Mecz Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Jagiellonia Białystok

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Za tydzień Wisła Kraków zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Jagiellonia Białystok u siebie podejmie Legię Warszawa.

• Koniec spotkania w Krakowie. Wisła zasłużenie wygrywa z Jagiellonią Białystok 2:0 i na ucieka na trzy punkty od strefy spadkowej.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Maciej Bortniczuk zastąpił Jakova Puljića.

• Miłosz Matysik ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Po znakomitym rozegraniu rzutu z autu piłka trafiła w pole karne Jagiellonii, gdzie był Felicio Brown Forbes, a snajper Wisły sytuacyjnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Felicio Brown Forbes podwyższa wynik meczu na 2:0!

• Natomiast Kris Twardek zmienia Macieja Makuszewskiego.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Jagiellonii Białystok. Miłosz Matysik zmienia Pawła Olszewskiego

• Uspokoiła się gra w ostatnich minutach. Żaden z zespołów nie kwapi się do ataku na bramkę przeciwników.

• Fatalny błąd w defensywie popełnił Paweł Olszewski wykładając piłkę do Felicio Brown Forbesa, jednak snajper Wisły pogubił się w dryblingu i stracił piłkę!

• Martin Pospisil doszedł do pozycji strzeleckiej, ale zawodnik Jagiellonii uderzył wprost w ręce Mateusza Lisa.

• Natomiast Kamil Wojtkowski zastąpił Fedora Cernycha.

• Dwie zmiany w szeregach Jagiellonii Białystok. Bartłomiej Wdowik pojawia się w miejsce Bojana Nastića

• Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka w pole karne gości do strzału doszedł Michał Frydrych, ale nieczysto trafił w piłkę i futbolówkę spokojnie złapał Xavier Dziekoński.

• Ładna, składna akcja Jagiellonii, Maciej Makuszewski dograł w pole karne Wisły do Tarasa Romanczuka, ten oddał strzał, jednak wprost w ręce Mateusza Lisa.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Za Jeana Carlosa Silvę na murawie melduje się Żan Medved.

• Yaw Yeboah dośrodkował w pole karne Jagiellonii, gdzie był Felicio Brown Forbes, ale snajper Wisły strzałem głową trafił wprost w bramkarza gości.

• Martin Pospisil dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Wisły, ale tam żaden z zawodników Jagiellonii nie zdołał dopaść do piłki.

• Jesus Imaz padł w pole karne Wisły, ale jego uderzenie na bramkę Mateusza Lisa trafiło w jednego z obrońców rywali.

• Fedor Cernych upadł w polu karnym Wisły po starciu z jednym z rywali, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego przeciwko Wiśle.

• Z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii dośrodkował Maciej Sadlok, jednak z jego wrzutką spokojnie poradzili sobie obrońcy gości. Do wybitej piłki przed pole karne dopadł po raz kolejny Sadlok i pięknym strzałem z narożnika pola karnego otworzył wynik tego pojedynku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Maciej Sadlok otwiera wynik spotkania w Krakowie!

• Jean Carlos dośrodkował w pole karne Jagiellonii, tam do piłki dopadł Stefan Savić, ale zawodnik Wisły trafił w jednego z obrońców gości.

• Ładna akcja gospodarzy, piłka trafiła do Jakova Puljića, ale ten oddał niecelny strzał.

• Rozpoczynamy drugą część meczu w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn wracają na lodowisko w Krakowie. Za moment drugiej części spotkania!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Po ciekawej pierwszej połowie mamy jednak bezbramkowy remis.

• Jean Carlos oddał strzał zza pola karnego Jagiellonii, ale piłka powędrowała nad bramką Xaviera Dziekońskiego.

• Paweł Olszewski został ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• W pole karne Jagiellonii wpadł Felicio Brown Forbes, gdzie został przewrócony! Jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• W odpowiedzi przed szansą na zdobycie bramki stanął Fedor Cernych, ale gracz Jagiellonii minimalnie spudłował!

• Kolejna stuprocentowa szansa na zdobycie bramki przez Wisłę Kraków! W znakomitej sytuacji znalazł się Yaw Yeboah, ale jego uderzenie okazało się niecelne!

• Przed kolejną szansą stanął Felicio Brown Forbes, który wyszedł sam na sam z Xavierem Dziekońskim! Jednak bramkarz Jagiellonii po raz kolejny cudownie interweniował!

• Martin Pospisil oddał potężny strzał zza pole karnego Wisły, ale Mateusz Lis świetnie interweniował!

• W odpowiedzi Felicio Brown Forbes uderzał zza pola karnego rywali i trafił tylko w słupek bramki Xaviera Dziekońskiego!

• Jagiellonia próbowała stworzyć groźną sytuację, ale Fedor Cernych stracił piłkę pod polem karnym Wisły.

• Nieco spokojniejszy fragment gry w ostatnich minutach. Oba zespoły rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Ostre starcie w środku pola i za faul na Fedorze Cernychu żółtą kartką został ukarany Dawid Szot.

• Po prostopadłym podaniu w okolice pola karnego Wisły Kraków, za linią "szesnastki" interweniował Mateusz Lis, ale wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego.

• Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego świetnie poradzili sobie obrońcy Jagiellonii wybijając piłkę daleko od własnej bramki.

• Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka zakotłowało się od bramką Jagiellonii, ale akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym dla "Białej Gwiazdy".

• Błyskawiczny kontratak Jagiellonii, ale po strzale z dystansu pewnie interweniował Mateusz Lis.

• W odpowiedzi przed szansą na bramkę stanął Felicio Brown Forbes! Jednak po jego uderzenie kapitalnie interweniował Xavier Dziekoński!

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Wisły, ale żaden z graczy Jagiellonii nie zdołał oddać strzału na bramkę gospodarzy.

• Pierwsza bardzo dobra akcja Jagiellonii, prawą stroną popędził Maciej Makuszewski, ale jego zagranie w pole karne Wisły okazało się minimalnie niedokładne.

• Rozpoczynamy pojedynek w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na bardzo zmrożone boisko przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Buchalik (Br.), Beqiraj, Boguski, Buksa, Medved, Chuca, Starzyński, Szota, Wachowiak.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Steinbors (Br.), Bortniczuk, Borysiuk, Matysik, Mystkowski, Runje, Twardek, Wdowik, Wojtkowski.

• Już za około dziesięć minut początek tego spotkania w Krakowie, a więc to najwyższa pora, by podać rezerwowych obu drużyn.

• W 1. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1. Wtedy obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie meczu. Najpierw prowadzenie Jagiellonii dał Maciej Makuszewski, a chwilę później do wyrównania doprowadził Jakub Błaszczykowski.

• W poprzedniej kolejce Wisła Kraków przegrała u siebie wygrany mecz z Piastem Gliwice 3:4, natomiast Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:0.

• Wisła Kraków zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jak ostatnia Stal Mielec. Natomiast Jagiellonia Białystok plasuje się na siódmym miejscu w tabeli z dwudziestoma trzema "oczkami" na koncie.

• W przedostatnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się w Krakowie z Jagiellonią Białystok. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

wisła kraków jagiellonia transmisja

Mecz Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV I STREAM NA ŻYWO ©brak

Wisła Kraków - Jagiellonia ONLINE. W drugim, niedzielnym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Biała Gwiazda zmierzy się ze swoimi demonami i drużyną Bogdana Zająca. Co będzie trudniejsze do pokonania? Jagiellonia nie złoży broni, a jej piłkarze chcą potwierdzić, że wygrana w dobrym stylu z Lechią nie była dziełem przypadku. Oglądaj mecz Wisła Kraków - Jagiellonia NA ŻYWO!

Wisła Kraków - Jagiellonia ONLINE

Piłkarze obu stron są w różnych nastrojach. Jagiellonia wyraźnie notuje coraz lepsze wyniki i powoli zbliża się do strefy pucharowej. Do czwartego w tabeli Śląska traci tylko punkt. Przegonić wrocławian może się udać już tej niedzieli.
Wystarczy "tylko" lub "aż" wygrać z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda zajmuje 14. miejsce w tabeli i na półmetku jest w nieciekawym miejscu. Tylko dwa punkty nad ostatnim miejscem, z którego chęć wyjścia zgłosiło Podbeskidzie. W dodatku konflikt z Aleksandrem Buksą, niefortunna porażka z Piastem w ostatniej kolejce i problem z końcówkami spotkań. Czy Peter Hyballa znajdzie lek na wszystkie te kłopoty?

Wisła Kraków - Jagiellonia TRANSMISJA. - Widzieliśmy ostatni mecz z Piastem. Jest bardzo dużo zmiennych w ich grze, na co musimy być przygotowani - mówił o rywalach trener Zając. - Mamy swój plan na to spotkanie, ale każdy mecz zaczyna się od stanu 0:0 i na wszystko trzeba być gotowym - dodaje. Białostocki szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z trudności zadania, jakie czeka Jagę w Krakowie, ale po zwycięstwie 2:0 w Gdańsku z Lechią, teraz również mierzy w cała pulę.

Rollercoaster, jaki jeździ ostatnio wokół stadionu im. Henryka Reymana, nabiera coraz większego tempa. Wisła ma ostatnio duży problem z odpowiednim zakończeniem meczu. Odkąd trenerem został Peter Hyballa, Biała Gwiazda traciła gola w końcówce przeciwko m.in. Cracovii, Legii i Piastowi. Wszystkie oznaczały stratę bardzo ważnych punktów.

Wisła Kraków - Jagiellonia NA ŻYWO. W minionej kolejce krakowianie już po pół godzinie gry prowadzili 3:0, a ostatecznie przegrali 3:4, co zdarzyło się w tej lidze raptem kilka razy w historii. Duży udział w bramce wyrównującej miał arbiter Krzysztof Jakubik. W polu karnym gospodarzy doszło do starcia Jakuba Świerczoka z debiutującym w ekstraklasie Piotrem Starzyńskim. Wydawało się, że młody zawodnik Wisły uprzedził Świerczoka, a następnie został kopnięty w łydkę przez napastnika gości. Jakubik podyktował jednak rzut karny dla Piasta. Sędzia VAR wezwał arbitra do monitora. Jakubik obejrzał powtórkę, ale nie zmienił swojej decyzji, co było poważnym błędem. Świerczok wykorzystał "jedenastkę" i Piast wyrównał. W doliczonym czasie gry gliwiczanie zdobyli zwycięskiego gola.

Do tego dochodzi jeszcze konflikt z Aleksandrem Buksą. Mimo że klub jeszcze w sierpniu 2020 roku triumfalnie ogłosił podpisanie nowej, lepszej umowy z młodym napastnikiem, to okłamał kibiców odnośnie długości kontraktu. Krakowski klub wcisnął kit, że Buksa ma ważny kontrakt do 2023, podczas gdy podpisał z piłkarzem go tylko na rok - do końca czerwca 2021 roku. Buksa nie dostawał tyle czasu na boisku, ile oczekiwał, więc postanowił wypełnić umowę i znaleźć nowy klub. Wiśle przeszło więc koło nosa kilka milionów euro, za które młody Buksa mógłby zostać sprzedany.

Wisła Kraków - Jagiellonia LIVE. Mimo tych wszystkich problemów, widać kilka pozytywów. Jak choćby fakt, że po zimowym obozie przygotowawczym zespół Wisły wygląda bardzo dobrze kondycyjnie. Pierwsze 30 minut gry z Piastem wyglądało, jakby nagle na boiska Ekstraklasy przyjechała drużyna z Bundesligi. Duża w tym zasługa Petera Hyballi, który dużo wymagał od swoich podopiecznych w styczniu. W meczu z Jagiellonią mamy obejrzeć tę samą Białą Gwiazdę, czyli agresywną, naciskającą rywali i tworzącą sytuację z każdego sektora boiska.

- Strzeliliśmy w ostatnim meczu trzy gole, powinniśmy mieć jeszcze karnego. To jest dobry wynik jeśli chodzi o skuteczność. Mieliśmy jednak oczywiście trening strzelecki w tygodniu, żeby jeszcze się poprawić. Chciałbym, żeby zawodnicy przede wszystkim pozbyli się strachu i do końca skutecznie rozgrywali swoje akcje - mówił szkoleniowiec przed meczem. - Nie uważam, żebyśmy byli pasywni i mamy zamiar dalej stosować gegenpressing. Chcę wygrywać i nie uważam, żeby nasz styl gry był zbyt ryzykowny. Musimy po prostu zminimalizować liczbę błędów. Nie odejdę od mojego pomysłu na grę - zapowiada Hyballa.

Wisła Kraków - Jagiellonia. OSTATNIE MECZE

• 24.08.2020: Jagiellonia - Wisła Kraków 1:1 (Ekstraklasa)
  • 08.02.2020: Wisła Kraków - Jagiellonia 3:0 (Ekstraklasa)
  • 23.08.2019: Jagiellonia - Wisła Kraków 3:2 (Ekstraklasa)
  • 08.12.2018: Wisła Kraków - Jagiellonia 2:2 (Ekstraklasa)
  • 05.08.2018: Jagiellonia - Wisła Kraków 1:0 (Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Wisła Kraków: Lis - Szot, Frydrych, Kone, Sadlok - Plewka, Żukow - Błaszczykowski, Savić, Jean Carlos - Brown Forbes
Jagiellonia: Dziekoński - Olszewski, Tiru, Runje, Nastić - Pospisil, Romanczuk - Makuszewski, Cernych, Imaz - Puljić.

Wisła Kraków - Jagiellonia TRANSMISJA TV

Mecz Wisła Kraków - Jagiellonia na żywo pokaże, Canal+ Sport. Komentują Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski. Internetowy stream online dostępny jest w Player+ i aplikacji Canal+.
17:30 Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, Canal+ Sport

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy, tradycyjnie, 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.