stadionu przy ulicy Reymonta!