Wisła Kraków 2 - 0 Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków

2

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec spotkania pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok. Przeżywająca kryzys po odejściu Kamila Grosickiego Jagiellonia uległa w Krakowie miejscowej Wiśle 2-0 i powiększyła swoją stratę do Białej Gwiazdy do ośmiu punktów. Przypomnijmy, autorami bramek byli w 26 minucie meczu Adraż Kirm oraz w 62 minucie Cwetan Genkow, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Wisły.

• Pan Szymon Marciniak przedłuża spotkanie o trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Strzelca drugiej bramki - Cwetana Genkowa zmienia Adres Rios, który w ostatnim meczu Młodej Ekstraklasy zdobył cztery bramki.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem kartonik od arbitra ujrzał Maciej Makuszewski, który w nieprzepisywoy sposób zatrzymywał Maora Meliksona.

• Piłkarze krakowskiej Wisły spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola oczekując końcowego gwizdka arbitra z Płocka. Niestety taka gra wywołuje dodatkowo emocje, w wyniku czego Szymon Marcniak pokazuje żółtą kartkę Michaiłowi Siwakowowi.

• Mogło być 3:0. Genkov przelobował głową interweniującego Sandomierskiego, jednak wolno zmierzającą do bramki piłkę wybił Skerla,

• Druga zmiana w Wiśle. Sivakow za Małeckiego.

• Jagiellonia zmarnowała chyba ostatnią szansę na nawiązanie walki w tym meczu. Teraz uskrzydlona Wisła nie da już sobie wyszarpać punktów.

• Rzut karny dla Jagi! Strzał Frankowskiego broni jednak Pareiko!

• Centra Norambueny w pole karne wybita przez obrońców, do piłki dopadł jeszcze Kupisz, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką.

• Zmiana w Wiśle. Schodzi Jirsak, wchodzi Wilk.

• Przedzierał się lewą stroną Kupisz i w końcu wywalczył rzut wolny, bo sędzia po raz kolejny uznał, że to zawodnik gości jest poszkodowany.

• Frankowski stanął przed doskonałą szansą na bramkę kontaktową, jednak fatalnie spudłował, nie trafiając w piłkę czysto wyłożoną na 12 metr.

• Atmosfera na trybunach świetna. Piękna pogoda, dobre widowisko i prowadzenie gospodarzy. To wszystko sprawia, że kibice Wisły doskonale się bawią.

• W końcu obudził się Genkow, który dostał prostopadłą piłkę i pokonał wychodzącego Sandomierskiego! 2:0!

• Druga zmiana w Jadze: Makuszewski za Latę.

• Długa piłka do Genkowa, ale wyprzedził go Sandomierski, wybijając a trybuny.

• Zmarnowana 200% sytuacja na podwyższenie rezultatu. Wypuszczony w uliczkę Genkov uniknął spalonego, ale posłał piłkę kilka metrów nad bramką.

• Groźna akcja Jagiellonii prawą stroną, na długim słupku czekał już Kupisz, jednak dośrodkowana piłka minęła poprzeczkę.

• Melikson faulowany 35 metrów od bramki. Z rzutu wolnego strzelał Małecki, ale łapie Sandomierski.

• Od początku drugiej połowy ostra gra obu zespołów. W końcu Jirsak zostaje ukarany za ostry faul kilka metrów przed polem karnym/

• Początek drugiej połowy.

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Genkov ruszył do długiego podania, jednak przegrał walkę z Arzumanjanem i musiał faulować.

• Sędzia raz po raz podejmuje decyzje niekorzystne dla gospodarzy, co spotyka się z dużą dezaprobatą kibiców.

• Rzut wolny dla Jagiellonii, jednak po wrzutce skończyło się tylko na kilku podpiciach piłki głową przez zawodników gości.

• Małecki lewą stroną wszedł w pole karne i oddał groźny strzał na bramkę. Piłkę złapał jednak Sandomierski.

• Kontorwersyjna sytuacja. Genkow próbował oddać strzał w polu karnym, ale w starciu z obrońca zrobił to zbyt słabo, jednocześnie się przewracając. Sędzia nie użył jednak gwizdka.

• Szybka zmiana w Jagiellonii. Sotirović wyraźnie zawodzi, w jego miejsce Pawłowski.

• Znów groźny atak Wisły. Małecki wrzucił ostrą piłkę z lewej strony i z trudem poradziła sobie z nią obrona, uprzedzając Wiślaków.

• W odpowiedzi rzut rożny dla Jagiellonii, jednak skończyło się na spalonym, po tym jak Frankowski wrzucił piłkę wybitą przed pole karne.

• Kirm mógł zdobyć drugą bramkę. I do tego jaką piękną! Po wrzutce w pole karne przyjął piłkę w powietrzu na klatkę piersiową i uderzył z półobrotu zewnętrzną częścią stopy. Niestety minimalnie niecelnie.

• Wrzutkę pewnie wyłapuje Sandomierski.

• Rzut wolny dla Wisły z podobnej pozycji jak przy bramce. Tym razem jednak po głowie obrońcy piłka wychodzi na rzut rożny.

• Jaga nie umie się przedostać pod pole karne, więc w końcu Frankowski od niechcenia zdecydował się na strzał z dystansu. Mogła być bramka z niczego, bo piłka minęła słupek minimalnie.

• Rzut wolny dla Jagiellonii, jednak piłka nawet nie przebiła się w stronę bramki. Głową muru nie przebijesz, chciałoby się rzec.

• Kupisz próbował strzału z dystansu, jednak piłka minęła prawy słupek bramki. Goście próbują różnych sposobów na wyrównanie.

• Teraz spotkanie na pewno się ożywi. Jagiellonia musi poprawić skuteczność i jeszcze bardziej zaatakować. Wiśle jednak w to graj, bo odsłoniętego rywala łatwiej ugryźć po raz drugi...

• "Jazda, jazda, jazda, Biała Gwiazda" skandują kibice. I zaraz po tym 1:0! Po rzucie wolnym w zamieszaniu w polu karnym piłkę z kilku metrów do bramki pakuje Kirm!

• Rzut wolny dla Jagi na wysokości pola karnego. Wrzuca "Franek", z woleja uderzał Aruzmanyan, jednak zdecydowanie za wysoko.

• Mogło być 1:0! Sobolewski opanował piłkę wybitą z pola karnego po rzucie rożnym, zagrał do Jaliensa, który z pierwszej piłki uderzył, jednak niecelnie.

• Arzumanyan wybija piłkę na rzut rożny, powstrzymując szarżę Małeckiego.

• Żółta kartka dla Sotirovicia, za zbyt ostrą walkę o piłkę w ataku.

• Melikson opanował dosyć przypadkową piłkę na prawej stronie i wbiegł z nią w pole karne. Dośrodkował już jednak zza linii końcowej, co zauważył sędzia liniowy.

• Lato spróbował strzału z dystansu, ale piłka przeszła obok bramki. W odpowiedzi atak Wisły i rzut rożny.

• Teraz w ataku goście, którzy próbują sforsować od kilku minut obronę Wisły.

• Żółtą kartką za ostry faul został ukarany Jaliens.

• Kirm wrzucał piłkę w pole karne, jednak nie doszedł do niej Genkow.

• Prostopadła piłka do Kupisza, który walczył o nią na lewej stronie. W końcu wyszła za boisko.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Z trudem musiał interweniować Pareiko. Było groźnie.

• Było groźnie pod bramką gości. Małecki szarżował lewą stroną, ale z akcji nic nie wynikło.

• Próba ataku Wisły, ale ostatecznie za mocna piłka na prawym skrzydle do Sobolewskiego, której kapitan Białej Gwiazdy nie zdołał... dogonić.

• Na razie spokojnie, oba zespoły grają uważnie w obronie, długo rozgrywając piłkę. Oby z czasem emocji było więcej.

• Rzut wolny dla Jagiellonii z prawej strony, ale szybko zażegnane niebezpieczeństwo i od razu szybka kontra, która jednak też nie przyniosła efektu.

• Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, goście w białych trykotach i czarnych spodenkach.

• I rozpoczęli.

• Trybuny już pełne, a na murawie ciągle tylko... smok wawelski, który niestrudzenie macha flagą Wisły. I w końcu wychodzą oba zespoły.

• Mecz będzie szczególny zwłaszcza dla dwóch piłkarzy. Kapitan Białej Gwiazdy, Radosław Sobolewski pochodzi z Białegostoku, natomiast snajper Jagiellonii, Tomasz Frankowski jeszcze kilka sezonów temu hurtowo strzelał bramki dla Wisły.

• Piłkarze skończyli już rozgrzewkę, a atmosferę na stadionie schładzają nieco zraszacze, które uruchomiono na murawie. Na trybunach czuć przyjemną bryzę. Kibice już niemal w komplecie. Dobre nastroje miejscowych fanów może popsuć jedynie słaby występ Wiślaków.

• Oba zespoły przed spotkaniem zapowiadają walkę. Dla Jagiellonii, która słabo rozpoczęła rundę dzisiejsze spotkanie może być ostatnią szansą, żeby nawiązać walkę z Wisłą o zwycięstwo w rozgrywkach. Biała Gwiazda może natomiast bardzo przybliżyć się do zdobycia tytułu mistrza.

• Na trybunach, na których powoli zbierają się fani Wisły rozbrzmiewa skoczna muzyka, w powietrzu czuć dobry nastrój i optymizm. A na boisku, witana brawami pojawiają się piłkarze, którzy właśnie rozpoczęli rozgrzewkę.

• Witamy państwa ze stadionu Wisły Kraków. Dzisiaj piękna pogoda, idealna wręcz na mecz piłki nożnej. Miejmy nadzieje, że widowisko dorówna urodą warunkom atmosferycznym.